Всі новини

Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)

“Пост з минулого”: Сьогодні, 5 серпня, рівно 50 років як не стало Мерілін Монро.

Мерілін Монро: факти, чутки, фотографії (фото)

Мерілін Монро (Норма Джин Мортенсон) народилася 1 червня 1926 року (85 років) в Лос-Анджелесі. Легенда говорить, що її назвали на честь Норми Талмадж - знаменитої актриси того часу. Мати Норми, Гледіс, що працювала в голлівудській кінолабораторії, з пильною увагою роздивлялася кадри з Нормою Толмэдж. Вона захоплювалася цієї зіркою німого кіно. І коли у Гледіс народилася дівчинка, вона вирішила назвати дитину на честь улюбленої актриси. Гледіс вірила, що дочка теж стане кінозіркоюДитинство Норми-Мерилін ніяк не назвеш щасливим. Батька у неї не було, а мати, жінка дивна і неврівноважена, визнала, що не зможе самостійно виховувати дочку, і віддала її у віці двох тижнів в прийомну родину. Де дівчинка жила 7 років, лише іноді приходила матір. Після 7 років Гледіс забрала дочку назад, але не надовго. Незабаром у неї стався психічний зрив, в процесі якого вона кинулася на когось з ножем, і її відправили до психлікарні. Частину дитинства Норма провела в дитячому будинку і декількох прийомних сім'ях, де її двічі намагалися зґвалтувати, коли їй ще не було і 12-ти: перший раз вітчим, а другий раз двоюрідний брат. Наслідком цього стала, за однією з версій, фригідність і недовіра до чоловіків. Про секс вона говорила: "Особисто мене секс і сексуальні проблеми займають не більше, ніж чистка взуття", "Якщо коли-небудь я зрозумію, чому люди так цікавляться сексом, мені дуже пощастить". До 19-літнього віку Мерілін двічі намагалася покінчити з собою. Один раз вона включила газ, другий, - наковталася снодійних таблеток.


Першою самостійною перемогою Мерілін стало позбавлення від вродженого заїкання. Воно загострилася після дитячого будинку: дівчинка не могла вимовити без запинки і двох слів. Вона виправляла свій недолік три роки. І вже 16 років, без допомоги логопедів, позбавилася від заїкання.


Перший раз Мерілін вийшла заміж у 16 років, в 1942 році, після чого кинула школу і оселилася у чоловіка, Джима Догерті. Це була швидше вимушена міра, ніж примха, так як вона боялася знову потрапити в дитячий будинок. Прийомна родина збиралася переїжджати, а брати з собою вони її не хотіли. Тому ранній шлюб був негайно схвалений. Через рік після весілля Джим пішов служити на флот, а Норма Джин пішла працювати на авіаційний завод.


Восени на завод приїхала команда режисерів і фотографів, з метою зробити фоторепортаж про внесок американських жінок у боротьбу з нацизмом. Фотограф Девід Коновер, помітивши Норму Джин, запропонував їй позувати для серії знімків за $5 на годину. Вона погодилася. Так почалася її зоряна кар'єра. Незабаром вона кинула завод і почала працювати фотомоделлю. Коли Джим повернувся з війни йому це не сподобалося, і він поставив Нормі ультиматум: або кар'єра, або сім'я. Але у неї були амбіції, вона хотіла зніматися в кіно і в той час як раз дізналася, що продюсери віддають перевагу незаміжнім актрисам. Доля цього шлюбу була вирішена. Пізніше вона говорила: «Я завжди знала, що стала знаменитою не завдяки своєму таланту або красі, а лише завдяки тому, що ніколи повністю нікому і нічому не належала».


Двадцятирічна Мерилін не була класично красивою, а за променистою усмішкою на знімках для журналів, листівок і календарів ховалася печаль, яка оселилася в ній з дитинства, купа комплексів і схильність до сильни депресій. Пізніше один з близьких її критиків напише: "Не бути коханою в 25 років, або 35, або в 45 терпимо, якщо тебе любили в 5 років. Сказати, що Мерилін обійшли ніжністю в дитинстві - значить сказати дуже мало". Сама Мерілін згадувала: «Ніхто і ніколи не називав мене дочкою. Ніхто ніколи не обіймав мене. Ніхто жодного разу не поцілував мене...» і «Коли маленька дівчинка відчуває себе втраченої і самотньою, відчуває, що вона нікому не потрібна, все своє життя вона вже не може забути цього». У психології є таке поняття "синдром Мерілін Монро" - складний деструктивний психологічний комплекс, як наслідок дефіциту уваги, турботи та любові в дитинстві.


У серпні 1946 року вона отримала пропозицію укласти контракт на кіностудії «Двадцяте століття Фокс», куди її брали статисткою. На студії їй запропонували імена Керол Лінд, Клер Норман, Мерилін Міллер, але в результаті зупинилися на імені, під яким вона згодом і стала знаменитою, - Мерилін Монро. Прізвище Монро належало її бабусі. Вже до кінця 1951 року вона отримувала 2-3 тисячі листів від шанувальників у тиждень. У березні 1954 року Мерілін отримала нагороду «Сама популярна актриса» (що відповідало дійсності). У січні 1955 року Мерілін оголосила про створення власної корпорації «Мерілін Монро Продакшнс», в якій вона була президентом і власницею контрольного пакета акцій.


"Найвеличніша блондинка всіх часів" народилася шатенкою. Блондинкою вона стала приблизно в той же час, коли і змінила ім'я на псевдонім. А крім того зробила кілька пластичних операцій. Хірурги виправили її ніс і змінили форму підборіддя. А також вирішили проблему з волоссям, які росли у неї трикутним виступом на лобі. З дитячих років її улюбленою актрисою була Джин Харлоу - голлівудська зірка 30-х років, померла в 26 років. Це захоплення значною мірою визначило перевтілення Мерілін в блондинку і вплинуло на вибір життєвого шляху. Сучасники нерідко називали Мерилін Монро - другою Джин Харлоу. Мерилін Монро навіть пропонували зіграти Харлоу у фільмі-біографії про її життя. Спочатку вона відмовилася, але потім передумала і навіть призначила зустріч з продюсерами майбутнього фільму, проте, як і Джин, раптово померла.


На початку своєї кар'єри, коли справи йшли погано, Мерілін позувала в голому вигляді для серії календарів. За цю роботу їй платили $50 на годину. В той час фотографії оголених моделей прирівнювалися до порнографії і подібне заняття вважалося незаконним для кіноактрис. Однак для Монро, тоді ледве зводившу кінці з кінцями, ці 50 доларів були великими грошима. Після того, як Мерелін стала відомою, вибухнув скандал, коли хтось побачив подібність між дівчиною з календаря і відомою акторкою. А вже в грудні 1953 року за $500 знімок з цього календаря придбав Х'ю Хефнер, він прикрасив їм перший номер свого нового журналу Playboy (53-й рік). У підсумку весь цей галас тільки зробив Монро ще більш популярною.


Після цього зображення голої Монро зустрічалися буквально скрізь - на чашках, наволочках, гральних картах і так далі. В даному випадку її ню-фотографія в барі на авіабазі в Гренландії.


У січні 1954 року вона вийшла заміж за відомого бейсболіста Джо Ді Маджо. Цей шлюб протримався всього 9 місяців. Проте Ді Маджо згодом продовжував опікати Мерілін і намагався надавати моральну підтримку в її кар'єрі. Після весілля з Ді Маджо кіностудія «XX століття Фокс» запросила її знятися в мюзиклі «Немає краще бізнесу, ніж шоу-бізнес».


У січні 1954 року вони відправилися на медовий місяць до Японії, де Ді Маджо чекала робота. У той час в цій країні став дуже популярний бейсбол, і легендарного гравця попросили провести кілька тренувань з японської командою. Під час перебування в Японії Монро отримала несподівану пропозицію виступити перед американськими солдатами, які брали участь в Корейській війні. Для них побачити «живцем» знамениту «дівчину з обкладинки» здавалося просто дивом. Вийшовши на сцену, оточену цілим морем людей у формі кольору хакі, Монро вигукнула: «Ніколи ще не бачила стільки чоловіків в одному місці!» Вона виконала кілька пісень, які приймалися солдатами на «ура». Згодом актриса називала цей концерт одним з найяскравіших подій у своєму житті.


Більшість режисерів скаржилися на те, що з Мерілін було складно працювати. Вона постійно забувала і плутала слова, спізнювалася на зйомки, або зовсім пропадала на кілька днів. Потрібно 20-40 дублів, щоб епізод вийшов гарним. Хоча Монро славилася умінням створювати проблеми для продюсерів і режисерів, з звичайними людьми вона поводилася дуже доброзичливо. Коли актриса знаходилася в Японії, покоївка з готелю, де вони зупинилися, вигукнула: "Яке у вас пишне волосся!". "І все одно вони гірше, ніж у вас", - відповіла Мерилін. Іноді Мерілін представлялася по імені Зельда Зорк і носила чорну перуку, що б не виділятися з натовпу.


Під час зйомок картини "Сверблячка сьомого року" (The Seven Year Itch), відносини Мерілін Монро і Джо Ді Маджо погіршувалися з-за ревнощів Джо. Тоді Мерілін запросила його на зйомки, щоб той переконався, що все в порядку. Але він прийшов саме в той день, коли знімалася легендарна сцена, в якій потік повітря з вентиляційного люка задирає спідницю Мерилін. Джо був у гніві, і незабаром їх дев'ятимісячний шлюб розпався.


Ще в 1950 році Мерилін познайомилася з драматургом Артуром Міллером, але потім вони розлучилися і знову зустрілися в 1955 році. До того часу він був розлучений, і від попереднього шлюбу в нього було двоє дітей. Влітку 1956 року вони зіграли весілля. Цей шлюб був самим тривалим, але не найщасливішим: вони прожили разом чотири з половиною роки і розлучилися 20 січня 1961 року. Пізніше стало відомо, що Артур через кілька тижнів після весілля зробив запис у щоденнику, де говорив: «Мені здається, що вона маленька дитина, я її ненавиджу!». Мерилін побачила цей запис і була в шоці, після чого відбулася сварка. На її думку, висловлену пізніше, Артур «був гарним письменником, але не дуже хорошим чоловіком».


Мерилін завжди хотіла мати дітей, як Джо, так і з Артуром вона намагалася завести дитину, але у неї це не виходило - позначалися проблеми зі здоров'ям, ряд абортів (13 за непідтвердженими даними) і надмірну пристрасть до наркотиків і алкоголю. Від Артура вона завагітніла під час зйомок фільму "Деякі люблять гарячіше» («В джазі тільки дівчата»), але вагітність виявилася позаматкової і закінчилася викиднем. Від такого потрясіння Мерілін впадає в довгу депресію, багато п'є і продовжує хаотично приймати ліки. Від передозування впадає в кому.


Існують чутки про її ранню дитину, сина, якого вона нібито народила в юності, і який був відданий в дитячий будинок чутки, однак, неподтвержені. Відомо, що вона дивно швидко знаходила спільну мову з дітьми і любила їх. «Дітям, особливо дівчаткам, треба завжди говорити, що вони красиві і що всі їх люблять, - говорила вона. - Якщо у мене буде донька, я завжди буду казати їй, що вона гарна, буду розчісувати їй волосся до блиску, і не буду залишати її одну ні на хвилину». Чутки про її сина, залишену в притулку, породив у США таке явище, як "діти Мерілін Монро", на зразок "дітей лейтенанта Шмідта". Час від часу з’являвся "син Мерілін Монро", який, само собою, вимагав визнання та спадщини.


У 1955 році Аристотель Онасіс для залучення туристів на курорт Монако хотів видати Мерілін заміж за принца Монако. Сама Мерілін була не проти, але цьому не судилося збутися: королівський будинок оголосив про інші плани принца. 29 жовтня 1956 року Мерілін, будучи в Лондоні, прибула в імператорський театр для зустрічі з королевою Єлизаветою. На цій зустрічі був присутній цілий ряд всесвітньо відомих акторок і акторів. Але Єлизавета підійшла тільки до Мерілін. У пресі прокоментували: "Мерілін Монро досягла піку досконалості, показала гарні манери і красу, цим вона і завоювала Англії".


У 1961 році здоров'я Мерілін погіршилося і для громадськості перестало бути таємницею, що вона вживає наркотики. Після великої кількості негативних відгуків критиків і глядачів про два останні фільми з її участю, а також внаслідок розлучення з Міллером, у неї відбувається нервовий зрив і її поміщають в психіатричну клініку "Пейн-Уайтні", де насильно тримають деякий час в тісній кімнаті, внаслідок чого у неї фактично розвинулася клаустрофобія. Такого роду проблеми - її родове прокляття. Її мати і бабуся також у різний час були в психіатричних закладах.


19 травня 1961 року на площі Медіссон Мерілін співала "З Днем Народження містер президент" Джону Кеннеді, з яким познайомилася ще до його президентства, в 51-му році. Ходили чутки про їх роман, а також про роман з його братом Робертом Кеннеді. Але ніяких істотних доказів цього немає (знаменита фотографія, де Кеннеді обіймає Монро, як відомо, є фейком з двома акторами).


Незабаром у Монро сталося чергове передозування наркотиків. Джо Ді Маджо прибув на її порятунок знову. Вони вирішили вступити у повторний шлюб і встановили дату на 8 серпня 1962 року, але увечері 4 серпня Мерілін була знайдена в своєму будинку без ознак життя.


Мерилін Монро померла в ніч на 5 серпня 1962 року в Брентвуді (Каліфорнія) у віці 36 років від смертельної дози снодійного. Існує п'ять версій причини її смерті: вбивство, здійснене спецслужбами за наказом братів Кеннеді щоб уникнути розголосу їх сексуальних зв'язків; вбивство, вчинене мафією; передозування наркотиків; самогубство; трагічна помилка психоаналітика актриси Ральфа Грінсона, який наказав пацієнтці прийняти хлоралгідрат незабаром після прийнятого нею нембутала. Яка була справжня причина - невідомо досі.


Існує гіпотеза, що у свій знаменитий щоденник у шкіряній палітурці Мерілін документувала подробиці своїх інтимних відносини з братами Кеннеді та іншими коханцями, зокрема, записувала, що вони говорили в ліжку. Таким чином, щоденник представляв серйозний компромат. За словами очевидця, стиліста Монро, який супроводжував її в поїздках, у день загибелі актриса побувала в будинку Френка Сінатри, з яким у неї теж був короткочасний роман. Там з нею зустрівся мафіозі, який співпрацював з ЦРУ - Сем Джанкана. Він переконував Монро віддати щоденник. Але вона не погодилася, і її усунули, побоюючись шантажу або розголосу. А щоденник безслідно зник з її будинку.


Коли психологам запропонували оглянути кімнату, де померла Мерилін Монро, вони розгубилися: невже тут могла жити ця яскрава, успішна жінка: ні єдиної картини або зображення на стінах, ні квітів на вікнах, ні фотографій в рамочках, нічого виражаючого затишок та комфорт. Тільки ліжко, тумбочка, лампа і найнеобхідніше... Багато ліків. Втім, як відомо тим же психологам: улюблениця багатьох глядачів страждала акцентуацією характеру (постійно мінливими настроями, від безхмарно радісного, до утопічно сумного).


Відразу після смерті актриси версія про передозування наркотиків широко обговорювалася в американській пресі, викликавши ефект Вертера, в результаті чого сотні американців наслідували її приклад. Кількість самогубств в Америці підвищилася на 12% (не знаю, наскільки це достовірна цифра).


У дитинстві, щоб якось компенсувати собі відсутність справжніх батьків, Норма Джин придумала собі казку: вона вірила, що її батьком є відомий у той час актор Кларк Гейбл. Вона мріяла про зустрічі з «батьком» і часто розважалася тим, що приміряла свої маленькі ручки і ніжки до слідів, залишених знаменитостями на голлівудській Алеї слави. Згодом вона говорила: «Я люблю красивих чоловіків! Але серед нас їх дуже мало... Ви можете назвати ім'я красивого чоловіка? Радж Капур, Кларк Гейбл, Лоуренс Олів'є і все, мабуть!». Згодом її дитяча мрія збулася - Гейбл знімався разом з нею у фільмі "Неприкаяні" (1960 рік), за сценарієм її чоловіка Артура Міллера. Коли зйомки вже підходили до кінця, Гейбл заявив: "Господи Ісусе! Я щасливий, що цей фільм нарешті-таки дознятий. Монро довела мене до серцевого нападу". На наступний день Кларк Гейбл отримав інфаркт міокарда і через 11 днів помер.


На дзеркалі у ванній Мерілін любила виводити губною помадою власні повчальні вислови, деякі з яких стали крилатими «Не чекати більшого, ніж можна досягти», «Суєта вбиває», «Не хвилюватися, а хвилювати»... Також вона писала вірші і цікавилася класичною літературою, в тому числі російської. Одним з її бажань було зіграти роль Грушеньки з "Братів Карамазових" Достоєвського. У своїй книзі «Жінки змінили світ» Віталій Вульф висловлює думку про те, що справжню Мерілін ніхто не знає - ми судимо про неї тільки за пліткам, з яких вона так і не змогла вирватися, як метелик з кокона. "Голлівуд - це місце, де тобі заплатять тисячу доларів за поцілунок і ламаного гроша не дадуть за твою душу. Я це знаю, тому що я занадто часто відкидала першу астину, а душа моя не продається" - говорила вона. З англійської поетесою Едіт Ситвелл:


Мерилін Монро входить до числа найвідоміших лівш. Навіть на сайті BBC її ім'я серед знаменитих людей, які писали лівою рукою. Але на фотографіях виразно видно, що актриса пише і фарбується правою рукою. Згідно з іншим поширеним міфу, у Мерилін було 6 пальців на ногах. Але з фотографій це, знову ж, не виявляється.


Пісні Lady GaGa - Government Hooker і Candle in the Wind Елтона Джона присвячені Мерілін Монро. Мерилін Менсон, чиє справжнє ім'я Брайан Уорнер, склав свій сценічний псевдонім з імені Мерілін Монро і прізвища культового вбивці Чарльза Менсона. Образ Мерилін Монро найбільш часто відтворений і самий наслідуємий. Важко знайти популярну актрису, співачку або фотомодель, яка б коли-небудь не косила під ММ.


У 1999 році Мерилін була за опитуванням журналу "Плейбой" визнана найсексуальнішою жінкою двадцятого століття, тобто була названа "Секс-символом xx століття" через 37! років після своєї загибелі.


Сукня, в якій Мерилін Монро заспівала на дні народження президента Кеннеді, стала найдорожчим лотом 1999 року, воно було продано на аукціоні за $1.265.500. А весільне вбрання, яке Мерілін в 1953 році обійшлося в $250, в 1999 році купив приватний американський колекціонер, заплативши $33.500. Володаркою джинсів Мэрелин вартістю $75000 стала Брітні Спірс. Їх подарував їй дизайнер Томмі Хілфігер.


Не дивлячись на депресії і шкідливі пристрасті, на публіці Мерілін завжди виглядала бездоганно, але нерідко запізнювалася. "Краще спізнитися, але прийти в повній формі. У всякому разі, що я люблю, так це не поспішати. Наш час дуже суєтний. А краса і досконалість вимагають часу і неквапливості. У мене є одне бажання - постійно прагнути до досконалості».
Джерело: magesqueen

Загрузка...


Добавить комментарий
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
1 комментарий
Владик Шариенко
Отчего столько внимания этой тетке? В чем ее заслуги перед Украиной?
У нас разве своих теток куртизанской наклонности не найдется?
Читают Комментируют
Варить капусту для голубцов час не обязательно! Есть один трюк

От голубцов отказаться невозможно. Все любят это простое, ...

Мать девятерых детей ушла из семьи ради африканца

44-летняя женщина бросила мужа и детей и уехала в Гамбию, ...

Пять правил безопасного орального секса

Забеременеть от орального секса невозможно, но есть и ...

Обратное мытье: парикмахеры рекомендуют мыть волосы по-новому

Каждый год в сфере красоты появляются новые тренды. Мы ...