Новини

19:10
Бензин и дизтопливо снова подорожали
19:09
«Ощадбанк» должен показать счета беглого Януковича
19:07
В Раде назвали размер минимальной пенсии после реформы
18:59
Жена Виталия Кличко отправилась на гастроли по Германии
18:57
"ДНР" берет курс на Европу: знаковое фото из Донецка насмешило сеть
18:46
Семь стран раскритиковали новый закон "Об образовании"
18:38
Австралиец назвал легкое упражнение, равноценное 30 минутам в спортзале
18:08
Так вот в чем дело: странному поведению Поклонской нашли объяснение
18:07
Украина нелегально поставляет оружие в Африку и на Ближний Восток - OCCRP
18:05
Роскошь — не порок: сколько стоят служебные машины чиновников
18:04
В Украине впервые официально продали квартиру за криптовалюту
18:02
Львівську рибу, яка вклала у лікарняні ліжка 63 особи, готували в гаражі
17:54
Савченко попала в ДТП
17:40
Выходящий из лимузина дагестанский жених упал на невесту
17:11
Премьер прокомментировал "бюджетный" курс доллара выше 30 гривен
17:09
Чтобы сохранить здоровье всем людям надо больше спать
17:05
На свадьбе Мики Ньютон и владельца модельного агентства в США споет Бон Джови
17:00
Работа в Польше: риски и рекордные зарплаты
16:58
Нардеп рассказал о неприятном сюрпризе от «Укрпочты»
14:20
В сети высмеяли заявление сепаратиста Клинчаева о "спасении Донбасса" Россией
14:00
Рабинович: Наша победа – Гонтарева на работу не выйдет, Рожкову не назначат руководить НБУ, вкладчики получат три миллиарда!
13:47
Минздрав рассказал, что должен делать семейный врач бесплатно
13:44
Джон Маккейн озвучил свое последнее желание
13:14
Пальцы, как у человека. Найден необычный кот
13:10
Венгрия будет блокировать любое дальнейшее сближение Украины и ЕС – официальное заявление
13:04
Российский телеканал мерзко поиздевался над Лукашенко
13:00
Победительница "Х-фактора" Аида Николайчук показала стройное тело
12:22
Жуткий поворот: в деле убийства главы "Киевоблэнерго" появились новые данные
12:18
Отопительный сезон в Украине может начаться раньше
12:16
Николай Азаров "засветился" в мелитопольском АТБ
12:12
В Украине хотят поднять "зеленый" тариф на электроэнергию для населения
11:45
С Bitcoin могут начать брать налоги
11:43
Тоня Матвиенко опубликовала забавное фото с мужем
11:40
Слов нет: украинцам предлагают новое налогообложение
11:39
«Два условия»: в Раде рассказали о торгах Путина с Украиной по Крыму и Донбассу
11:37
Гонтарева будет в неоплачиваемом отпуске до отставки
11:35
Українцям продають машини-потопельники: як не попастися
10:15
В сети высмеяли показ сериала "Физрук" на фасаде Большого театра в РФ
Більше новин

НБУ: Випуск євробондів дозволив Україні повернутися до профіциту платіжного балансу

0

У липні Україна повернулася до профіциту платіжного балансу, заявив начальник управління методології, аналізу і прогнозування платіжного балансу Національного банку України Сергій Ніколайчук.

НБУ: Випуск євробондів дозволив Україні повернутися до профіциту платіжного балансу

"Характеризуючи стан платіжного балансу, повинні відзначити його поліпшення в липні. Так, відбулося повернення до його профіциту, який склав $800 млн, і в цілому за перші 7 місяців сальдо зведеного платіжного балансу було близьким до нуля", - зазначив Ніколайчук.

Як цитує його офіційний веб-ресурс регулятора, формування такого профіциту в липні відбулося завдяки розміщенню урядом Миколи Азарова єврооблігацій на $2 млрд.

При цьому начальник управління методології, аналізу і прогнозування платіжного балансу зазначив відновлення зростання експорту товарів: у річному вимірі він виріс на 8% у липні.

"З одного боку, ми отримуємо дивіденди від гарного врожаю зернових і олійних і сприятливої кон'юнктури на зовнішніх ринках цих культур, але зазвичай високі показники експорту є також результатом активної роботи наших експортерів у відкритті нових ринків збуту, налагодженні ефективної системи зберігання врожаю і його логістики", - упевнений він.

Чиновник пояснює, що, з іншого боку, особливо заслуговує уваги позитивна оцінка зростання експорту продукції з високою часткою доданої вартості - мова йде про експорт продуктів хімічної галузі і машинобудування, де річні темпи зростання становили 37% і 49% відповідно.

Крім того, Ніколайчук звернув увагу на те, що незважаючи на непогані результати для експорту, триває високими темпами зростання та імпорту товарів.

В останні місяці істотно прискорилося збільшення імпорту споживчих товарів, що пов'язано зі спрощенням процедур розмитнення товарів, що імпортуються в результаті набуття чинності Митного кодексу, запевняють чиновники.

Домінуючою компонентою в зростанні імпорту, за його словами, залишаються інвестиційні товари: якщо в I половині цього року і в минулому році це було перш за все пов'язано з підготовкою інфраструктурних проектів до Євро-2012, то тепер генератором попиту виступають інноваційно-інвестиційні проекти в українських компаніях, зокрема, пов'язані з впровадженням технологій з підвищення енергоефективності та енергозамищення.

У середньостроковій перспективі очікується позитивний ефект від цих проектів для балансу зовнішньої торгівлі з-за істотного скорочення потреби в імпортованих енергоносіїв.

За словами чиновника, що стосується загального результату поточного рахунку, то в липні його дефіцит скоротився до $1,3 млрд в порівнянні з $1,5 млрд у червні.

"Головним чином це відбулося з-за відновлення досить значних обсягів приватних грошових переказів із-за кордону. Приплив коштів за цією статтею дещо скоротився в II кварталі на тлі проблем на ринку праці в Єврозоні, але в липні вже був майже на 20% більше, ніж у липні минулого року", сказав він.

В цілому відзначив Ніколайчук, приватні грошові перекази є одним з найбільш стабільних джерел надходження валютних коштів в країну: в цілому за 7 місяців - $4,1 млрд, що на 5% більше, ніж за цей же період торік.

"Щодо фінансового рахунку, профіцит якого був максимальним в цьому році, - $2,1 млрд завдяки вищезгаданому розміщення ОВДП урядом, то тут також ми відзначаємо продовження запозичень в значних обсягах інвестиційного і боргового капіталу реальним сектором економіки", - сказав фахівець.

З іншого боку, сказав він, банки продовжують скорочувати свою зовнішню заборгованість, що пов'язано насамперед з делевереджом в банківській системі.

Крім того, зовнішні боргові ресурси поступово заміщуються внутрішніми, зокрема депозити в іноземній валюті протягом 7 місяців цього року на $1,7 млрд.

"Завдяки профіциту платіжного балансу резервні активи на кінець липня перевищили $30 млрд, і зараз забезпечують покриття імпорту майбутнього періоду протягом 3,5 місяців", - констатував Ніколайчук.

Нагадаємо, що, на думку експертів, Україна, яка готується до жовтневих парламентських виборів, змушена буде в найближчі кілька місяців знизити обмінний курс гривні, щоб підтримати конкурентоспроможність експорту і запобігти зростання дефіциту зовнішньої торгівлі до загрожуючого дестабілізацією економіки розміру.

Корреспондент.biz


Загрузка...