Новини

08:57
Украинцам объяснили, каких цен на топливо следует ожидать этим летом
08:56
Stratfor: У НАТО серьезная проблема, не все члены Альянса готовы воевать с Россией
08:54
Польща завалена українським бурштином, Італія – українським лісом. Це мільярди грн, в порівнянні з копійками, про які звітує ГПУ, – Балога
08:53
Как потерять друзей и заставить всех тебя ненавидеть: история свободы Надежды Савченко
08:48
52-летняя Моника Беллуччи показала роскошное тело в нижнем белье
08:48
"Мягкий и шершавый": ребенок поделился интересными впечатлениями от встречи с Порошенко
08:37
Русские скрепы и пиво вместе: ошеломительный эффект
08:30
Почему туристы выбирают поездку в Одессу среди украинских и заграничных курортов?
08:25
Мировая торговля выросла в I квартале, эксперты говорят о тенденции к восстановлению
08:16
Алина Гросу продемонстрировала фигуру в стильном купальнике
08:14
Нардеп прокомментировал свою интимную переписку в Раде
08:12
Наталья Могилевская восхитила фанатов внешним видом
08:12
Курьезы, произошедшие во время визита Порошенко в Одессу
08:02
Трамп разошелся: Одного из лидеров НАТО затолкал за спину
07:56
Их мозг – сложная конструкция: публицист составил портрет типичного российского "в*тника"
16:23
Турция поможет Украине автобусами
16:20
НАБУ порушило кримінальні провадження проти Голови Окружного адміністративного суду міста Києва та його заступника, коли програло проти них справу у суді
15:02
Резкий взлет криптовалют: чем опасен этот пузырь?
14:59
У Трампа планируют в 2018 году выделить Украине $350 млн
14:35
После блокировок российских соцсетей в Украине их аудитория увеличилась на 2 миллиона VPN-пользователей
11:59
Миссия МВФ завершила работу в Украине: сообщили, каких реформ ждут от нашей страны
11:44
Результаты английской Премьер-лиги 2017 становятся все интереснее
11:34
Реформа медицины. Вы дружно наплевали на себя. На своих детей. На своих родителей - Комаровский
11:19
Тарифы на общественный транспорт в Киеве повышаются: в чем причина?
11:14
В прямом эфире российского телеканала выдали новый яркий фейк об Украине: в соцсетях истерика
10:17
Самый необычный подарок для девушки насмешил интернет
10:06
Керченский мост трещит по швам (видео)
09:47
Безвиз: как на границе делают бизнес на очередях
09:00
На украинский авторынок хлынули «утопленники» и битые машины из Грузии
08:49
В Киеве могут закрыть Центральный автовокзал и автостанцию на Глушкова
08:37
Андрей Данилко разоткровенничался о своей личной жизни
08:34
Каждый десятый украинец регулярно дает деньги на церковь
08:32
"Адреналин валит!" Стало известно о крайне рискованном приеме бойцов АТО
08:31
Катя Осадчая восхитила фанатов красотой в ярком платье
08:28
"Если бы не пацаны на Востоке": Новая песня "Квартала 95" покоряет Сеть
08:23
30 мая Нидерланды поддержат Соглашение между Украиной и ЕС
08:12
Обережно: громадянство України можна втратити мимоволі
08:04
На Киевщине чуть не устроили самосуд над водителями, которые привезли львовский мусор
Більше новин

НБУ: Випуск євробондів дозволив Україні повернутися до профіциту платіжного балансу

0

У липні Україна повернулася до профіциту платіжного балансу, заявив начальник управління методології, аналізу і прогнозування платіжного балансу Національного банку України Сергій Ніколайчук.

НБУ: Випуск євробондів дозволив Україні повернутися до профіциту платіжного балансу

"Характеризуючи стан платіжного балансу, повинні відзначити його поліпшення в липні. Так, відбулося повернення до його профіциту, який склав $800 млн, і в цілому за перші 7 місяців сальдо зведеного платіжного балансу було близьким до нуля", - зазначив Ніколайчук.

Як цитує його офіційний веб-ресурс регулятора, формування такого профіциту в липні відбулося завдяки розміщенню урядом Миколи Азарова єврооблігацій на $2 млрд.

При цьому начальник управління методології, аналізу і прогнозування платіжного балансу зазначив відновлення зростання експорту товарів: у річному вимірі він виріс на 8% у липні.

"З одного боку, ми отримуємо дивіденди від гарного врожаю зернових і олійних і сприятливої кон'юнктури на зовнішніх ринках цих культур, але зазвичай високі показники експорту є також результатом активної роботи наших експортерів у відкритті нових ринків збуту, налагодженні ефективної системи зберігання врожаю і його логістики", - упевнений він.

Чиновник пояснює, що, з іншого боку, особливо заслуговує уваги позитивна оцінка зростання експорту продукції з високою часткою доданої вартості - мова йде про експорт продуктів хімічної галузі і машинобудування, де річні темпи зростання становили 37% і 49% відповідно.

Крім того, Ніколайчук звернув увагу на те, що незважаючи на непогані результати для експорту, триває високими темпами зростання та імпорту товарів.

В останні місяці істотно прискорилося збільшення імпорту споживчих товарів, що пов'язано зі спрощенням процедур розмитнення товарів, що імпортуються в результаті набуття чинності Митного кодексу, запевняють чиновники.

Домінуючою компонентою в зростанні імпорту, за його словами, залишаються інвестиційні товари: якщо в I половині цього року і в минулому році це було перш за все пов'язано з підготовкою інфраструктурних проектів до Євро-2012, то тепер генератором попиту виступають інноваційно-інвестиційні проекти в українських компаніях, зокрема, пов'язані з впровадженням технологій з підвищення енергоефективності та енергозамищення.

У середньостроковій перспективі очікується позитивний ефект від цих проектів для балансу зовнішньої торгівлі з-за істотного скорочення потреби в імпортованих енергоносіїв.

За словами чиновника, що стосується загального результату поточного рахунку, то в липні його дефіцит скоротився до $1,3 млрд в порівнянні з $1,5 млрд у червні.

"Головним чином це відбулося з-за відновлення досить значних обсягів приватних грошових переказів із-за кордону. Приплив коштів за цією статтею дещо скоротився в II кварталі на тлі проблем на ринку праці в Єврозоні, але в липні вже був майже на 20% більше, ніж у липні минулого року", сказав він.

В цілому відзначив Ніколайчук, приватні грошові перекази є одним з найбільш стабільних джерел надходження валютних коштів в країну: в цілому за 7 місяців - $4,1 млрд, що на 5% більше, ніж за цей же період торік.

"Щодо фінансового рахунку, профіцит якого був максимальним в цьому році, - $2,1 млрд завдяки вищезгаданому розміщення ОВДП урядом, то тут також ми відзначаємо продовження запозичень в значних обсягах інвестиційного і боргового капіталу реальним сектором економіки", - сказав фахівець.

З іншого боку, сказав він, банки продовжують скорочувати свою зовнішню заборгованість, що пов'язано насамперед з делевереджом в банківській системі.

Крім того, зовнішні боргові ресурси поступово заміщуються внутрішніми, зокрема депозити в іноземній валюті протягом 7 місяців цього року на $1,7 млрд.

"Завдяки профіциту платіжного балансу резервні активи на кінець липня перевищили $30 млрд, і зараз забезпечують покриття імпорту майбутнього періоду протягом 3,5 місяців", - констатував Ніколайчук.

Нагадаємо, що, на думку експертів, Україна, яка готується до жовтневих парламентських виборів, змушена буде в найближчі кілька місяців знизити обмінний курс гривні, щоб підтримати конкурентоспроможність експорту і запобігти зростання дефіциту зовнішньої торгівлі до загрожуючого дестабілізацією економіки розміру.

Корреспондент.biz


Загрузка...