Фахівці радять відмовитися від гарніру з білого шліфованого рису через його здатності викликати різкі скачки цукру в крові.
Співробітники NHS (Національна служба охорони здоров’я) констатують, що ефективно контролювати рівень цукру в крові, запобігати розвитку або посилення діабету 2 типу допомагає грамотно складений раціон.
Цукор, швидко засвоювані вуглеводи, сіль повинні бути зведені до мінімуму, підкреслюють експерти.
Медики звернули увагу на те, що сучасними людьми затребуваний білий рис – гарніри з нього є вкрай популярними в заклади громадського харчування і домашніх умовах. Тим часом даний продукт здатний викликати різкі скачки цукру в крові.
За даними дослідження, в якому аналізувалися відомості понад 1,3 мільйона чоловік з 21 країни, зібрані за десять років, темпи розвитку діабету 2 типу значно збільшилися в країнах Південної Азії, де рис є основним споживаним блюдом. При цьому було встановлено, що в середньому місцевими жителями споживалося близько 630 грамів рису щодня, але кількість білого рису становила 128 грамів.
За словами вчених, кулінарією сьогодні затребувані різні сорти рису, і любителям даного продукту краще бути обізнаними про кількість вуглеводів і глікемічний індекс рисових гарнірів.
Не слід вживати за один прийом їжі понад 60 грамів вуглеводів.
При наявності предіабету, діабету від білого рису потрібно відмовитися, так як він може провокувати скачки цукру в крові, резюмували експерти.