Цибулю можна назвати одним з найголовніших овочів на зимовому столі. Якщо враховувати кілька важливих моментів, то вона пролежить у квартирі до самої весни.
Після того, як ви викопали цибулини, вони мають просохнути на грядці. Додатково 1-2 тижні просушіть їх у приміщенні, яке добре провітрюється. Якщо ви збираєтеся придбати овочі в магазині, ці пункти можна пропустити, пише ТСН.
Зберігати краще цибулини середнього розміру – 3-5 см в діаметрі, які мають щільне, рівне й неушкоджене лушпиння. Уникайте екземплярів з зеленими пагонами, білим нальотом або пророслими корінцями. Звісно, не варто зберігати та й загалом купувати цибулини з ознаками цвілі.
За можливості виносьте цибулини на сонячне світло, тому що ультрафіолет вбиває хвороботворні бактерії, які можуть розвиватися на поверхні. Зазвичай, кажуть спеціалісти, термін зберігання залежить від сорту. Найкраще зберігаються пізні сорти – вони інколи лежать навіть до травня.
Коли цибуля вже добре просушена, зберігайте її в ящиках, перфорованих коробках, тканинних або паперових мішках, поліпропіленових овочевих сітках, плетених кошиках. Не треба пакувати запаси герметично, тому що вони можуть бути уражені пліснявою і згнити.
Холодильник для тривалого зберігання не підходить. Насамперед це пояснюється тим, що в ньому підвищена вологість. А вона може призвести до гниття шийки цибулини, появи плісняви.
Для зберігання цибулі в квартирі оптимальною є температура від +18 до +22 градусів, але також звертайте увагу на рівень вологості (від 60 до 70%). Цибулю ви можете розмістити на високих полицях, на утепленій лоджії, у вільному просторі під ліжком або в коморі.