Якщо у вас вилучили автомобіль на потреби армії: українцям дали детальне пояснення

У разі військового положення військові можуть примусово відчужувати автомобілі, але за дотримання певних правил.

Так, у статті 6 закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” є пункт про військово-транспортний обов’язок. Вказується, що військово-транспортне зобов’язання запроваджується з метою забезпечення потреб ЗСУ транспортними засобами від підприємств, організацій та фізичних осіб.

Для вилучення техніки працівникам підприємств, організацій, установ, незалежно від форм власності, вручаються наряди – документ, підписаний начальником військової адміністрації разом із начальником ТЦК та СП.

Такі часткові наряди можуть бути вручені і приватним особам. За цим розпорядженням слід доставити автомобілі до місця, яке вкаже начальник Територіального відділу комплектування та соціальної підтримки.

Процедура вилучення зазначена у постанові 1921 р. Кабміну. Там також прописано порядок компенсації збитків, заподіяних транспортному засобу, а також порядок повернення.

Вилучати майно приватних осіб можна лише на поворотній основі із попереднім чи наступним відшкодуванням його вартості. Безкоштовно можуть вилучити лише майно, яке належить державі.

Рішення про вилучення може приймати лише найвище командування ЗСУ України чи певні підрозділи (ст.3 Закону 389). Без погодження забирати майно мають право лише у місцях бойових дій (ст.4 Закону 4765).

Начальники патруля, старший вартовий, командир загону територіальної оборони та інші представники захисту України – не мають права вирішувати питання щодо вилучення автомобіля.

Реквізувати транспортний засіб можуть лише з чітким документальним оформленням. Має бути підписано два акти встановленого зразка, у яких зазначено підставу, опис майна, розмір виплаченої компенсації (ст. 7 Закону 4765).

Перед вилученням мають провести оцінку ринкової вартості майна. Оригінал документа надсилають власнику. Розмір оцінки може бути оскаржено у суді.

Юристи зазначають, що вилучення автомобіля з порушенням вищезазначених умов – незаконне.

ТвояМашина

Новости по теме: