Ваші улюблені овочі на городі також дуже полюбляють різноманітні шкідники. І дуже часто буває так, що одна рослина приваблює собою багато шкідливих комах, а потім вже вони заполоняють весь город. Які рослини найбільш небезпечні у цьому сенсі та як боротися з цією проблемою?
РБК-Україна зробило підбірку "найсмачніших" для шкідників рослин та дає поради, як подолати цих незваних комах.
Броколі
Броколі є улюбленою їжею попелиці - садового шкідника, який може переходити і на інші рослини у вашому саду.
Гусениці, земляні блішки та білокрилки - це інші шкідники, які можуть завдати шкоди іншим частинам вашого саду.
Соняшники
Дротяники і колорадські жуки є найпоширенішими шкідниками соняшників.
Дротяники живляться молодим сіянцем, який часто гине ще до того, як з’явиться, або, якщо з’являється, то незабаром в’яне. Колорадські жуки, однак, живляться листям соняшників.
Капуста
На жаль, шкідники люблять наші поживні рослини так само як і ми. Капуста є магнітом для гусениць, слимаків і жуків.
Також вирощування капусти є корисним, але важким завданням через шкідників, таких як капустяні гусениці та арлекінові жуки.
Огірки
Хоча вони дуже маленькі, дрібні зелені попелиці можуть спричинити значні проблеми для огірків.
Вони пошкоджують огірки, проколюючи їх тканини і висмоктуючи сік, а якщо ваші огірки піддаються стресу через посуху, погані умови ґрунту або перенаселення, попелиці можуть також викликати уповільнення росту та передавати віруси рослин.
Кавуни
Кавуни належать до родини гарбузових, поряд з огірками та гарбузами. Це означає, що їхні лози та плоди схильні до багатьох тих самих шкідників, що й їхні родичі, таких як попелиці та бурякові довгоносики.
Однією з найбільших загроз для рослини є огірковий жук, який переносить смертельний вірус, відомий як бактеріальне в'янення.
Баклажани
Звичайною проблемою для баклажанів є ковалики та земляні блішки. Це маленькі скакуни, які можуть швидко захопити і пожувати листя. Вони зариваються в ґрунт вашого городу чи саду восени і найактивніші навесні.
Як запобігти шкідникам
Використання ароматних рослин-компаньйонів. Для відлякування шкідників висаджуйте поруч із основними рослинами м'яту, цибулю, часник, цибулю-шалот або чорнобривці.
Полив і промивання. Змивайте дрібних попелиць з огірків струменем води, щоб запобігти пошкодженню рослин.
"Рослини-пастки". Висаджуйте швидкозростаючі рослини, такі як редис, для відволікання шкідників від основних культур.
Вирощування овочів в приміщенні. Вирощуйте рослини, такі як баклажани, в приміщенні до пізньої весни, щоб знизити ризик пошкодження шкідниками.
Використання природних хижаків. Використовуйте рослини-компаньйони, такі як чорнобривці та м'ята, які приваблюють природних хижаків шкідників: сонечок та ос.