Новини

20:32
Народные депутаты сделали себе приятно (видео)
19:46
Российский режиссер уличил росСМИ в пропаганде из-за героизации Моторолы
18:45
Появились кадры российской флотилии в Ла-Манше
18:07
Ведущий Первого канала, обсуждая смерть Моторолы, признался в убийствах людей
18:05
Влада хоче довести Україну до розколу
17:51
Skoda Kodiaq превратят в новый купе-кроссовер
17:44
Эпидемия гриппа: в реанимациях будет холодно и нечем дышать
17:05
Під Мукачевом обстріляли Mercedes місцевого авторитета
16:05
Возле Шотландии обнаружили "потопленную монстром" субмарину
16:01
Барбул Павел Алексеевич — достойный сын отца-казнокрада. Как «Укрспецэкспорт» возглавил раб Пресмана?
15:58
Решилась судьба наступления России на Мариуполь во время переговоров в Берлине, – СМИ
15:48
Кабмин усилил контроль за выездом детей за границу
15:45
Украинцам пересчитают субсидии
15:42
Савченко: "Порошенко должен извиниться перед Януковичем и уступить ему свое кресло"
15:40
Банки начали интересоваться, откуда у украинцев деньги и отказывать в платежах
15:37
Что принесет Украине обязательное медстрахование
15:34
Глава РПЦ Кирилл украл и вывел 1 млдр. долларов из своего банка
15:29
Пьяный священник сбил насмерть трех женщин на Закарпатье
15:21
iPhone 7 пошел по стопам Galaxy Note 7?
13:59
"Какое вам дело": в Берлине фанатка «русского мира» набросилась на журналиста
13:53
Что даст Украине отказ от природного газа?
13:51
Румынские ученые доказали существование инопланетян
13:39
Савченко попросила больше не вытаскивать ее из плена
13:29
В Киеве появился рынок сверхдешевых машин «на польских бляхах»
09:50
У iPhone 7 обнаружилась неожиданная проблема
09:24
Нардеп пообещал задекларировать триллион гривен
09:01
Пентагон заключил контракт на строительство секретной базы в Израиле
08:41
Россия рассмешила оборонным соглашением с африканским королевством
08:37
Віра Брежнєва спантеличила прихильників новим фото
08:31
Боевики применили тяжелую артиллерию против сил АТО
08:24
Rozetka купила склад под Киевом за $16 млн
08:21
Аліна Гросу опублікувала фото, де вона копія Ірини Білик
08:15
Ассоциация с ЕС: опубликованы условия Нидерландов по ратификации
08:03
Компания Citroen выведет на рынок флагманский седан С6
08:02
Тарифи на газ можуть знову зрости за умови обвалу гривні
07:55
Украинцы рассекретили мощнейшую винтовку «Армата-киллер»
07:55
Неповторимая Тина Кароль вышла в свет без бюстгальтера
21:27
Пашинский предложил ограничить доступ Надежде Савченко к гостайне
Більше новин

НБУ: Випуск євробондів дозволив Україні повернутися до профіциту платіжного балансу

0

У липні Україна повернулася до профіциту платіжного балансу, заявив начальник управління методології, аналізу і прогнозування платіжного балансу Національного банку України Сергій Ніколайчук.

НБУ: Випуск євробондів дозволив Україні повернутися до профіциту платіжного балансу

"Характеризуючи стан платіжного балансу, повинні відзначити його поліпшення в липні. Так, відбулося повернення до його профіциту, який склав $800 млн, і в цілому за перші 7 місяців сальдо зведеного платіжного балансу було близьким до нуля", - зазначив Ніколайчук.

Як цитує його офіційний веб-ресурс регулятора, формування такого профіциту в липні відбулося завдяки розміщенню урядом Миколи Азарова єврооблігацій на $2 млрд.

При цьому начальник управління методології, аналізу і прогнозування платіжного балансу зазначив відновлення зростання експорту товарів: у річному вимірі він виріс на 8% у липні.

"З одного боку, ми отримуємо дивіденди від гарного врожаю зернових і олійних і сприятливої кон'юнктури на зовнішніх ринках цих культур, але зазвичай високі показники експорту є також результатом активної роботи наших експортерів у відкритті нових ринків збуту, налагодженні ефективної системи зберігання врожаю і його логістики", - упевнений він.

Чиновник пояснює, що, з іншого боку, особливо заслуговує уваги позитивна оцінка зростання експорту продукції з високою часткою доданої вартості - мова йде про експорт продуктів хімічної галузі і машинобудування, де річні темпи зростання становили 37% і 49% відповідно.

Крім того, Ніколайчук звернув увагу на те, що незважаючи на непогані результати для експорту, триває високими темпами зростання та імпорту товарів.

В останні місяці істотно прискорилося збільшення імпорту споживчих товарів, що пов'язано зі спрощенням процедур розмитнення товарів, що імпортуються в результаті набуття чинності Митного кодексу, запевняють чиновники.

Домінуючою компонентою в зростанні імпорту, за його словами, залишаються інвестиційні товари: якщо в I половині цього року і в минулому році це було перш за все пов'язано з підготовкою інфраструктурних проектів до Євро-2012, то тепер генератором попиту виступають інноваційно-інвестиційні проекти в українських компаніях, зокрема, пов'язані з впровадженням технологій з підвищення енергоефективності та енергозамищення.

У середньостроковій перспективі очікується позитивний ефект від цих проектів для балансу зовнішньої торгівлі з-за істотного скорочення потреби в імпортованих енергоносіїв.

За словами чиновника, що стосується загального результату поточного рахунку, то в липні його дефіцит скоротився до $1,3 млрд в порівнянні з $1,5 млрд у червні.

"Головним чином це відбулося з-за відновлення досить значних обсягів приватних грошових переказів із-за кордону. Приплив коштів за цією статтею дещо скоротився в II кварталі на тлі проблем на ринку праці в Єврозоні, але в липні вже був майже на 20% більше, ніж у липні минулого року", сказав він.

В цілому відзначив Ніколайчук, приватні грошові перекази є одним з найбільш стабільних джерел надходження валютних коштів в країну: в цілому за 7 місяців - $4,1 млрд, що на 5% більше, ніж за цей же період торік.

"Щодо фінансового рахунку, профіцит якого був максимальним в цьому році, - $2,1 млрд завдяки вищезгаданому розміщення ОВДП урядом, то тут також ми відзначаємо продовження запозичень в значних обсягах інвестиційного і боргового капіталу реальним сектором економіки", - сказав фахівець.

З іншого боку, сказав він, банки продовжують скорочувати свою зовнішню заборгованість, що пов'язано насамперед з делевереджом в банківській системі.

Крім того, зовнішні боргові ресурси поступово заміщуються внутрішніми, зокрема депозити в іноземній валюті протягом 7 місяців цього року на $1,7 млрд.

"Завдяки профіциту платіжного балансу резервні активи на кінець липня перевищили $30 млрд, і зараз забезпечують покриття імпорту майбутнього періоду протягом 3,5 місяців", - констатував Ніколайчук.

Нагадаємо, що, на думку експертів, Україна, яка готується до жовтневих парламентських виборів, змушена буде в найближчі кілька місяців знизити обмінний курс гривні, щоб підтримати конкурентоспроможність експорту і запобігти зростання дефіциту зовнішньої торгівлі до загрожуючого дестабілізацією економіки розміру.

Корреспондент.biz
Загрузка...