Новини

14:20
В сети высмеяли заявление сепаратиста Клинчаева о "спасении Донбасса" Россией
13:47
Минздрав рассказал, что должен делать семейный врач бесплатно
13:44
Джон Маккейн озвучил свое последнее желание
13:14
Пальцы, как у человека. Найден необычный кот
13:10
Венгрия будет блокировать любое дальнейшее сближение Украины и ЕС – официальное заявление
13:04
Российский телеканал мерзко поиздевался над Лукашенко
13:00
Победительница "Х-фактора" Аида Николайчук показала стройное тело
12:22
Жуткий поворот: в деле убийства главы "Киевоблэнерго" появились новые данные
12:18
Отопительный сезон в Украине может начаться раньше
12:16
Николай Азаров "засветился" в мелитопольском АТБ
12:12
В Украине хотят поднять "зеленый" тариф на электроэнергию для населения
11:45
С Bitcoin могут начать брать налоги
11:44
Так вот в чем дело: странному поведению Поклонской нашли объяснение
11:43
Тоня Матвиенко опубликовала забавное фото с мужем
11:40
Слов нет: украинцам предлагают новое налогообложение
11:39
«Два условия»: в Раде рассказали о торгах Путина с Украиной по Крыму и Донбассу
11:37
Гонтарева будет в неоплачиваемом отпуске до отставки
11:35
Українцям продають машини-потопельники: як не попастися
10:15
В сети высмеяли показ сериала "Физрук" на фасаде Большого театра в РФ
10:10
Дочь Ольги Сумской поразила сходством со своей звездной мамой
10:02
Убийств стало больше, а грабежей – меньше: в полиции назвали самый криминальный район Киева
09:35
Польща зробить жорсткішими правила для заробітчан
09:33
Юрист розповів про істинні причини вбивства очільника “Київобленерго”
09:13
Соцсети впечатлил роскошный кабриолет с украинской символикой в Москве
09:07
Миротворча місія на Донбасі буде за українським сценарієм або не відбудеться взагалі
08:41
Украинскую поп-звезду заподозрили в тайной свадьбе
08:30
Популярные сочетания продуктов которые нельзя есть вместе
08:21
Беглый депутат Онищенко ловит в США акул
08:09
Жителей Киева внесут в единый реестр, чтобы не ходить за справками
08:05
Надежда Мейхер изменилась до неузнаваемости
08:00
Кто и когда займет место Путина
07:58
К берегу Филиппин прибило неизвестного монстра
07:49
Швеция первой перейдет на криптовалюту
07:47
Apple отложила массовое производство iPhone X - СМИ
07:44
Деми Мур и Румер Уиллис поразили своим сходством
07:42
Хозяйственное мыло поможет при морщинах
07:27
США опровергли утверждение КНДР об «объявлении войны»
07:22
Мировая экономика неуклонно движется в направлении дедолларизации
Більше новин

Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)

1

“Пост з минулого”: Сьогодні, 5 серпня, рівно 50 років як не стало Мерілін Монро.

Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)

Мерілін Монро (Норма Джин Мортенсон) народилася 1 червня 1926 року (85 років) в Лос-Анджелесі. Легенда говорить, що її назвали на честь Норми Талмадж - знаменитої актриси того часу. Мати Норми, Гледіс, що працювала в голлівудській кінолабораторії, з пильною увагою роздивлялася кадри з Нормою Толмэдж. Вона захоплювалася цієї зіркою німого кіно. І коли у Гледіс народилася дівчинка, вона вирішила назвати дитину на честь улюбленої актриси. Гледіс вірила, що дочка теж стане кінозіркою
Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)


Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)

Дитинство Норми-Мерилін ніяк не назвеш щасливим. Батька у неї не було, а мати, жінка дивна і неврівноважена, визнала, що не зможе самостійно виховувати дочку, і віддала її у віці двох тижнів в прийомну родину. Де дівчинка жила 7 років, лише іноді приходила матір. Після 7 років Гледіс забрала дочку назад, але не надовго. Незабаром у неї стався психічний зрив, в процесі якого вона кинулася на когось з ножем, і її відправили до психлікарні. Частину дитинства Норма провела в дитячому будинку і декількох прийомних сім'ях, де її двічі намагалися зґвалтувати, коли їй ще не було і 12-ти: перший раз вітчим, а другий раз двоюрідний брат. Наслідком цього стала, за однією з версій, фригідність і недовіра до чоловіків. Про секс вона говорила: "Особисто мене секс і сексуальні проблеми займають не більше, ніж чистка взуття", "Якщо коли-небудь я зрозумію, чому люди так цікавляться сексом, мені дуже пощастить". До 19-літнього віку Мерілін двічі намагалася покінчити з собою. Один раз вона включила газ, другий, - наковталася снодійних таблеток.

Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)

Першою самостійною перемогою Мерілін стало позбавлення від вродженого заїкання. Воно загострилася після дитячого будинку: дівчинка не могла вимовити без запинки і двох слів. Вона виправляла свій недолік три роки. І вже 16 років, без допомоги логопедів, позбавилася від заїкання.

Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)

Перший раз Мерілін вийшла заміж у 16 років, в 1942 році, після чого кинула школу і оселилася у чоловіка, Джима Догерті. Це була швидше вимушена міра, ніж примха, так як вона боялася знову потрапити в дитячий будинок. Прийомна родина збиралася переїжджати, а брати з собою вони її не хотіли. Тому ранній шлюб був негайно схвалений. Через рік після весілля Джим пішов служити на флот, а Норма Джин пішла працювати на авіаційний завод.

Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)

Восени на завод приїхала команда режисерів і фотографів, з метою зробити фоторепортаж про внесок американських жінок у боротьбу з нацизмом. Фотограф Девід Коновер, помітивши Норму Джин, запропонував їй позувати для серії знімків за $5 на годину. Вона погодилася. Так почалася її зоряна кар'єра. Незабаром вона кинула завод і почала працювати фотомоделлю. Коли Джим повернувся з війни йому це не сподобалося, і він поставив Нормі ультиматум: або кар'єра, або сім'я. Але у неї були амбіції, вона хотіла зніматися в кіно і в той час як раз дізналася, що продюсери віддають перевагу незаміжнім актрисам. Доля цього шлюбу була вирішена. Пізніше вона говорила: «Я завжди знала, що стала знаменитою не завдяки своєму таланту або красі, а лише завдяки тому, що ніколи повністю нікому і нічому не належала».

Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)

Двадцятирічна Мерилін не була класично красивою, а за променистою усмішкою на знімках для журналів, листівок і календарів ховалася печаль, яка оселилася в ній з дитинства, купа комплексів і схильність до сильни депресій. Пізніше один з близьких її критиків напише: "Не бути коханою в 25 років, або 35, або в 45 терпимо, якщо тебе любили в 5 років. Сказати, що Мерилін обійшли ніжністю в дитинстві - значить сказати дуже мало". Сама Мерілін згадувала: «Ніхто і ніколи не називав мене дочкою. Ніхто ніколи не обіймав мене. Ніхто жодного разу не поцілував мене...» і «Коли маленька дівчинка відчуває себе втраченої і самотньою, відчуває, що вона нікому не потрібна, все своє життя вона вже не може забути цього». У психології є таке поняття "синдром Мерілін Монро" - складний деструктивний психологічний комплекс, як наслідок дефіциту уваги, турботи та любові в дитинстві.

Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)

У серпні 1946 року вона отримала пропозицію укласти контракт на кіностудії «Двадцяте століття Фокс», куди її брали статисткою. На студії їй запропонували імена Керол Лінд, Клер Норман, Мерилін Міллер, але в результаті зупинилися на імені, під яким вона згодом і стала знаменитою, - Мерилін Монро. Прізвище Монро належало її бабусі. Вже до кінця 1951 року вона отримувала 2-3 тисячі листів від шанувальників у тиждень. У березні 1954 року Мерілін отримала нагороду «Сама популярна актриса» (що відповідало дійсності). У січні 1955 року Мерілін оголосила про створення власної корпорації «Мерілін Монро Продакшнс», в якій вона була президентом і власницею контрольного пакета акцій.

Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)

"Найвеличніша блондинка всіх часів" народилася шатенкою. Блондинкою вона стала приблизно в той же час, коли і змінила ім'я на псевдонім. А крім того зробила кілька пластичних операцій. Хірурги виправили її ніс і змінили форму підборіддя. А також вирішили проблему з волоссям, які росли у неї трикутним виступом на лобі. З дитячих років її улюбленою актрисою була Джин Харлоу - голлівудська зірка 30-х років, померла в 26 років. Це захоплення значною мірою визначило перевтілення Мерілін в блондинку і вплинуло на вибір життєвого шляху. Сучасники нерідко називали Мерилін Монро - другою Джин Харлоу. Мерилін Монро навіть пропонували зіграти Харлоу у фільмі-біографії про її життя. Спочатку вона відмовилася, але потім передумала і навіть призначила зустріч з продюсерами майбутнього фільму, проте, як і Джин, раптово померла.

Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)

На початку своєї кар'єри, коли справи йшли погано, Мерілін позувала в голому вигляді для серії календарів. За цю роботу їй платили $50 на годину. В той час фотографії оголених моделей прирівнювалися до порнографії і подібне заняття вважалося незаконним для кіноактрис. Однак для Монро, тоді ледве зводившу кінці з кінцями, ці 50 доларів були великими грошима. Після того, як Мерелін стала відомою, вибухнув скандал, коли хтось побачив подібність між дівчиною з календаря і відомою акторкою. А вже в грудні 1953 року за $500 знімок з цього календаря придбав Х'ю Хефнер, він прикрасив їм перший номер свого нового журналу Playboy (53-й рік). У підсумку весь цей галас тільки зробив Монро ще більш популярною.

Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)

Після цього зображення голої Монро зустрічалися буквально скрізь - на чашках, наволочках, гральних картах і так далі. В даному випадку її ню-фотографія в барі на авіабазі в Гренландії.

Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)

У січні 1954 року вона вийшла заміж за відомого бейсболіста Джо Ді Маджо. Цей шлюб протримався всього 9 місяців. Проте Ді Маджо згодом продовжував опікати Мерілін і намагався надавати моральну підтримку в її кар'єрі. Після весілля з Ді Маджо кіностудія «XX століття Фокс» запросила її знятися в мюзиклі «Немає краще бізнесу, ніж шоу-бізнес».

Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)

У січні 1954 року вони відправилися на медовий місяць до Японії, де Ді Маджо чекала робота. У той час в цій країні став дуже популярний бейсбол, і легендарного гравця попросили провести кілька тренувань з японської командою. Під час перебування в Японії Монро отримала несподівану пропозицію виступити перед американськими солдатами, які брали участь в Корейській війні. Для них побачити «живцем» знамениту «дівчину з обкладинки» здавалося просто дивом. Вийшовши на сцену, оточену цілим морем людей у формі кольору хакі, Монро вигукнула: «Ніколи ще не бачила стільки чоловіків в одному місці!» Вона виконала кілька пісень, які приймалися солдатами на «ура». Згодом актриса називала цей концерт одним з найяскравіших подій у своєму житті.

Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)

Більшість режисерів скаржилися на те, що з Мерілін було складно працювати. Вона постійно забувала і плутала слова, спізнювалася на зйомки, або зовсім пропадала на кілька днів. Потрібно 20-40 дублів, щоб епізод вийшов гарним. Хоча Монро славилася умінням створювати проблеми для продюсерів і режисерів, з звичайними людьми вона поводилася дуже доброзичливо. Коли актриса знаходилася в Японії, покоївка з готелю, де вони зупинилися, вигукнула: "Яке у вас пишне волосся!". "І все одно вони гірше, ніж у вас", - відповіла Мерилін. Іноді Мерілін представлялася по імені Зельда Зорк і носила чорну перуку, що б не виділятися з натовпу.

Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)

Під час зйомок картини "Сверблячка сьомого року" (The Seven Year Itch), відносини Мерілін Монро і Джо Ді Маджо погіршувалися з-за ревнощів Джо. Тоді Мерілін запросила його на зйомки, щоб той переконався, що все в порядку. Але він прийшов саме в той день, коли знімалася легендарна сцена, в якій потік повітря з вентиляційного люка задирає спідницю Мерилін. Джо був у гніві, і незабаром їх дев'ятимісячний шлюб розпався.

Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)

Ще в 1950 році Мерилін познайомилася з драматургом Артуром Міллером, але потім вони розлучилися і знову зустрілися в 1955 році. До того часу він був розлучений, і від попереднього шлюбу в нього було двоє дітей. Влітку 1956 року вони зіграли весілля. Цей шлюб був самим тривалим, але не найщасливішим: вони прожили разом чотири з половиною роки і розлучилися 20 січня 1961 року. Пізніше стало відомо, що Артур через кілька тижнів після весілля зробив запис у щоденнику, де говорив: «Мені здається, що вона маленька дитина, я її ненавиджу!». Мерилін побачила цей запис і була в шоці, після чого відбулася сварка. На її думку, висловлену пізніше, Артур «був гарним письменником, але не дуже хорошим чоловіком».

Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)

Мерилін завжди хотіла мати дітей, як Джо, так і з Артуром вона намагалася завести дитину, але у неї це не виходило - позначалися проблеми зі здоров'ям, ряд абортів (13 за непідтвердженими даними) і надмірну пристрасть до наркотиків і алкоголю. Від Артура вона завагітніла під час зйомок фільму "Деякі люблять гарячіше» («В джазі тільки дівчата»), але вагітність виявилася позаматкової і закінчилася викиднем. Від такого потрясіння Мерілін впадає в довгу депресію, багато п'є і продовжує хаотично приймати ліки. Від передозування впадає в кому.

Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)

Існують чутки про її ранню дитину, сина, якого вона нібито народила в юності, і який був відданий в дитячий будинок чутки, однак, неподтвержені. Відомо, що вона дивно швидко знаходила спільну мову з дітьми і любила їх. «Дітям, особливо дівчаткам, треба завжди говорити, що вони красиві і що всі їх люблять, - говорила вона. - Якщо у мене буде донька, я завжди буду казати їй, що вона гарна, буду розчісувати їй волосся до блиску, і не буду залишати її одну ні на хвилину». Чутки про її сина, залишену в притулку, породив у США таке явище, як "діти Мерілін Монро", на зразок "дітей лейтенанта Шмідта". Час від часу з’являвся "син Мерілін Монро", який, само собою, вимагав визнання та спадщини.

Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)

У 1955 році Аристотель Онасіс для залучення туристів на курорт Монако хотів видати Мерілін заміж за принца Монако. Сама Мерілін була не проти, але цьому не судилося збутися: королівський будинок оголосив про інші плани принца. 29 жовтня 1956 року Мерілін, будучи в Лондоні, прибула в імператорський театр для зустрічі з королевою Єлизаветою. На цій зустрічі був присутній цілий ряд всесвітньо відомих акторок і акторів. Але Єлизавета підійшла тільки до Мерілін. У пресі прокоментували: "Мерілін Монро досягла піку досконалості, показала гарні манери і красу, цим вона і завоювала Англії".

Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)

У 1961 році здоров'я Мерілін погіршилося і для громадськості перестало бути таємницею, що вона вживає наркотики. Після великої кількості негативних відгуків критиків і глядачів про два останні фільми з її участю, а також внаслідок розлучення з Міллером, у неї відбувається нервовий зрив і її поміщають в психіатричну клініку "Пейн-Уайтні", де насильно тримають деякий час в тісній кімнаті, внаслідок чого у неї фактично розвинулася клаустрофобія. Такого роду проблеми - її родове прокляття. Її мати і бабуся також у різний час були в психіатричних закладах.

Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)

19 травня 1961 року на площі Медіссон Мерілін співала "З Днем Народження містер президент" Джону Кеннеді, з яким познайомилася ще до його президентства, в 51-му році. Ходили чутки про їх роман, а також про роман з його братом Робертом Кеннеді. Але ніяких істотних доказів цього немає (знаменита фотографія, де Кеннеді обіймає Монро, як відомо, є фейком з двома акторами).

Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)

Незабаром у Монро сталося чергове передозування наркотиків. Джо Ді Маджо прибув на її порятунок знову. Вони вирішили вступити у повторний шлюб і встановили дату на 8 серпня 1962 року, але увечері 4 серпня Мерілін була знайдена в своєму будинку без ознак життя.

Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)

Мерилін Монро померла в ніч на 5 серпня 1962 року в Брентвуді (Каліфорнія) у віці 36 років від смертельної дози снодійного. Існує п'ять версій причини її смерті: вбивство, здійснене спецслужбами за наказом братів Кеннеді щоб уникнути розголосу їх сексуальних зв'язків; вбивство, вчинене мафією; передозування наркотиків; самогубство; трагічна помилка психоаналітика актриси Ральфа Грінсона, який наказав пацієнтці прийняти хлоралгідрат незабаром після прийнятого нею нембутала. Яка була справжня причина - невідомо досі.

Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)

Існує гіпотеза, що у свій знаменитий щоденник у шкіряній палітурці Мерілін документувала подробиці своїх інтимних відносини з братами Кеннеді та іншими коханцями, зокрема, записувала, що вони говорили в ліжку. Таким чином, щоденник представляв серйозний компромат. За словами очевидця, стиліста Монро, який супроводжував її в поїздках, у день загибелі актриса побувала в будинку Френка Сінатри, з яким у неї теж був короткочасний роман. Там з нею зустрівся мафіозі, який співпрацював з ЦРУ - Сем Джанкана. Він переконував Монро віддати щоденник. Але вона не погодилася, і її усунули, побоюючись шантажу або розголосу. А щоденник безслідно зник з її будинку.

Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)

Коли психологам запропонували оглянути кімнату, де померла Мерилін Монро, вони розгубилися: невже тут могла жити ця яскрава, успішна жінка: ні єдиної картини або зображення на стінах, ні квітів на вікнах, ні фотографій в рамочках, нічого виражаючого затишок та комфорт. Тільки ліжко, тумбочка, лампа і найнеобхідніше... Багато ліків. Втім, як відомо тим же психологам: улюблениця багатьох глядачів страждала акцентуацією характеру (постійно мінливими настроями, від безхмарно радісного, до утопічно сумного).

Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)

Відразу після смерті актриси версія про передозування наркотиків широко обговорювалася в американській пресі, викликавши ефект Вертера, в результаті чого сотні американців наслідували її приклад. Кількість самогубств в Америці підвищилася на 12% (не знаю, наскільки це достовірна цифра).

Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)

У дитинстві, щоб якось компенсувати собі відсутність справжніх батьків, Норма Джин придумала собі казку: вона вірила, що її батьком є відомий у той час актор Кларк Гейбл. Вона мріяла про зустрічі з «батьком» і часто розважалася тим, що приміряла свої маленькі ручки і ніжки до слідів, залишених знаменитостями на голлівудській Алеї слави. Згодом вона говорила: «Я люблю красивих чоловіків! Але серед нас їх дуже мало... Ви можете назвати ім'я красивого чоловіка? Радж Капур, Кларк Гейбл, Лоуренс Олів'є і все, мабуть!». Згодом її дитяча мрія збулася - Гейбл знімався разом з нею у фільмі "Неприкаяні" (1960 рік), за сценарієм її чоловіка Артура Міллера. Коли зйомки вже підходили до кінця, Гейбл заявив: "Господи Ісусе! Я щасливий, що цей фільм нарешті-таки дознятий. Монро довела мене до серцевого нападу". На наступний день Кларк Гейбл отримав інфаркт міокарда і через 11 днів помер.

Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)

На дзеркалі у ванній Мерілін любила виводити губною помадою власні повчальні вислови, деякі з яких стали крилатими «Не чекати більшого, ніж можна досягти», «Суєта вбиває», «Не хвилюватися, а хвилювати»... Також вона писала вірші і цікавилася класичною літературою, в тому числі російської. Одним з її бажань було зіграти роль Грушеньки з "Братів Карамазових" Достоєвського. У своїй книзі «Жінки змінили світ» Віталій Вульф висловлює думку про те, що справжню Мерілін ніхто не знає - ми судимо про неї тільки за пліткам, з яких вона так і не змогла вирватися, як метелик з кокона. "Голлівуд - це місце, де тобі заплатять тисячу доларів за поцілунок і ламаного гроша не дадуть за твою душу. Я це знаю, тому що я занадто часто відкидала першу астину, а душа моя не продається" - говорила вона. З англійської поетесою Едіт Ситвелл:

Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)

Мерилін Монро входить до числа найвідоміших лівш. Навіть на сайті BBC її ім'я серед знаменитих людей, які писали лівою рукою. Але на фотографіях виразно видно, що актриса пише і фарбується правою рукою. Згідно з іншим поширеним міфу, у Мерилін було 6 пальців на ногах. Але з фотографій це, знову ж, не виявляється.

Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)

Пісні Lady GaGa - Government Hooker і Candle in the Wind Елтона Джона присвячені Мерілін Монро. Мерилін Менсон, чиє справжнє ім'я Брайан Уорнер, склав свій сценічний псевдонім з імені Мерілін Монро і прізвища культового вбивці Чарльза Менсона. Образ Мерилін Монро найбільш часто відтворений і самий наслідуємий. Важко знайти популярну актрису, співачку або фотомодель, яка б коли-небудь не косила під ММ.

Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)

У 1999 році Мерилін була за опитуванням журналу "Плейбой" визнана найсексуальнішою жінкою двадцятого століття, тобто була названа "Секс-символом xx століття" через 37! років після своєї загибелі.

Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)

Сукня, в якій Мерилін Монро заспівала на дні народження президента Кеннеді, стала найдорожчим лотом 1999 року, воно було продано на аукціоні за $1.265.500. А весільне вбрання, яке Мерілін в 1953 році обійшлося в $250, в 1999 році купив приватний американський колекціонер, заплативши $33.500. Володаркою джинсів Мэрелин вартістю $75000 стала Брітні Спірс. Їх подарував їй дизайнер Томмі Хілфігер.

Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)

Не дивлячись на депресії і шкідливі пристрасті, на публіці Мерілін завжди виглядала бездоганно, але нерідко запізнювалася. "Краще спізнитися, але прийти в повній формі. У всякому разі, що я люблю, так це не поспішати. Наш час дуже суєтний. А краса і досконалість вимагають часу і неквапливості. У мене є одне бажання - постійно прагнути до досконалості».
Джерело: magesqueen


Загрузка...

Владик Шариенко 5 августа 2012 15:11
Отчего столько внимания этой тетке? В чем ее заслуги перед Украиной?
У нас разве своих теток куртизанской наклонности не найдется?