Новини

18:49
На кого похож сын Потапа: поклонники обсуждают архивный снимок рэпера
18:47
В Сеть попал раритетный снимок Дональда Трампа с Леней Голубковым
18:39
Как очистить печень с помощью трав
18:04
Гройсман пообещал реформы уже в сентябре
17:55
За долг в 340 гривен субсидию заберут
17:54
Порошенко: Украина начинает техническое переоснащение армии
17:53
Визовый режим с Россией: в СБУ выступили с громким заявлением
17:45
Синоптики дали прогноз погоды на День независимости
17:45
Украинский город публично поддержал аннексию Крыма
17:30
В Украине резко понизилось производство водки и пива
17:15
Безвизовым режимом уже воспользовались 200 тысяч украинцев
16:30
В работе Facebook произошел сбой
16:11
Сын Героя Украины стал новым главой патрульной полиции Одессы
16:10
Нардепу Полякову надели электронный браслет
16:07
Назван самый надежный способ дожить до глубокой старости
15:22
Ольга Сумская показала снимок с дня рождения
15:13
На Гонконг обрушился тайфун
14:45
"Школьное" перемирие в зоне АТО может стать реальным миром - Геращенко
14:16
Внефракционный народный депутат потратил 5 миллионов на авто
14:15
Бывшая жена Потапа очаровала поклонников своей красотой
13:59
В суде Харькова, который рассматривал дело табачного гиганта, сгорело 70% компьютеров
13:57
Кличко дал прогноз на супербой Макгрегор - Мейвезер
13:51
Курс доллара приготовил украинцам сюрприз
13:48
В России на автозаводе произошла жуткая резня, много убитых и раненных
13:47
Жители Севастополя поздравили Украину
13:30
Макс Барских отдохнул на курорте в компании с украинской певицей
13:20
Украина не выживет в войне с Россией, если не станет членом НАТО - Кравчук
13:19
Ученые назвали продукты, которые понизят холестерин в организме
12:43
Правительство ограничило премии государственным исполнителям Минюста
12:37
Названы продукты, которые приводят к старению человека
12:29
Городские пляжи Алушты затопили фекалии
12:12
Наталья Могилевская удивила откровенным мини
11:44
В Харькове от молнии загорелось здание суда
11:35
Жириновскому грозит 12 лет тюрмы
11:30
Мэрайя Кэри шокировала общественность пышной фигурой
10:44
Стало известно, сколько в Украине запретили российских телеканалов
10:30
Медики назвали ранее неизвестные симптомы рака
10:28
Ученые рассказали о вреде воды из крана
Більше новин

Щитовидна залоза - симптоми хвороби

0

Справжня роль щитовидної залози в організмі людини довгий час залишалася незрозумілою. Її вдалося виявити лише в кінці XIX століття і остаточно підтвердили в нашому столітті. Вона полягає в секреції і виділення в кров специфічних, життєво важливих гормонів.

Щитовидна залоза - симптоми хвороби

Розвиток щитовидної залози
Найактивніший розвиток щитовидної залози відбувається в період статевого дозрівання людини. Гормон щитовидної залози необхідний для нормального росту і розвитку центральної нервової системи. Його найменший дефект може призвести до затримок психічного розвитку та формування такої хвороби, як кретинізм. Залишається лише констатувати факт, що щитовидна залоза - воістину дивний орган людського організму, дуже вразливий і чутливий, що вимагає до себе особливої уваги.

Гормони щитовидної залози
Все в нашому складному світі дивно взаємозалежне, все балансує на тонкій грані рівноваги, порушення якої тягне за собою часом незворотні наслідки. Так і нормальний робочий стан щитовидної залози можна визначити як ретельно підтримуваний баланс. Причини хвороб щитовидної залози можна умовно розділити на недостатню і підвищену активність.

Іншими словами, якщо недостатність гормонів щитовидної залози в організмі неминуче призводить до виникнення хвороби, то і їх надлишок не обіцяє нічого хорошого.
Складний, досі повністю не пізнаний людський організм всіма силами намагається підтримати цю хитку рівновагу. Але людина часом губить сама себе. Неправильне, одноманітне харчування, нестача вітамінів, радіаційне забруднення, погана екологія, нервові стреси - все це причини можливого захворювання.

Особливу небезпеку при захворюванні щитовидної залози становить поява вузлових утворень. На великому статистичному матеріалі, зібраному по всьому світі, показано, що до 30% вузлів на якомусь етапі свого розвитку можуть стати злоякісними, тобто трансформуватися в ракові клітини.

Серед факторів, що сприяють утворенню раку щитовидної залози, лідирують іонізуючі випромінювання, нестача йоду в організмі, порушення гормональної кореляції і, звичайно, спадкова схильність.

Історія лікування щитовидної залози
Вже в середні століття почали застосовувати операційне втручання для видалення зобу щитовидної залози. І, зрозуміло, робилися спроби профілактично впливати на хворобу. Залежність захворювань щитовидної залози від нестачі йоду спочатку була визначена шляхом чисто життєвих спостережень.

Визначивши цей взаємозв'язок, медики почали шукати шляхи підтримки необхідної кількості йоду в організмі людини. Зокрема, йодизацію солі запропонував у 1833 році французький хімік Жан Буссенго. Але пройшло майже 100 років до того, як цей простий і доступний спосіб знайшов повсюдне і масове застосування.

Симптоми захворювання щитовидної залози
Симптоми захворювань щитовидної залози у початковий період мало специфічні. Тому часто хворим довго доводиться лікуватися зовсім від інших недуг - депресії, нервових і серцево-судинних розладів, хвороб нирок, - навіть не підозрюючи про справжню причину цих нездужань.

Пам'ятайте, що всі захворювання щитовидної залози лікуються тим або іншим методом з відмінними найближчими або віддаленими результатами. А вирішальним фактором у перемозі над хворобою є швидке і по можливості максимально раннє її розпізнавання.

Діагностика захворювань щитовидної залози
В даний час можна отримати повну інформацію про процеси, що відбуваються всередині щитовидної залози, за допомогою таких досліджень, як комп'ютерна томографія, ультразвукове дослідження, радіоізотопне сканування, зробити аналізи на гормони. Однак не завжди ці методи можуть дати точну і чітку відповідь на найважливіше питання - з яких клітин складається вузлове утворення щитовидної залози.

Для правильної діагностики вже довгий час широко практикується тонкоголкова аспіраційна пункція під контролем ультразвукового дослідження. Ця процедура фактично представляє із себе взяття проби тканин з щитовидної залози за допомогою звичайного уколу і дозволяє протягом 20-30 хвилин встановити точний діагноз і дізнатися результати прямо на прийомі у лікаря. У ряді випадків пункція є не тільки діагностичною а ще й лікувальною процедурою.


Загрузка...