Всі дачники з досвідом одноголосно скажуть, що морква здатна стійко витримувати різні зовнішні фактори, однак, інколи вона, все ж таки, страждає від хвороб.
Експерти розповіли, які захворювання найчастіше вражають цей овоч і як захистити його від них, розказують Новини.Лайв.
Хвороби моркви — як їх лікувати
Чорна гниль
Забрудник чорної гнилі зазвичай вражає насіння овоча та його парости, а проявляється ця хвороба у вигляді темних ніжок на сходах або бурих плям на листях.
Щоб знизити ризик виникнення цієї проблеми, варто проводити агротехнічну профілактику, тобто:
- Дотримуватися правильної сівозміни
- Видаляти бур’яни
- Купувати найкращі сорти
Борошниста роса
Ознаки цього захворювання проявляються у вигляді світло-сірих квітконосів, листя і черешок. Борошниста роса може призвести до порушення розвитку коренеплодів і фотосинтезу, через що до рослини не потрапляє потрібна кількість поживних елементів.
Щоб вилікувати моркву від цієї важкої хвороби, варто обробляти її фунгіцидами.
Фомоз або суха гниль
Збудником цього захворювання є гриб, від якого страждають коренеплоди, а інколи — й насіння. Постраждала тканина стає темною, від чого з’являються вдавлені плями. Експерти кажуть, що ця хвороби виникає через ґрунт і залишки рослин.
Щоб захистити моркву від хвороби, прибирайте навколо неї бур’яни, а також обробляйте насіння і посіви фунгіцидами.
Церкоспороз
Якщо ви побачили на листках моркви коричневі плями, від яких вони починають скручуватися, це означає, що овоч захворів на церкоспороз. Також цю проблему може викликати підвищений рівень вологості, від чого уражені ділянки покриваються світло-сірим нальотом.
Щоб раз і назавжди позбутися цього захворювання, досвідчені дачники рекомендують користуватися фунгіцидами.