Всі новини

Літні інфекції: чого побоюватися у спеку

Тепла погода, свіже повітря, натуральні вітаміни в ягодах і фруктах - літо асоціюється в нас із здоров'ям і гарним самопочуттям. Однак саме в цю пору року виникає небезпека серйозних сезонних хвороб - кишкових розладів, гострих респіраторних захворювань, сечостатевих інфекцій і алергій.

Літні інфекції: чого побоюватися у спеку

1. Ангіна

Одне з найчастіших літніх захворювань - це ангіна. Досить сильно розігрівшись на сонці, ми хочемо швидко охолодитися у морі або під душем. Стрибок температур тягне стрімке розмноження бактерій в мигдалинах, - найчастіше це мікроорганізми гнійного стрептокока, які зазвичай живуть з нами у злагоді. До тих пір, поки що їх не потурбує.

Ангіна особливо любить газовані напої. Бульбашки подразнюють слизову оболонку, і в неї легко проникають бактерії. Пробудити мікробів може також морозиво, якщо його з'їсти дуже швидко. А ось якщо його їсти регулярно і не в ті моменти, коли ми тільки що повернулися з сонця, то морозиво, навпаки, загартовує горло і стає профілактикою ангіни. Деяким людям, хворим на ангіну, прописують морозиво, щоб зняти біль горла.

Ангіна може бути викликана вірусами, і так буває в 70 відсотках випадків. Симптоми вірусної ангіни:

* труднощі ковтання, що викликається гострим болем,
* сухий кашель,
* невисока температура,
* погане самопочуття.
* Вірусний тонзиліт зазвичай триває 5-7 днів.

Лікарі-мікробіологи рекомендують робити пацієнтам експрес-текст на стрептокок, перш ніж виписувати антибіотик. Антибіотики не діють проти вірусної інфекції, і даремне використання цих препаратів не лише послабить наш організм, але і стане причиною накопичення лікарської стійкості до циркулюючих в навколишньому середовищі бактерій.

Бактеріальна ангіна атакує швидко. Вранці можемо відчувати себе добре, а вже після полудня «вмирати» від 39-градусної температури. Мигдалини червоні і опухлі, на поверхні з'являється жовтуватий гнійний наліт. Біль у горлі нестерпна, іноді віддає у вухо. Голова тріщить так, що здається, ніби по нам проїхав поїзд. Також може виникати біль у животі, нудота.

Хто хоч раз хворів гострої ангіною, не переплутає її ні з чим. Це дуже небезпечна і виснажлива інфекція. У жодному разі не можна її недооцінювати, так як ангіна вимагає лікування серйозними антибіотиками, які призначає лікар.

Важливо! Успіх лікування залежить значною мірою від нас. Призначені лікарем антибіотики потрібно пити стільки днів, скільки він наказує, хоча зазвичай після трьох днів ми відчуваємо себе набагато краще. Пам'ятайте, якщо не «пропити» весь курс, хвороба повернеться в ще більш складній формі.

Ангіна,яку не вилікували може викликати ускладнення:

* Перитонзиллярный абсцес, який зазвичай розвивається на четвертий або п'ятий день захворювання (проявляється сильний односторонній біль, який віддає у вухо; бактерії поширюються по всьому організму, можуть нападати на інші органи, створити ситуацію, небезпечну для життя);
* Міокардит (колись ангіна була основною причиною набутих вад серця);
* Артрит і ревматизм;
* Гострий нефрит (запалення нирок);
* Запалення мозкової оболонки.

Увага! Не лікуйтеся на свій розсуд антибіотиками, які залишилися від попередньої інфекції. Це може бути неефективно і навіть небезпечно, адже для лікування різних бактерій потрібні різні антибіотики. Крім того, у вас могла виробитися адаптація до цих ліків. Курс антибіотиків при лікуванні ангіни триває близько тижня, так що вам в будь-якому випадку знадобиться нова ціла пачка таблеток.
2. Отит

Отит, в основному, вважається дитячим захворюванням, але і дорослий може від нього сильно постраждати. Вушним інфекціям сприяють:

* включений на максимум кондиціонер (раптові зміни температури, коли ми входимо і виходимо з офісу, є причиною сухості слизової оболонки всередині вуха і з подвльшою його закупоркою)
* купання в теплому морі або озері (висока температура повітря в поєднанні з вологістю призводить до того, що у вусі розмножуються бактерії)
* сильний вітер (деякі люди особливо чутливі до вітру, навіть теплому; їм не страшний холод і дощ, але сильні пориви вітру викликають головний біль, синусит і вушні інфекції)
* алергія (це дуже небезпечна форма отиту, при якій немає ні температури, ні болю, але в результаті ускладнень може сильно погіршитися слух)

Досить часте літнє нездужання, яке дуже дратує - це «відчуття закладеного вуха». Ми чуємо, як ніби через вату, щось всередині вуха стріляє, вирує і переливається. Так відбувається, коли сірка, що перебуває у вусі під впливом води розпухає, а морська сіль додатково дратує барабанну перетинку.

Якщо через кілька хвилин після пірнання з води слуховий прохід не відкриється, можна спробувати домашній метод. Відтягніть вушну раковину хворого вуха і нахиліть голову. Можна постояти на протилежній заткнутому вусі нозі. Якщо і це не допомагає, потяніть вушну раковину в сторони, щоб «відкрити» вухо.

Басейн може також сприяти розвитку інфекцій. Коли шкіра у вусі довго залишається вологою, вона стає сприйнятливою до проникнення мікробів, що викликають запалення.

Якщо біль у вусі пульсуючий, посилюється вночі і в положенні лежачи, болить голова, знижується слух і турбують виділення з вуха - швидше за все це гострий отит. Негайно викликайте лікаря.

Якщо ж біль незначний, потрібно відмовитися від плавання, піти з жаркого сонця, прийняти анальгетик і чекати ефекту. Якщо протягом трьох днів не настане поліпшень, зверніться до лікаря.
3. Хвороби сечостатевої системи

Біль внизу живота, печіння в сечівнику і часті візити в туалет - жінки відразу знають, про що йде мова, тому що саме вони зазвичай страждають від циститу. Це пов'язано з їх анатомією. До симптомів відносяться також нудота, біль у спині, головний біль і втома.

Влітку люди набагато частіше займаються сексом, у тому числі на природі. Літній секс сприяє запалення сечового міхура. Під час інтимної близькості бактерії, що живуть в області статевих органів, легко проникають всередину.

Часто делікатна слизова оболонка під час сексуального контакту отримує мікротравми, що полегшує проникнення мікроорганізмів всередину організму. Гінекологи радять одразу після статевого акту сходити в туалет: так бактерії, які потрапили всередину, виведуться з сечею.

Якщо ви схильні до запалень, відмовтеся від вузької і зробленої зі штучних матеріалів нижньої білизни. Із-за синтетичних тканин створюються сприятливі для інфекцій умови.
Частим винуватцем заражень є кишкова паличка. Цей мікроб характерний для кишкової флори і може надовго оселитися в сечовому міхурі або нирках і викликати інфекцію. Якщо клопоти з сечовим міхуром стають частою проблемою, варто скласти спеціальний аналіз, щоб виявити, до яких антибіотиків чутливий саме ваш вірус.

Якщо до цього часу ви не мали подібних нездужань, то можете не помітити перші прояви циститу. Найпоширеніші симптоми - це відчуття тиску на сечовий міхур при одночасній неможливості сечовипускання.

Початкові фази зараження можна спробувати вилікувати самостійно. Перш за все, більше пити. Іноді додатковий літр мінеральної води здатний загальмувати інфекцію, тому що бактерії, які її викликають, вимиваються з сечовивідних шляхів.

У першому періоді інфекції допомагають також трав'яні збори і таблетки, що містять витяжку з журавлини. Вони діють як сечогінний і, в той же час, як дезінфікуючий засіб, запобігаючи осідання бактерій на стінках сечового міхура.

У лікуванні дуже допомагають спазмолітичні препарати - наприклад, но-шпа. Вони не тільки зменшують біль, але, насамперед, полегшують вимивання мікробів.

Якщо хвороба розвинулася і потрібно йти до лікаря, розкажіть йому про прийняті ліки. Препарати можуть змінити результати досліджень, наприклад, обмежити число бактерій в аналізі. Припиніть пити таблетки за два дні до обстеження.

Пам'ятайте! Якщо симптоми зберігаються більше двох днів, необхідно звернутися до лікаря. Доктор пропише протизапальні та антибактеріальні препарати, такі як фурагін, бактрим або бісептол, а якщо хвороба розвивається і викликає лихоманку - антибіотики.
4. Інфекції, що передаються статевим шляхом

Безтурботний відпочинок часто відключає нашу обережність і сприяє небезпечній сексуальній поведінці. Самотні і заміжні жінки заводять курортні романи і нехтують засобами захисту. В результаті додому багато жінок повертаються не тільки з приємними спогадами. Зростає епідемія хламідіозу, і випадки захворювання інфекціями, що передаються статевим шляхом, перестали бути рідкістю.

Багато жінок, які приймають гормональні контрацептиви, забувають про презерватив, так як мають ірраціональне відчуття захисту. Така впевненість разом з літньою розкутістю, алкоголем, сонцем і зустріччю з екзотичним коханцем, може обернутися неприємними наслідками і довгим рахунком за лікування.

Часто жінки не надають великого значення потенційним інфекцій, поки не захворіють ними в перший раз. Всі бояться Сніду, але мало хто згадує про гонорею, сифіліс, кандидоз і хламідіоз. Адже саме ці захворювання є найбільш поширеними і у важких випадках можуть призвести до неврологічних розладів і безпліддя. Крім того, незахищений статевий акт - один з можливих шляхів передачі вірусу гепатиту.
5. Кишкові інфекції

У жарку погоду слід уважно вибирати продукти і готову їжу, добре мити овочі та фрукти і стежити за терміном придатності продуктів, які швидко псуються. Випадки серйозних отруєнь і дизентерій припадають саме на літній час, коли паразити активно розмножуються в сприятливому для них середовищі.

Небезпечні для нашого організму бактерії переносять мухи, так що постарайтеся зберігати всю їжу в герметичній упаковці. Багато мікроорганізми не гинуть навіть при термічній обробці.

Щоб не отруїтися під час спеки, треба пам'ятати, що при високих температурах м'ясо і молочні продукти псуються в два рази швидше. Якщо ви зробили покупки і поклали сумки в багажник, а потім заїхали ще в два-три магазини, навіть свіже м'ясо може зіпсуватися до приїзду додому. Крім того, напівфабрикати і готова їжа не повинні торкатися один одного в холодильнику.

Не забувайте про особисту гігієну. Обов'язково мийте руки з милом. Фрукти і овочі також промивайте мильним розчином, добре споласківая проточною водою.

Найпоширенішою літньої кишковою інфекцією є сальмонельоз. Хвороба може приймати різні форми - залежно від характеристик продукту, дози і стану імунної системи людини.

Звичайний симптом сальмонельозу - багатоденні шлунково-кишкові розлади: біль у животі, діарея, підвищення температури, нудота, блювота, зневоднення. Сальмонельоз вимагає спостереження лікаря і складного медикаментозного лікування.
6. Серцеві хвороби

Спекотна погода, яка так радує відпочиваючих, може представляти справжню небезпеку для людей з гіпертонією. Коливання температур і різкі зміни погоди можуть викликати мігрень, скачки тиску або більш серйозні наслідки.

Люди зі схильністю до серцево-судинних захворювань погано переносять літню спеку. Висока температура повітря стає причиною задухи, порушення зору і болю в грудях.

Влітку легше всього втратити свідомість. Якщо ви плануєте поїздку в задушливому транспорті, візьміть з собою м'ятні цукерки від заколисування. Щоб не втратити свідомість, тримайте при собі пляшку води: у спеку організм швидше втрачає воду, що може призвести до зневоднення, падіння тиску, згущення крові, утворенню тромбів, прискореного серцебиття.

Намагайтеся уникати прямих сонячних променів і обов'язково носіть голові убори. Якщо ви відчуваєте тремтіння, прискорене серцебиття, запаморочення і задуху - відразу ж викликайте швидку допомогу.
7. Алергія і астма

З настанням теплих днів природа прокидається, і кожен кущ, кожне дерево під вікном цвіте і пахне п'янкими ароматами. Більшість з нас милується строкатим різнотрав'ям і з насолодою вдихає пахощі черемхи і жасмину.

Але тільки не алергіки. Для них квітковий пилок - джерело страждання. Сльозяться очі, ніс свербить, виходячи з дому, їм потрібно запасатись великою кількістю носових хусток і антигістамінними.

«Професійні» алергіки ще до настання цвітіння запасаються гормональними препаратами, які знімають симптоми алергії. Однак навіть найбільш сильні ліки не здатні вилікувати цю недугу, і варто забути випити таблетку - симптоми повертаються.

Ще гірше доводиться астматикам. Напад бронхіальної астми можуть викликати як міські квітучі сади, так і заміське різнотрав'я. Довгоочікувана відпустка може обернутися справжньою стражданням, де астматика доведеться обмежувати себе у всьому - від поїздок на велосипеді до купання в морі, адже будь-яке фізичне навантаження в небезпечний літній період для астматиків протипоказана.

Красива засмага - мрія кожної дівчини. Однак деяким так ніколи і не вдасться стати шоколадного кольору, адже сонце теж може викликати алергію! Фотодерматит - небезпечне захворювання, адже влітку можна загоряти навіть в тіні, особливо на південному курорті. Будь-який контакт з сонцем викликає у фоточутливих людей опіки, висип, роздратування і інші неприємні шкірні реакції.

Залишається втішатися тим, що біла шкіра раніше вважалася ознакою аристократії, і дівчата з шляхетських родин завжди ховалися від сонячних променів під парасольками.

Краса вимагає жертв, але не ціною власного здоров'я. Відпочиваючи влітку, будьте уважні до особливостей свого організму і стежте за першими симптомами потенційних хвороб. Нехай ваше літо пройде безтурботно!

Світлана ПОЛІКАРПОВА

Загрузка...


Добавить комментарий
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
Читают Комментируют
Варить капусту для голубцов час не обязательно! Есть один трюк

От голубцов отказаться невозможно. Все любят это простое, ...

Мать девятерых детей ушла из семьи ради африканца

44-летняя женщина бросила мужа и детей и уехала в Гамбию, ...

Пять правил безопасного орального секса

Забеременеть от орального секса невозможно, но есть и ...

Обратное мытье: парикмахеры рекомендуют мыть волосы по-новому

Каждый год в сфере красоты появляются новые тренды. Мы ...