Новини

08:30
Санта Димопулос сразила пикантными снимками
08:18
Менеджер Ломаченко: У Василия будет бой в августе, но мы не знаем, против кого
07:49
Сборную России затравили в сети после капитальной лажи на Кубке Конфедераций
07:43
К 2019 году крупнейшие города Турции переведут такси на электромобили
07:32
Прощай, несмытая Россия: на выезде с Крыма появился чудо-туалет
07:14
Гонтарева решила приподнести свинью: Скинуть деньги на карточку станет проблемой
07:11
Украинцев предупредили о новом подорожании электроэнергии
07:10
Лучшему вратарю России забили унизительный гол "за шиворот"
07:07
Ирина Шейк снялась в откровенной фотосессии
21:56
Враг готовит наступление – боец относительно событий в АТО
19:33
ВВС Израиля нанесли удар по сирийским войскам в ответ на "случайный" обстрел
19:30
Звезда фильмов для взрослых пообещала сборной России по футболу фантастическую награду
19:25
Шварценеггер и Макрон обсудили размеры и потролили Трампа
19:20
На "стену Яценюка" выделили еще 300 миллионов гривень: Откуда?
17:00
Оползень в Китае: пять человек погибли, 120 пропали без вести
16:26
Поклонская развеселила угрозами в адрес россиян, посмотревших "Матильду"
16:22
Фура сложилась вдвое: в Киеве из-за аварии образовались огромные пробки
15:55
Жестокое убийство бойца АТО в Киеве: новые подробности
15:52
Футболиста удалили за то, что испортил воздух во время матча
15:48
Турчинов: Россияне будут пересекать границу со снятием биометрии
15:41
Moody's дал прогноз по банковской системе Украины
13:37
Техника войны: Новая роботизированная платформа для ВСУ
13:26
Буфетчица Маша: в сети высмеяли светский наряд главной пропагандистки Путина
13:19
Рынок электромобилей в Украине ставит рекорды
10:45
Сотрудники паспортных столов придумали нелегальный бизнес
10:30
В Украине хотят ввести еще один автомобильный налог
10:29
"Взять Донбасс в этот президентский срок": военный эксперт дал совет Порошенко
09:53
Между Канадой и США проложат 120 километров подводного кабеля для торговли электричеством
09:50
В Сети смеются над фото намокших Путина и Медведева
09:48
Апокалипсис над Одессой: соцсеть наполнилась жуткими кадрами
09:36
Эксперт: закон о реинтеграции Донбасса таит опасность военного обострения
08:48
Путин дал новый повод посмеяться над собой
08:39
Внучка Софии Ротару рассказала в какой стране будет жить
08:38
В Украине обвалилось производство стали
08:14
Очки Google Glass получили первое обновление за 3 года
08:04
Светлана Лобода в откровенном наряде произвела фурор
07:56
Минфин подал апелляцию по "долгу Януковича"
07:51
Алла Пугачева стала популярной незаслуженно – блогерша
Більше новин

Як правильно вибрати зубну щітку?

0

Серед сучасного асортименту зубних щіток легко заплутатись. У більшості випадків зубна щітка вибирається за принципом: приємний колір, відповідна ціна і фірма-виробник часто з'являється в рекламі.

Як правильно вибрати зубну щітку?

На вибір зубної щітки відводиться не більше п'яти хвилин. Але неправильно вибравши зубну щітку, можна завдати шкоди здоров'ю порожнини рота. Так на що звернути увагу при виборі щітки?
Ступінь жорсткості

Існує чотири ступені жорсткості зубної щітки - жорстка, середня, м'які і дуже м'яка. Зазвичай маркування ступеня жорсткості наголошується на упаковці: так, «sensitive» означає дуже м'яку зубну щітку, «soft» - м'яку, «medium» - середню, «hard» - жорстку, «extra-hard» - спеціальні зубні щітки, які призначені для людей з підвищеним виникненнням зубного нальоту, або при наявності ортопедичних або ортодонтичних конструкцій. Ці параметри дуже важливі, але найчастіше, на превеликий жаль, залишаються без належної уваги.

Дуже м'які зубні щітки показані дітям і дорослим з захворювання ясен і твердих тканин зубів. До таких захворювань відносять пародонтит з рухливістю зубів I і II ступеня, некариозні ураження емалі, коли емаль розвинена не повністю або зовсім відсутня. Порадити використовувати дуже м'яку зубну щітку може тільки стоматолог.

М'яка зубна щітка показана при кровоточивості ясен, вагітним і годуючим жінкам, людям з цукровим діабетом. Неприпустимо використовувати м'яку зубну щітку в поєднанні з недбалим і неправильним чищенням зубів. При кровоточивості ясен необхідно використовувати певний спосіб чищення зубів і нерідко з використанням спеціалізованих зубних щіток.

Зубна щітка середньої жорсткості найбільш популярна і використовується здебільшого дорослим населенням. Використовувати таку зубну щітку потрібно при здоровій порожнині рота.

Жорстку зубну щітку рекомендовано використовувати курцям, любителям кави і людям із підвищеним виникненням зубного нальоту будь-якої етіології. Стоматологи рекомендують використовувати такий вид щіток людям зі здоровою порожниною рота і міцною емаллю зубів.

Супер-тверді зубні щітки - це вид спеціалізованих щіток, який найчастіше застосовується при чищенні повних знімних протезів, при наявності в порожнині рота незнімних мостовидних протезів і брекетів.
Важливі дрібниці

При виборі необхідно звертати увагу і на довжину робочої частини, в ідеалі вона повинна одночасно охоплювати сегмент зубів (2-2, 5 зуба), саме завдяки цій умові досягається найкращий очисний ефект жувальної групи зубів.

Робоча частина зубної щітки, або головка, повинна бути округлої форми - так виникає менше ризику ймовірності травмувати ніжну слизову оболонку порожнини рота. Тильна сторона головки повинна бути виконана з м'якого матеріалу, в ідеалі - з шороховатою поверхнею. Завдяки цьому відбувається зчищення мікроорганізмів не тільки з зубів і міжзубних проміжків, але і зі слизової порожнини рота.

Місце з'єднання головки і ручки зубної щітки має бути рухливим. Завдяки пружинячому ефекту відбувається регулювання тиску на область твердих і м'яких тканин порожнини рота і знижується ризик травми. Для зручності ручка повинна бути товстою і з прогумованими вставками - так вона не буде ковзати в руці при чищенні зубів.
Щетина

Розрізняють щітки з натуральної та штучної щетини. На даний момент науково доведено, що використання зубних щіток з натуральною щетиною шкідливо, так як вона вбирає воду і створює відмінні умови для розвитку хвороботворних мікроорганізмів. Стоматологами рекомендується використання зубних щіток виключно з штучною щетиною.

Всі щетинки оброблені відповідним чином, кінчики закруглені і не здатні наносити мікротравми емалі і слизової оболонки зубів. Основний матеріал, який використовується для виробництва щетинок - це нейлон. Всі щетинки зібрані в пучки, а пучки розподілені по робочій поверхні. Відповідно до розташування цих щетинок та їх довжини виділяють:
однорівневі,
дворівневі,
трирівневі,
багаторівневі зубні щітки. Пучки щетини можуть розташовуватися як строго паралельно один одному, так і під певним кутом, завдяки цьому на робочій поверхні щітки видно певний візерунок.
Якщо розглянути гігієнічну зубну щітку, то всі щетинки розташовані на одному рівні і строго паралельно один одному. Останнім часом такі зубні щітки рідко використовуються з-за своєю низькою чистячої здібності. Єдине місце застосування таких щіток - це гігієнічна обробка ортопедичних конструкцій.
Лікувально-профілактичних зубні щітки

Щетинки таких щіток розташовані на різних рівнях, нерідко пучки в таких зубних щітках різної жорсткості. Зазвичай у них поєднуються жорсткі прямі пучки, які відмінно очищають міжзубні проміжки, більш жорсткі короткі пучки відмінно прибирають наліт і залишки їжі з жувальної поверхні жувальних зубів, м'які і косі щетинки очищають пришиїчну область зубів і масують ясна при чищенні.

Крім того, у таких щіток є й спеціальні додаткові пристосування у вигляді силіконових вставок, силіконовий виступ на кінці робочої частини головки або ребриста поверхня тильного боку робочої головки. Всі ці елементи призначені для додаткової поліровки поверхні зубів і масажу ясен або чищенні язика. Як відомо, більше 60% хвороботворних мікроорганізмів розвивається саме на язиці.

Лікувально-профілактичну щітку краще купувати людям зі слабкими яснами, яким необхідний відмінний очисний ефект і додаткова стимуляція ясен.
Спеціальні зубні щітки

До спеціальних щіток відносяться монопучкові зубні щітки, які застосовуються при спеціальних методах чищення зубів - наприклад, при захворюваннях ясен, для догляду за брекетами, ортопедичними конструкціями або за імплантом.
Додаткові пристосування

Сучасний ринок зубних щіток пропонує ряд пристроїв, які полегшують догляд та використання зубної щітки за своїм прямим призначенням. Щетина деяких щіток просочена спеціальним розчином, який зникає за час використання і прямо вказує, коли необхідно замінити зубну щітку. Загальна рекомендація лікарів - зміна зубної щітки після 2-3 місяців використання.
Електричні щітки

Спочатку електричні зубні щітки були винайдені для людей з обмеженими фізичними можливостями, а пізніше перекочували в загальні маси.

Сучасні електричні щітки працюють на батареї, вони компактні і мають кілька змінних робочих головок, які продаються в комплекті. Більш дорогі моделі працюють від акумулятора, який можна заряджати за потреби.

Для полегшення чищення зубів електричні зубні щітки оснащені датчиком тиску, що оберігає зуби і ясна від мікротравм, і таймером, який сповіщає про закінчення чищення зубів.

Наявність режимів чисток залежить від ціни, зазвичай їх два. Але, як показує практика, у більшості випадків використовується тільки один оптимальний режим чищення зубів.

Мінус електричної зубної щітки - її щетина, вона практично завжди середньої жорсткості, і дуже складно знайти насадки з м'якою щетиною, яка необхідна людям з проблемними яснами. Крім того, стоматологи не рекомендують використовувати електричні зубні щітки людям з проблемними яснами.

Як часто ви змінюєте зубну щітку?

Олена ПАРЕЦКА


Загрузка...