В ОРДЛО масово грабують квартири та будинки мешканців, яких примусово «евакуювали» до РФ

В ОРДЛО повідомляють про масові пограбування квартир та будинків мешканців, які змушені були виїхати до РФ через наказ маріонеткових голів російських окупаційно-терористичних угруповань «Л/ДНР» про «евакуацію».

Зокрема, в одному з телеграм-чатів евакуйованих з ОРДЛО повідомляється, що у Донецьку та Макіївці розграбували понад 100 квартир «евакуйованих» громадян.

«Наші джерела кажуть, що за час, менший за одну добу, було пограбовано 56 квартир у Донецьку та 42 у Макіївці саме тих, хто залишив місто», — сказано в повідомленнях.

У соцмережах висловили припущення, що мародери могли грабувати квартири не навмання, а цілеспрямовано, використовуючи списки «евакуйованих».

Водночас саме російські бойовики на Донбасі з 17 лютого різко збільшили кількість обстрілів у бік українських позицій: з початку року штаб ООС зазвичай фіксував від двох до п’яти порушень режиму тиші, а 17 лютого ворог вперше за тривалий час здійснив 60 обстрілів. Минулої доби, 19 лютого, російські окупанти 136 разів обстріляли українські позиції, двоє українських військових загинули.

Російська сторона також вдається до активної пропагандистської кампанії, звинувачуючи ЗС України в обстрілі територій ОРДЛО та Ростовської області РФ. У Міноборони України заявляють, що РФ може спробувати використати подібні провокації з метою звинуватити Україну та як привід для подальшої агресії.

Українська влада запевняє, що не збирається повертати окуповані РФ українські території силовим шляхом і залишається відданою виключно дипломатичному рішенню.

Росія з початку жовтня 2021 року стягнула понад 140 тисяч військових до українських кордонів, а розвідки західних країн повідомляють про високий ризик подальшого вторгнення РФ до України.

НВ

Новости по теме: