На території окупованого Криму було скоєно напад на колишнього народного депутата України Олега Царьова, який після 2014 року втік до Росії. Спершу російські ЗМІ повідомили, що депутат-зрадник отримав ножові поранення, але пізніше з'явилася інформація, що в нього стріляли.
Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко з посиланням на учасників українського опору в Криму повідомив, що Олега Царьова поранили з вогнепальної зброї, передає expres.online.
Російський корабель "Володимир Козицький" підірвався у Криму: що це за судно
У Царьова стріляли в його будинку: він — у “дуже важкому стані”
“З місця #НашіОчіВсюду кажуть, що не ножем, а вогнепальні поранення. Стан досі невідомий, але перспективі хороші. Принаймні — приємні”, – наголосив він.
Український нардеп Олексій Гончаренко поінформував, що місце проживання Царьова було “секретом Полішинеля”. Тож якби хтось хотів його ліквідувати – знайти зрадника було дуже просто.
“Щодо Царьова, то всі знають, що він утік до окупованого Криму і вже давно живе в Ялті. Там він володіє санаторієм ім. Кірова. До речі, десь в 2019 році Аксьонов намагався в нього фактично віджати і продати інші санаторії в Алушті, які орендувала фірма Царьова. Тобто, де жив Царьов, де він ходив, чим займався — доволі відома інформація, в Ялті так точно всі були в курсі. І, думаю, не тільки там", — зазначив Гончаренко.
За даними Гончаренка, стан Царьова після нічної події медики оцінюють як тяжкий.
"Царьов у тяжкому стані у лікарні, тримаємо кулаки, щоб уже й не вийшов звідти...", – написав він.
Пізніше він звернув увагу на повідомлення дружини зрданика.
"Передають, що дружина Царьова говорить, що все: нєт больше мальчіка в трусіках. Але це поки недостовірна інформація", — написав Гончаренко.
Замах на царьова: що пишуть колаборанти
Гауляйтер в окупованій частині Запорізькій області Володимир Рогов заявив, що в Царьова стріляли й він у "тяжкому стані" в реанімації.
“Стан Олега дуже тяжкий. На даний момент він у реанімації. Жодної поножовщини не було. У Олега стріляли”, — повідомив Рогов.
Нагадаємо, колишній депутат від Партії регіонів втік до Росії у 2014 році. Після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022-го, за даними слідства, Царьов перетнув кордон України й прибув на тимчасово окуповану територію Київської області, щоб допомагати окупантам встановлювати там окупаційний режим.
В березні 2022 пропонував голові військової адміністрації Кривого Рогу Олександру Вілкулу здати місто російським окупантам, отримав відмову. Через це йому було оголошено підозру у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 110 та ч. 1 ст. 111-1 ККУ.
15 вересня 2022 року СБУ повідомила Царьову та іншому колишньому нардепу Володимиру Олійнику про підозру в державній зраді (ст. 111 ККУ) та в незаконному перетинанні державного кордону з метою заподіяння шкоди інтересам держави (ст. 332-2 ККУ).