U-News » Події » З 10 ранку "висіла" російська "пташка": розкрито подробиці удару по полігону ЗСУ
Всі новини

З 10 ранку "висіла" російська "пташка": розкрито подробиці удару по полігону ЗСУ

Військовий анонімно розповів журналістам, що на полігоні не було укриттів і під час тренувань не реагували на тривоги. 

За його словами, за 20 хвилин до обстрілу особовий склад вишикували на КПП.

Зранку перед ворожим ударом по полігону на Дніпропетровщині 1 березня над ним літав ворожий розвідувальний дрон, а за 20 хвилин до обстрілу бійців вивели на шикування на контрольно-пропускному пункті (КПП). Про це військовослужбовець, який був присутній на полігоні під час атаки росіян, на умовах анонімності розповів "Суспільному".

"На КПП з 10 ранку "висіла" російська "пташка", про це усі знали. Потім незрозуміло чого нас усіх зібрали о 15-й годині на шикування. Поназивали конкретні прізвища і вивели людей на КПП", — розповів військовий.

За його словами, рівно за 20 хвилин стався удар ракетою "Іскандер" із касетними боєприпасами. Також він додав, що на полігоні не було укриттів, крім виритих у піску "землянок", а на повітряні тривоги там зазвичай не реагували.

Військовослужбовець сказав журналістам, що йому пощастило лише підвернути ногу, але обстріл призвів до тяжких поранень великої кількості бійців, а турнікетів для першої допомоги не було. Одразу приїхали машини швидкої допомоги, які евакуювали постраждалих.

Зі слів військового, наразі бійців з полігону відпустили додому.

Про шикування перед ударом і розвідувальний БПЛА "Суспільному" розповів також військовослужбовець із позивним "Гуцул". Він зазначив, що особовий склад вишикували у стрій близько 15:00. Тоді він помітив дрон у небі, а після цього сталося чотири вибухи, і від удару його відкинуло вибуховою хвилею. "Гуцул" також сказав, що біля полігону не було укриття.

Про те, що на полігоні не припиняли тренування під час тривог, сказала журналістам також матір одного з бійців, який вижив після удару.

Удар по полігону на Дніпропетровщині: деталі

В Міністерстві оборони РФ 1 березня заявляли, що завдали удару ОТРК "Іскандер-М" по полігону ЗСУ в Дніпропетровській області.

Про удар РФ по полігону ЗСУ під час шикування повідомила 2 березня народна депутатка України Мар'яна Безугла.

Вранці 3 березня на трагедію відреагував командувач Сухопутних військ ЗСУ, генерал-майор Михайло Драпатий. Він запевнив, що військова контррозвідка розслідує обставини та відповідальні за удар РФ по полігону понесуть покарання.

Того ж дня прокоментував трагедію головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський. Він підтвердив, що ЗС РФ вдарили по полігону ракетою "Іскандер-М", і сказав, що дав розпорядження усунути на час розслідування інциденту від виконання службових обов’язків двох військовослужбовців.

В Державному бюро розслідувань 3 березня заявили про відкриття кримінального провадження щодо удару РФ по полігону на Дніпропетровщині.

Журналіст Юрій Бутусов 3 березня заявив, що за його даними росіяни ударом "Іскандером" по полігону в місті Черкаському Дніпропетровської області вбили до 39 українських військових і поранили ще близько 80-90. Командування офіційно не озвучувало кількість загиблих і постраждалих.

Фокус

Додати коментар

Читають Коментують
Від холестерину і для довголіття: простий, але корисний фрукт
21 416
У Москві впала величезна ялинка: провидці кричать про недобрий знак
16 414
Шлунок не болить, але це небезпечно: 5 неочевидних ознак раку
15 899
Кого чекає зменшення пенсій з 2026 року? Офіційний перелік категорій громадян
14 507
Від холестерину і для довголіття: японці розкрили, який продукт треба їсти кожен день
14 261
Вчені назвали найкорисніший овоч, який треба їсти щодня
13 540
Вісім годин без електрики? Одеський гумор і реальні поради, як пережити темряву
11 166
Названо найкорисніший овоч для людей похилого віку
10 849
Бізнес по-київськи: на Осокорках помітили преміальний Mercedes GLS у ролі "овочевої лавки"
10 080
Мільярдер придумав конкурс для тих, хто вірить у плоску Землю із нагородою в $3 млрд
9 402
Три знаки зодіаку, яких найбільше любить удача: серед них багато мільярдерів
8 301
Пенсіонери можуть залишитись без виплат у 2026: які категорії в зоні ризику
8 234
Підвищення тарифів на світло в Україні: коли та на скільки здорожчає
8 053
Підвищення тарифів на світло в Україні: коли та на скільки здорожчає
4
«Це для них»: чому голова Укрпошти вийшов у футболці з матюками
2
У Росії назвали "Спартак" "найпопулярнішим клубом усієї Східної Європи"
2
Угорський міністр оборони проголосив військову поразку України
2
Шаманка продавала екзорцизм коштовностей: скільки вона заробила на "проклятих" прикрасах
1
"Сама не помітила, як стрімко увійшов у моє життя": колишня дружина Комарова розповіла про свою нову любов
1
Вісім годин без електрики? Одеський гумор і реальні поради, як пережити темряву
1
Старенькі бабусі розповіли, що треба робити й говорити перед сном для щастя і достатку в житті
1
Не вдягайте ці кольори на Новий рік: відлякають щастя, гроші та кохання
1
Швидкість світла спіймано на відео: вчений провів експеримент у власному гаражі
1
Сім основних ознак присутності поруч з вами Ангела-охоронця: народні прикмети
1
Можуть призвести до серцевого нападу: вчені назвали п'ять небезпечних напоїв
1
Вони не забудуть образу: три знаки Зодіаку, які не вміють пробачати
1
Чому після сексу буває сумно та як із цим впоратися

Секс часто асоціюється з близькістю, задоволенням і щастям. ...

5 популярних добавок, які можуть сильно нашкодити печінці

Деякі популярні харчові добавки та вітаміни люди часто ...

70 батьків, які виховали успішних дітей, назвали свою головну помилку

Чимало батьків визнають, що є кілька речей, які вони хотіли ...