Новини

09:07
Откуда взялось "русскоязычное население" Украины: соцсети в восторге от речи известного филолога
08:56
В Евросоюзе дали очередные прогнозы относительно "безвиза" для украинцев
08:52
Кадры шокирующего падения знаменитой горнолыжницы на тренировке
08:48
Моника Беллуччи: У меня те же проблемы с мужчинами, что и в 20 лет
08:42
Трамп заявил, что НАТО уже давно устарело и раскритиковал Меркель
08:36
Долг жителей Киевщины за газ перевалил за 1 млрд гривен
08:32
В аэропорту Нью-Йорка заметили растерянного Саакашвили
08:26
«Не держит никто»: Анфиса Чехова переживает разрыв с мужем
08:19
В Москве жестоко избили водителя "скорой помощи"
08:14
В Украине из обменок исчез доллар
08:07
Про мінімалку та курс: Київський ресторатор звернувся до Порошенка і Гройсмана
08:01
Юрий Горбунов рассказал о серьезных переменах в личной жизни
07:57
Восемь человек имеют столько денег, как половина населения Земли
07:47
Проезд в киевской маршрутке подорожает до 16 гривен
07:43
Не торгуясь: украинцы расхватывают подержанные иномарки
07:35
Ответ сестрам Савченко от экс-комбата "Донбасса" становится хитом в сети
07:35
Сергей Лазарев и Лера Кудрявцева снова вместе
07:22
Поразительные кадры: сноубордист устроил лавину
07:20
"Революция" в коммуналке: тепло подешевеет на 15%, но каждый украинец заплатит за аудит квартиры
07:13
Даша Астафьева заметно изменилась
22:27
Эксперт: Курс нацвалюты вернется к 25-26 гривнам за доллар к маю
21:18
Кровавая бойня в России: новые подробности
21:10
В Минрегионе нашли способ, как украинцам сэкономить на отоплении
21:07
Нестандартных форм балерина "взорвала" интернет
20:56
На украинские дороги потратят не менее 50-ти миллиардов
20:26
Обещание Порошенко в 2014 году: Курс не должен быть выше 10 грн
19:18
Долги по ЖКХ: как быстро могут отобрать квартиру
18:48
Настя Каменских призналась, на сколько поправилась за праздники
18:27
Тука: процесс освобождение Донбасса может начаться уже осенью 2017
18:21
Зловещий "дом с привидениями" заинтриговал пользователей Сети
18:20
Нюша похвасталась стройной фигурой в коротких шортах
18:06
Бедрыкивский-Купранец на службе теневого олигархата
17:59
На 95 кварталі у Кривому Розі спалили Державний Прапор України
17:56
После национализации Приватбанка готовится еще более масштабная афера
17:54
Куда чаще всего летают украинцы из аэропорта "Киев"
16:22
НЛО прячутся среди падающего снега: необычные кадры шокировали Сеть
16:11
Масштабный пожар произошел в Харькове в многоэтажке
16:08
Эксперт: Наши олигархи заинтересованы в постоянном падении гривни
Більше новин

Як правильно вибрати зубну щітку?

0

Серед сучасного асортименту зубних щіток легко заплутатись. У більшості випадків зубна щітка вибирається за принципом: приємний колір, відповідна ціна і фірма-виробник часто з'являється в рекламі.

Як правильно вибрати зубну щітку?

На вибір зубної щітки відводиться не більше п'яти хвилин. Але неправильно вибравши зубну щітку, можна завдати шкоди здоров'ю порожнини рота. Так на що звернути увагу при виборі щітки?
Ступінь жорсткості

Існує чотири ступені жорсткості зубної щітки - жорстка, середня, м'які і дуже м'яка. Зазвичай маркування ступеня жорсткості наголошується на упаковці: так, «sensitive» означає дуже м'яку зубну щітку, «soft» - м'яку, «medium» - середню, «hard» - жорстку, «extra-hard» - спеціальні зубні щітки, які призначені для людей з підвищеним виникненнням зубного нальоту, або при наявності ортопедичних або ортодонтичних конструкцій. Ці параметри дуже важливі, але найчастіше, на превеликий жаль, залишаються без належної уваги.

Дуже м'які зубні щітки показані дітям і дорослим з захворювання ясен і твердих тканин зубів. До таких захворювань відносять пародонтит з рухливістю зубів I і II ступеня, некариозні ураження емалі, коли емаль розвинена не повністю або зовсім відсутня. Порадити використовувати дуже м'яку зубну щітку може тільки стоматолог.

М'яка зубна щітка показана при кровоточивості ясен, вагітним і годуючим жінкам, людям з цукровим діабетом. Неприпустимо використовувати м'яку зубну щітку в поєднанні з недбалим і неправильним чищенням зубів. При кровоточивості ясен необхідно використовувати певний спосіб чищення зубів і нерідко з використанням спеціалізованих зубних щіток.

Зубна щітка середньої жорсткості найбільш популярна і використовується здебільшого дорослим населенням. Використовувати таку зубну щітку потрібно при здоровій порожнині рота.

Жорстку зубну щітку рекомендовано використовувати курцям, любителям кави і людям із підвищеним виникненням зубного нальоту будь-якої етіології. Стоматологи рекомендують використовувати такий вид щіток людям зі здоровою порожниною рота і міцною емаллю зубів.

Супер-тверді зубні щітки - це вид спеціалізованих щіток, який найчастіше застосовується при чищенні повних знімних протезів, при наявності в порожнині рота незнімних мостовидних протезів і брекетів.
Важливі дрібниці

При виборі необхідно звертати увагу і на довжину робочої частини, в ідеалі вона повинна одночасно охоплювати сегмент зубів (2-2, 5 зуба), саме завдяки цій умові досягається найкращий очисний ефект жувальної групи зубів.

Робоча частина зубної щітки, або головка, повинна бути округлої форми - так виникає менше ризику ймовірності травмувати ніжну слизову оболонку порожнини рота. Тильна сторона головки повинна бути виконана з м'якого матеріалу, в ідеалі - з шороховатою поверхнею. Завдяки цьому відбувається зчищення мікроорганізмів не тільки з зубів і міжзубних проміжків, але і зі слизової порожнини рота.

Місце з'єднання головки і ручки зубної щітки має бути рухливим. Завдяки пружинячому ефекту відбувається регулювання тиску на область твердих і м'яких тканин порожнини рота і знижується ризик травми. Для зручності ручка повинна бути товстою і з прогумованими вставками - так вона не буде ковзати в руці при чищенні зубів.
Щетина

Розрізняють щітки з натуральної та штучної щетини. На даний момент науково доведено, що використання зубних щіток з натуральною щетиною шкідливо, так як вона вбирає воду і створює відмінні умови для розвитку хвороботворних мікроорганізмів. Стоматологами рекомендується використання зубних щіток виключно з штучною щетиною.

Всі щетинки оброблені відповідним чином, кінчики закруглені і не здатні наносити мікротравми емалі і слизової оболонки зубів. Основний матеріал, який використовується для виробництва щетинок - це нейлон. Всі щетинки зібрані в пучки, а пучки розподілені по робочій поверхні. Відповідно до розташування цих щетинок та їх довжини виділяють:
однорівневі,
дворівневі,
трирівневі,
багаторівневі зубні щітки. Пучки щетини можуть розташовуватися як строго паралельно один одному, так і під певним кутом, завдяки цьому на робочій поверхні щітки видно певний візерунок.
Якщо розглянути гігієнічну зубну щітку, то всі щетинки розташовані на одному рівні і строго паралельно один одному. Останнім часом такі зубні щітки рідко використовуються з-за своєю низькою чистячої здібності. Єдине місце застосування таких щіток - це гігієнічна обробка ортопедичних конструкцій.
Лікувально-профілактичних зубні щітки

Щетинки таких щіток розташовані на різних рівнях, нерідко пучки в таких зубних щітках різної жорсткості. Зазвичай у них поєднуються жорсткі прямі пучки, які відмінно очищають міжзубні проміжки, більш жорсткі короткі пучки відмінно прибирають наліт і залишки їжі з жувальної поверхні жувальних зубів, м'які і косі щетинки очищають пришиїчну область зубів і масують ясна при чищенні.

Крім того, у таких щіток є й спеціальні додаткові пристосування у вигляді силіконових вставок, силіконовий виступ на кінці робочої частини головки або ребриста поверхня тильного боку робочої головки. Всі ці елементи призначені для додаткової поліровки поверхні зубів і масажу ясен або чищенні язика. Як відомо, більше 60% хвороботворних мікроорганізмів розвивається саме на язиці.

Лікувально-профілактичну щітку краще купувати людям зі слабкими яснами, яким необхідний відмінний очисний ефект і додаткова стимуляція ясен.
Спеціальні зубні щітки

До спеціальних щіток відносяться монопучкові зубні щітки, які застосовуються при спеціальних методах чищення зубів - наприклад, при захворюваннях ясен, для догляду за брекетами, ортопедичними конструкціями або за імплантом.
Додаткові пристосування

Сучасний ринок зубних щіток пропонує ряд пристроїв, які полегшують догляд та використання зубної щітки за своїм прямим призначенням. Щетина деяких щіток просочена спеціальним розчином, який зникає за час використання і прямо вказує, коли необхідно замінити зубну щітку. Загальна рекомендація лікарів - зміна зубної щітки після 2-3 місяців використання.
Електричні щітки

Спочатку електричні зубні щітки були винайдені для людей з обмеженими фізичними можливостями, а пізніше перекочували в загальні маси.

Сучасні електричні щітки працюють на батареї, вони компактні і мають кілька змінних робочих головок, які продаються в комплекті. Більш дорогі моделі працюють від акумулятора, який можна заряджати за потреби.

Для полегшення чищення зубів електричні зубні щітки оснащені датчиком тиску, що оберігає зуби і ясна від мікротравм, і таймером, який сповіщає про закінчення чищення зубів.

Наявність режимів чисток залежить від ціни, зазвичай їх два. Але, як показує практика, у більшості випадків використовується тільки один оптимальний режим чищення зубів.

Мінус електричної зубної щітки - її щетина, вона практично завжди середньої жорсткості, і дуже складно знайти насадки з м'якою щетиною, яка необхідна людям з проблемними яснами. Крім того, стоматологи не рекомендують використовувати електричні зубні щітки людям з проблемними яснами.

Як часто ви змінюєте зубну щітку?

Олена ПАРЕЦКА

Загрузка...