Новини

19:10
Бензин и дизтопливо снова подорожали
19:09
«Ощадбанк» должен показать счета беглого Януковича
19:07
В Раде назвали размер минимальной пенсии после реформы
18:59
Жена Виталия Кличко отправилась на гастроли по Германии
18:57
"ДНР" берет курс на Европу: знаковое фото из Донецка насмешило сеть
18:46
Семь стран раскритиковали новый закон "Об образовании"
18:38
Австралиец назвал легкое упражнение, равноценное 30 минутам в спортзале
18:08
Так вот в чем дело: странному поведению Поклонской нашли объяснение
18:07
Украина нелегально поставляет оружие в Африку и на Ближний Восток - OCCRP
18:05
Роскошь — не порок: сколько стоят служебные машины чиновников
18:04
В Украине впервые официально продали квартиру за криптовалюту
18:02
Львівську рибу, яка вклала у лікарняні ліжка 63 особи, готували в гаражі
17:54
Савченко попала в ДТП
17:40
Выходящий из лимузина дагестанский жених упал на невесту
17:11
Премьер прокомментировал "бюджетный" курс доллара выше 30 гривен
17:09
Чтобы сохранить здоровье всем людям надо больше спать
17:05
На свадьбе Мики Ньютон и владельца модельного агентства в США споет Бон Джови
17:00
Работа в Польше: риски и рекордные зарплаты
16:58
Нардеп рассказал о неприятном сюрпризе от «Укрпочты»
14:20
В сети высмеяли заявление сепаратиста Клинчаева о "спасении Донбасса" Россией
14:00
Рабинович: Наша победа – Гонтарева на работу не выйдет, Рожкову не назначат руководить НБУ, вкладчики получат три миллиарда!
13:47
Минздрав рассказал, что должен делать семейный врач бесплатно
13:44
Джон Маккейн озвучил свое последнее желание
13:14
Пальцы, как у человека. Найден необычный кот
13:10
Венгрия будет блокировать любое дальнейшее сближение Украины и ЕС – официальное заявление
13:04
Российский телеканал мерзко поиздевался над Лукашенко
13:00
Победительница "Х-фактора" Аида Николайчук показала стройное тело
12:22
Жуткий поворот: в деле убийства главы "Киевоблэнерго" появились новые данные
12:18
Отопительный сезон в Украине может начаться раньше
12:16
Николай Азаров "засветился" в мелитопольском АТБ
12:12
В Украине хотят поднять "зеленый" тариф на электроэнергию для населения
11:45
С Bitcoin могут начать брать налоги
11:43
Тоня Матвиенко опубликовала забавное фото с мужем
11:40
Слов нет: украинцам предлагают новое налогообложение
11:39
«Два условия»: в Раде рассказали о торгах Путина с Украиной по Крыму и Донбассу
11:37
Гонтарева будет в неоплачиваемом отпуске до отставки
11:35
Українцям продають машини-потопельники: як не попастися
10:15
В сети высмеяли показ сериала "Физрук" на фасаде Большого театра в РФ
Більше новин

34 тисячі гривень – розмір штрафу за незаконне виготовлення горілки

0

34 тисячі гривень – розмір штрафу за незаконне виготовлення горілки
Про основні напрямки роботи податкової міліції, хід реформування та розгляд кримінальних проваджень розповів газеті «Досьє 102» перший заступник начальника ГУ ДФС у Тернопільській області Віталій Дума.

– Пане Віталію, зараз у державі триває широкомасштабна реформа правоохоронної системи, зокрема скорочення чисельності їх співробітників. Як ця реформа проходить у податковій міліції, чи позначилось скорочення особового складу на роботі?

– Впродовж 2016 року штатна чисельність підрозділів податкової міліції області скоротилась майже у 2 рази. Взагалі ліквідовані підрозділи на районному рівні. Нам вдалось зберегти професійне ядро колективу та забезпечити на належному рівні роботу як оперативного, так і слідчого підрозділів. Ми орієнтуємо співробітників на необхідність підвищення ефективності аналітичної роботи.

– Ви можете підтвердити, що тиск на бізнес з боку контролюючих органів зменшується?

– У порівнянні із аналогічним періодом минулого року кількість розпочатих кримінальних провад­жень зменшилась вдвічі. При цьому кількість направлених до суду кримінальних проваджень не зменшилась. Цього року вперше за період існування податкової міліції Тернопільщини завершено розслідування та направлено до суду кримінальне провадження стосовно організованої злочинної групи, якою завдано збитків бюджету на суму 7 млн. гривень. У ході досудового розслідуван­ня відшкодовано 1,3 млн. гривень, накладено арешт на майно на суму 17,1 млн. гривень.

– Віталію Романовичу, у Вас є можливість порівняти роботу податкової міліції із роботою в органах внутрішніх справ. Що б Ви відзначили в першу чергу ?

– З досвіду роботи в органах внутрішніх справ у підрозділах протидії економічній злочинності, боротьби з організованою злочинністю можу сказати, що процес розслідування злочинів у економічній сфе­рі займає досить багато часу. Це зумовлено необхідністю дослідження значної кількості документів та гос­подарських операцій, проведених по всій Україні, а іноді й за її межами. Особливістю ж розслідування подат­кових злочинів є те, що експертні дослідження у провадженнях про податкові злочини (почеркознавчі, економічні, технічні, будівельні, товарознавчі) тривають кілька місяців.

– Якими є основні напрямки ро­боти податкової міліції сьогодні?

– Перш за все – це відпрацювання підприємств реального сектору економіки, які користуються послугами «конвертаційних центрів», викриття та припинення фактів розкрадання бюджетних коштів, протидія незаконному обігу підакцизних товарів, виявлення кримінальних правопорушень у митній сфері.

– Викриття «конвертаційних центрів» рідкість для нашої області, важко пригадати коли востаннє такі факти виявлялись правоохоронними органами Тернопільщини.

– У червні цього року нами припинено діяльність «конвертаційного» центру, створеного групою осіб, який надавав послуги підприємствам реального сектору економіки західного реґіону. Завдані бюджету збитки становлять 5,4 млн. гривень. Вилучено готівку у національній та іноземній валюті на суму 2,2 млн гривень, на які накладено арешт, також вилучені печатки, штампи та факсиміле підписів керівників тран­зитно­-конвертаційних підприємств та вигодонабувачів, чекові книжки, банківські картки. Триває досудове розслідування за фактами фіктивного підприємництва та умисного ухилення від сплати податків в особ­ливо великих розмірах. Попередній такий факт мав місце у 2011 році.

– Ви згадали, що податкова міліція займається розслідуванням фактів розкрадання бюд­жет них коштів. Але ж цим зай­маються практично всі правоохоронні органи: і поліція, і СБУ, і прокуратура. Ви якось співпрацює­те, координуєте свої дії чи працюєте поодинці ?

– Звичайно ж ми співпрацюємо, обмінюємось інформацією, проводимо спільні заходи.

– Тернопільщина не є прикор­донним реґіоном, тому для багатьох є дивним, що у нас можуть скоюватись злочини у митній сфері.

– Митні правопорушення мають місце не лише на кордоні. Податкова міліція протидіє як незаконному ввезенню товарів в Україну, так і їх подальшому обігу на внутрішньому ринку. Нами зруйновано схему імпорту транспорту за заниженою фактурною вартістю, що призвело до несплати митних платежів на суму 6,9 млн гривень. Триває досудове розслідування за фактом умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.

– Найчастіше доводиться зустрічати у ЗМІ інформацію про виявлені факти незаконного виготовлення алкогольних напоїв. На Вашу думку, чому ця сфера на стільки криміналізована?

– Причина проста – підакцизна продукція, до якої відносяться не лише алкогольні напої, а й тютюнові вироби, паливно­-мастильні матеріали, транспортні засоби, користується постійним попитом. А тому нашим завданням є протидія незаконному виробництву та обігу підакцизних товарів, створення сприят­ливих умов для добросовісних виробників та продавців шляхом припинення діяльності їх «тіньових» конкурентів.

– Ні для кого не є секретом той факт, що до зайняття незаконним бізнесом, мається на увазі саме виготовлення горілки, ба­гатьох людей штовхає скрутне матеріальне становище.

– На жаль, це дійсно так. У багатьох випадках незаконною діяльністю займаються малозабезпечені громадяни, зокрема безробітні та пенсіонери. Але штраф за це є і його максимальний розмір може становити 34 тисячі гривень. Звичайно, це не стосується того випадку, коли незаконна діяльність налагоджена із розмахом. Нещодавно ми спільно з працівниками СБУ затримали автомобіль, який перевозив більш як 24 тис. літрів спирту. Розпочато кримінальне провад­ження.

– Ваші працівники їздять у зону АТО. Чим вони там займаються?

– Наші співробітники відряджаються для проходження служби у спецпідрозділі податкової міліції, який здійснює оперативне забезпечення зони проведення АТО. Їхнє завдання – виявлення та припинення фактів незаконного переміщення товарів через лінію розмежування, контроль автомобільних та залізничних перевезень. Вони у складі мобільних груп патрулюють лінію розмежування, так звану «зеленку».

В цілому службу на сході краї­ни пройшли 40 відсотків особового складу. Тривалість ротації становить 4 місяці.

Територіальні органи ДФС


Загрузка...