В Україні розширили підстави для звільнення з роботи під час війни

Верховна Рада схвалила закон №7251, який розширює підстави для звільнення працівників під час воєнного стану. 

Документом запроваджується додаткова підстава для звільнення –  неможливість забезпечувати умови праці через знищення майна в результаті бойових дій. Для таких співробітників буде особлива процедура звільнення. 

Ще одна додаткова підстава розірвання трудового договору –  відсутність працівника на роботі та інформації про причини такої відсутності більше чотирьох місяців.

Що ще передбачає закон про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин №7251:

Закон визначає поняття сумісництва, що забезпечить можливість працівникам, які були змушені покинути свої робочі місця, працевлаштуватися на іншій роботі.

Закон скасовує на період воєнного стану окремі обмеження, передбачені законодавством у сфері запобігання корупції щодо заняття іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю.

На час оголошення воєнного або надзвичайного стану всі повідомлення та документи з питань трудових відносин, накази (розпорядження) власника або уповноваженого ним органу можуть вестися в електронній формі.

Також законом вносяться зміни до закону № 2136-ІХ: конкретизовано порядок регламентації робочого часу та 4 години відпочинку в період дії воєнного часу, зокрема, щодо категорій працівників, яким може бути збільшена тривалість роботи протягом тижня, відновлено механізм оплати праці за роботу у вихідний день, уточнено порядок надання щорічної основної відпустки. 

Крім того акцентовано увагу на тому, що введення додаткової тривалості роботи є правом, а не обов’язком роботодавця.

Законопроект також передбачає відшкодування працівникам і роботодавцям пов’язаних з трудовими відносинами грошових сум, втрачених внаслідок збройної агресії. Для цього планують розробити окремий механізм.

UA.NEWS

Новости по теме: