Всі новини

17 приводів для крайнього занепокоєння щодо другої половини 2012 року

Що принесе з собою друга половина 2012 року? Чи стане ще гірше, навіть, ніж зараз? На жаль, з кожним днем на це вказує все більше ознак.

17 приводів для крайнього занепокоєння щодо другої половини 2012 року

Зізнаюся, я вкрай стурбований другою половиною 2012 року. З історичної точки зору фінансова криза має набагато більше шансів початися восени, ніж у будь-який інший час. Ви тільки подумайте: обвалення ринку акцій 1929 року сталося восени.

«Чорний понеділок» випав на 19 жовтня 1987 року. Фінансова криза 2008 року вибухнула восени. Просто складається таке відчуття, що осінь якимось чином викликає найгірше з того, що може статися на фінансових ринках. Звичайно ж, обвал фондового ринку відбувається не щороку. Відповідно, чи є якісь особливі причини, чому нам варто бути особливо пильними з приводу того, що має бути в цьому році? Відповідь: так.

Складові елементи «ідеального шторму» повільно сходяться в одній точці, а в найближчі місяці ми цілком можемо відчути наступну ударну хвилю економічного колапсу. Сумно, але ми і близько не підійшли до відновлення після останньої рецесії, а ця наступна криза може виявитися навіть ще болючіша.

Нижче наводиться 17 доводів на користь крайньої стурбованості другою половиною 2012 року.

1. Історичні тенденції

В останній своїй науковій роботі Люк Левен і Фабіан Валенсія показали, що найбільш часто банківська криза починається у вересні. Нижче наводиться діаграма з їх статті.

А чим «порадує» нас цей вересень?

2. JP Morgan

Пам'ятаєте, як в травні JP Morgan оголосив про те, що спише 2 мільярди доларів втрат за підсумками невдалих торгів деякими деривативами? Так ось, «Нью-Йорк таймс» зараз повідомляє про те, що реальна величина збитків може досягти 9 мільярдів доларів, але точну цифру ніхто не знає. Чи не потребуватиме банк в певний момент заходів держпідтримки? І якщо так, як це позначиться на фінансовій системі США?

3. Деривативи

У ніч на 22 червня moody's знизило кредитні рейтинги 15 провідних банків планети. В результаті, деяким з них потрібно передати в заставу мільярди доларів додаткового забезпечення за деривативними ризиками...

Як випливає з звітності Citigroup за формою 10Q на кінець першого кварталу, зниження рейтингу банку на два пункти від A3 до Baa2 могло призвести до напрямку до $ 500 млн. в додаткову ліквідність і на фінансування запитів у зв'язку з настанням кредитних подій за деривативными операціями і маржинальними вимогами на біржі.

Morgan Stanley - рейтинг якого moody's, опустило від A2 до Baa1 - у своєму останньому 10Q зазначив, що зниження на два щаблі, отримане ним як від moody's, так й Standard and poor's, може стати приводом для додаткових вимог заставного забезпечення в розмірі $ 6,8 млрд. Банк не став виокремлювати потенційні вимоги на свою адресу щодо додаткового забезпечення відповідно до сценарію, за яким його рейтинг нижче критичного рівня з єдиною буквою А знизило лише moody's рейтингів.

За оцінками Королівського банку Шотландії, в результаті оголошеного 21 червня зниження його рейтингу на одну сходинку до Baa1 йому, можливо, доведеться надати ? 9 млрд. додаткового забезпечення, але не уточнює, скільки з цих додаткових вимог обумовлені маржею на ризики за свопами.

Світовий ринок похідних фінансових інструментів починає вже дещо давати збої, а на певному етапі це вже може обернутися повноцінним катаклізмом.

Не забувайте, на 9 найбільших банків США припадає понад 200 трильйонів доларів незабезпечених в повному обсязі зобов'язань по деривативах. Коли цей міхур нарешті лусне, намагатися щось виправити буде вже пізно.

4. Попередження від LEAP/E2020

Аналітичний центр LEAP/E2020 («Європейська лабораторія політичного прогнозування»; заснована ідеологом руху «Нові європейці» Франком Бьянчері; тут і далі - прим. mixednews.ru) оголосив на цю осінь «червоний рівень загрози». «Друга половина 2012 року», попереджає він, виявляє собою «точку перегину» для системи світової економіки...

Шок осені 2008-го здасться легкою літньою грозою порівняно з тим, що вразить планету через кілька місяців.

По суті справи, хронологічного сходження таких серій вибухонебезпечних і фундаментальних факторів (економічних, фінансових, геополітичних...) не спостерігалося з 2006 року, тобто за весь час роботи LEAP/E2020 над тематикою світової системної кризи. Тому логічно, що діючи в рамках своїх скромних зусиль з регулярної публікації «кризового прогнозу погоди», ми повинні дати нашим читачам «червоний рівень загрози», тому що майбутні події, які повинні труснути світову систему у вересні-жовтні цього року, відносяться саме до такої категорії.

5. Зростаючий песимізм

За підсумками одного недавнього опитування керівників корпорацій виявилося, що поліпшення стану справ у світовій економіці протягом найближчих 12 місяців чекають лише 20 відсотків з них, а 48 відсотків - його погіршення.

7. Іспанія

На даний момент у фінансовій системі Іспанії панує справжній кошмар. Нещодавно moody's знизило рейтинг іспанського боргу до рівня, який лише на один пункт вище сміттєвого, а 18 червня це ж агентство знизило рейтинги платоспроможності 28 іспанських банків.

Згідно з CNBC вартість короткострокових запозичень для Іспанії тепер в три рази вище, ніж всього лише одним місяцем раніше...

В ході аукціону у вівторок вартість короткострокових запозичень Іспанії майже потроїлися, що підкреслює хиткість фінансового стану країни, що розривається між боротьбою з рецесією і борговою кризою, що охопила її банки зі зниженим нещодавно рейтингом.
Дохід, що сплачується за тримісячним векселем склав 2,362 відсотка порівняно з 0,846 процента останній місяць. Що стосується шестимісячного зобов'язання, він підскочив до 3,237 відсотка з 1,737 відсотка в травні.

7. Італія

Ситуація в Італії продовжує погіршуватися, і багато аналітиків вважають, що країна може стати наступною кістішкою доміно, що впаде. Нижче наводиться уривок з нещодавній статті в Businessweek...

Після досягнення 9 червня домовленості про надання Європейським Союзом Іспанії $ 125 мільярдів для фондів підтримки банківської системи цю третю за величиною економіку єврозони (так у тексті; прим.) розглядають як чергову костяшку доміно, якій загрожує падіння. Прибутковість по італійським 10-літнім державним облігаціям досягла 13 червня 6,2 відсотка порівняно лише з 4,8 відсотка в березні. Підштовхуючи вгору з-за свого страху дефолту вартість запозичень для Італії, інвестори роблять дефолт ще більше імовірним.

Недавня стаття в Fortune освітила деякі принципові моменти, які лежать в основі глибокої тривоги багатьох економістів за долю італійської економіки.

Основними впадаючим в очі погнозами, які могли б штовхнути Італію на шлях перетворення в наступну в Європі костяшку доміно, є: величина непогашеної заборгованості країни (в районі € 1,9 трильйона, або 120 відсотків ВВП); велика кількість боргів що підлягають реструктуризації в наступні 12 місяців (близько € 400 мільярдів); ослаблення віри ринку в здатність прем'єр-міністра Маріо Монті зменшити податковий тиск в країні і забезпечити стимули для зростання.

Далі, тривоги навколо кредитоспроможності Італії, які нещодавно підкріплені, коли спреди за свопами суверенного дефолту за кредитом і виплати держави по 10-літнім облігаціям підійшли до циклічного максимуму, випливають з деяких явно негативних фундаментальних тенденцій останніх кварталів і років: зниження ВВП за останні три місяці поспіль, зростання рівня безробіття (особливо серед молоді); ослаблення конкурентоспроможності на ринку робочої сили, а також підвищення конкуренції за експорт товарів основним торговельним партнерам країни.

8. Греція

Я вже писав про що охоплює Грецію фінансовий кошмар. Безробіття перевищило 20-процентну позначку, безробіття серед молодіжи вище 50 відсотків, за останні чотири роки грецька економіка зменшилася майже на 25 відсотків, а тепер грецькі політики говорять про те, що може знадобитися і третій пакет фінансової допомоги.

9. Кіпр

Малесенька острівна держава Кіпр стала п'ятим членом єврозони, яка офіційно попросила про фінансову допомоги. Це чергова ознака стрімкого розпаду єврозони.

10. Німеччина

Німецький канцлер Ангела Меркель продовжує гнути свою лінію жорсткої економії для Європи, а також зберігає досить тверду позицію проти будь-яких форм розподілу боргів єврозони...

Меркель, виступаючи сьогодні на конференції в Берліні в момент, коли Іспанія оголосила, що буде офіційно домагатися допомоги для своїх банків, висловила неприйняття «єврооблігацій, евровекселей і Європейського страхування вкладів шляхом спільної відповідальності і ще багато чого» як «економічно помилкових і контрпродуктивних», сказавши, що вони йдуть врозріз із конституцією Німеччини.

«Не буде сміливим прогнозом сказати, що в Брюсселі більшість очей - всіх очей - вкотре буде прикута до Німеччини, - сказала Меркель. - Говорю абсолютно відкрито: коли я думаю про самміт в четвер, мене турбує, що занадто багато обговорюватимуться різноманітні ідеї спільної відповідальності, а надто мало - вдосконалення контролю та структурні заходи».

Меркель насправді говорить, що євробондів не буде, поки я жива». Це означає, що проблеми, що посилюються в Європі не будуть вирішуватися з ходу.

11. Втеча вкладників

Кожен день з банків на півдні Європи вилучаються сотні мільярдів доларів. В основному ці гроші переводяться в банки на півночі Європи.

Ось вкрай тривожна цитата зі статті на CNBC про банкувську кризу, що розгортається в Європі:

Фінансові консультанти та банківські службовці, чиї клієнти мають рахунки, занадто великі, щоб бути покритими європейською гарантією за депозитами, межа якої становить 100 тисяч євро ($125 000), повідомляють про масове дистанційне виведення коштів, набрав обертів у травні.

Фінансові консультанти кажуть, що б?льша частина цих грошей пішла на північ у банки Лондона, Франкфурта та Женеви.

Виконавчий директор женевської пан-європейської компанії з управління приватним капіталом B Capital Лорн Барінг говорить: «Цей процес завжди, але пару тижнів тому він безумовно посилився. Ми вважаємо, що має місце тривалий 2-3-літній відтік вкладів, що здійснюється за допомогою електронних переказів».

Як довго триватиме ця паніка, перш ніж банківська система не почнеться обвалюватися?

12. Приготування до колапсу єврозони

Як я вже писав раніше, «розумні гроші» вже списали Південну Європу з рахунків. Провідні фінансові установи з усього континенту готуються до гіршого. Пропоную вам ознайомитися хоча б з тим, чим зайнята Visa Europe...

Для обговорення сценаріїв розвитку ситуації при колапсі зони євро в Visa Europe проводяться щотижневі наради, в яких беруть участь й інші компанії, що розробляють заходи на випадок розвалу валютного союзу.

Комерційний директор Стів Перрі 26 червня розповів, що керівний склад розташованої у Великобританії компанії-оператора кредитної карти зустрічається щотижня для опрацювання різних можливих наслідків, не виключаючи повного колапсу єврозони.

13. Зниження масштабів кредитування у світі

Потік кредитів починає пересихати по всій планеті. Згідно Банку міжнародних розрахунків обсяг кредитування скорочується найвищими з моменту фінансової кризи 2008 року темпами.

14. Витончені кібер-атаки на банки

Повідомляється, що «досить витончені» хакери успішно пограбували десятки банків у Європі. За наявними на даний момент оцінками, вони вкрали 60 мільйонів євро...

В ході масового кібер-нальоту на банк з його рахунків було вкрадено 60 мільйонів євро. До цього жертвами шахраїв стали фінансові установи зі всього світу.

За даними спільного звіту розробника програмного забезпечення в області інформаційної безпеки McAfee і Guardian Analytics більше 60 фірм постраждало від того, що було названо «інсайдерськими рівнем розуміння».

15. Банкрутства муніципальних утворень в США

То тут, то там у Сполучених Штатах є великі та малі міста, які балансують на краю фінансової катастрофи. Наприкінці червня Стоктон, що в Каліфорнії, став найбільшим містом в Америці, що оголосив про своє банкрутство, проте реальність полягає в тому, що це лише початок кризи муніципального боргу.

Стоктон повідомив, що подасть заяву про банкрутство після того, як провалилися переговори з утримувачами облігацій і профспілками. В результаті, цей агропромисловий центр стане найбільшим у США містом, що звернулися в суд за захистом від кредиторів.

«Місто неспроможне у фінансовому відношенні і повинно звернутися за захистом, передбаченої главовою 9 (глава Кодексу США про банкрутство, присвячена питанням неспроможності муніципальних утворень і реструктуризації їх боргу; прим.)», - повідомлялося в офіційній заяві Стоктона, яке було оприлюднено після того, як рада 6 голосами проти 1 проголосувала за затвердження плану фінансування діяльності в режимі банкрутства.

16. Рішення по «обамазбереженню»

Економіка США вже у повному і остаточному раздрає, а тепер ще й рішення по «обамозбереженню» (рішення Верховного суду США від 2 липня, яким була підтверджена законність закону про наявність медичного обслуговування; прим.) готове загнати в кришку її труни ще один величезний цвях. Дрібні підприємці по всій Америці говорять, що будуть змушені звільнити частину працівників, тому що не зможуть собі дозволити утримувати їх усіх і виконувати вимоги закону «про обамозбереженню».

Важко уявити собі закон, який знищує більше робочих місць, ніж Obamacare, а тепер, коли рішення Верховного суду нарешті оголошено, ми станемо свідками прийняття багатьма підприємствами деяких по-справжньому важких рішень.

17. Вибори в США

Повідомляється, що Барак Обама збирає армію з «тисяч юристів» для того, щоб вирішувати будь-які спори, які виникнуть у зв'язку з виборчим процесом чи їх результатами. Очевидно, що майбутні вибори стануть украй напруженими, і є потенціал їх скочування до ще одного сценарія «Буш проти Гора», при якому доля президентської посади вирішується в суді. Цей виборчий сезон обіцяє бути виключно брудним, і я боюся, що може відбутися, якщо в день виборів не виявиться переконливий переможець. Не можна заперечувати і можливість значних громадянських заворушень.

Ми живемо безумовно в «цікаві» часи.

Днями Джо Байден виголосив промову, в якій зробив наступну заяву...

Для мільйонів і мільйонів американців це депресія.

І на цей раз Байден був прав. Мільйони американців в даний момент не мають роботи. Мільйони американців за останні роки випали з лав середнього класу. Якщо втратив все, справді таке відчуття, ніби живеш у часи депресії.

Результати цілої оберемки недавніх опитувань громадської думки показують зростання роздратування і розчарування в США до небувалих висот. Всі необхідні для вибуху компоненти в наявності. Залишилося тільки, щоб з'явився хто-небудь, та запалив шнур. Ми живемо воістину в страшні часи.

Давайте сподіватися на краще, але не забувати готуватися до гіршого.

Загрузка...


Добавить комментарий
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
Читают Комментируют
"95-й квартал" спародировал зарядку от семьи Порошенко
41 167
Мажоры из России устроили дикий беспредел в США
30 303
Паспорта РФ и украинский язык: жители освобожденных сел удивили ВСУ
27 912
Соцсети взорвал двухэтажный балкон с лифтом в центре Киева
27 608
После боя фанаты в Нью-Йорке остановили Ломаченко и заставили выполнить их просьбу
19 680
Украинская певица сделала резкое заявление о Виннике
18 123
Стало известно, кем Россия заменила террористов на Донбассе
16 989
"Путин в гробу": известный карикатурист высмеял выдвижение президента России
16 187
Уехали в "ДНР": в сети показали курсантов-предателей из харьковского вуза
14 604
«Вот все и встало на свои места: он — бес!»: В Сети показали пудовую голову Путина
14 340
Соцсети подняли на смех опечатку в паспортах «ДНР»
13 442
Соцсети высмеяли террориста, выдающего себя за «коренного украинца»
12 258
В сети жестко высмеяли олимпийский позор Кремля
11 993
Известный шоумен жестко прошелся по "Сватам" и Зеленскому
12
"Спасибо небу, что я стою здесь": Лобода произнесла речь на сцене в России
12
В сети жестко высмеяли олимпийский позор Кремля
6
Эту страну не победить: Сеть насмешил «штурм» помоек российскими пенсионерами
6
Снежная королева уже не та: Сети повеселили фото новогоднего конкурса в оккупированном Крыму
5
Тимошенко потребовала от Порошенко немедленно освободить Саакашвили
5
"На колени...": Сеть возмутило выступление украинского политика на КремльТВ
5
"Зачем в одеяле вышла?" В сети наряд украинской звезды подняли на смех
4
Порошенко: Ситуация с Саакашвили не стоит международного внимания
4
Создатель "ДНР" сделал громкое признание о связи с украинскими политиками
4
Уехали в "ДНР": в сети показали курсантов-предателей из харьковского вуза
4
Путин, бай-бай! Президент России оконфузился на пресс-конференции
4
Палата №6: Около 1,5 млн человек посмотрели чудной танец Лолиты
3
Когда и какую воду пить лучше — теплую или холодную?

Мы все знаем о важности потребления достаточного количества ...

Десять эротических игр для вашей спальни

Сексологи все время советуют «привносить в секс ...

Вот какой средний размер мужского достоинства, и он меньше, чем вы думаете

Исследователи из Королевского колледжа Лондона и лондонской ...

Как избавиться от прыщей с помощью низкоуглеводной диеты

Косметологи рассказали, как низкогликемическая диета может ...