Деякі городники і садівники неодноразово стикалися з проблемою, коли начетбо все роблять правильно, але урожай помідорів, огірків та інших овочів аж ніяк не найкращий – рішення є.
Чому не ростуть помідори і що робити, розповіла фермер з Одещини Світлана Павлюк.
За словами господині, багатьом знайома проблема, що один і той самий сорт у різних місцях росте по різному.
«Чому так? Наче купили такий самий сорт,наприклад томатів,як у знайомої , то у неї кущі ламаються від плодів , а у мене дуля з маком , і та ще й не смачна», - описує знакому багатьом ситуацію фермер.
І на ці питання є відповідь. Причина у грунті, складі води і грунті – він різний.
«Здається всього три пунктика , а значення та вплив вони мають величезний. Наприклад, я, моя мама і моя сестра садимо однакові сорти томатів і при чому ще в одному селі , а смакові якості і врожайність у всіх нас різна», - розповіла фермер про свій досвід.
За словами господині, це все тому, що підходить одному може не підійти іншому. Всі методи догляду і вирощування необхідно пробувати,тестувати,експериментувати.
«Але пробувати, тестувати, експериментувати потрібно з розумом. Бо земля і вода може бути у вас в ідеальному стані, а не правильне хаотичне використання засобів по догляду за рослинами, може з роками призвети до непридатності ділянки для подальшого використання», - попередила фермер.
Своїм досвідом вирішили поділитися й інші господині:
«Я садила на двох городах одночасно, на одному все що може бути, щось їсть і огірки і помідори, хворіють без кінця, обробляю постійно, а на іншому все добре, ще ні разу не бризкала від шкідників, та хвороб томати та огірки, але капусту підьїдають. Вся росада мною посаджена, але ось такий ефект»,
«Моя мама садила карликові сорти, а вимахувало таке, що треба було підв'язувати ще й підпирати»,
«Енергетика людини теж впливає, як не крути».