Стало відомо, де поховають першого президента України Леоніда Кравчука

Першого президента України (1991-1994) Леоніда Макаровича Кравчука поховають у вівторок, 17 травня, на Байковому цвинтарі у Києві. Він помер 10 травня близько 17:00 за київським часом у віці 88 років.

Про дату місця прощання повідомило видання "Страна", з посиланням на власні джерела.

Сама церемонія прощання відбудеться у вівторок, 17 травня в Українському домі на вулиці Хрещатик, 2, а поховають першого президента незалежної України на головному меморіальному некрополі країни – Байковому цвинтарі.

Церемонія розпочнеться об 11 ранку.

«Час ще не визначений, але орієнтовно об 11:00. Тіло першого президента доставлять з Мюнхена», - розповіло джерело, близьке до сім'ї першого президента.

Кравчук був одним із символів Незалежності. У 1989-1990 роках він обіймав посаду завідувача ідеологічного відділу та секретаря КПУ . Він став першим президентом України, випередивши свого головного опонента В'ячеслава Чорновола. У тому ж 1991 він вийшов зі складу компартії.

Його епоха дуже суперечлива. Це і час великих перемог у державному будівництві та час найтяжчої економічної кризи. Символ часу - "кравчучка" - візок, на якому торговці возили сумки з товарами. Вона могла витримати вагу до 100 кілограмів і використовувалася аж до кінця 1990-х років, набув широкого поширення в сусідніх країнах.

За каденції Кравчука, Україна розпочала процес відмови від ядерного арсеналу (сам Будапештський меморандум підписував уже Леонід Кучма - Ред.), за що його багато хто критикує і досі. Сам же гарант багато десятиліть пояснював, що наша країна не мала жодної можливості ні зберігати ядерну зброю, ні оновлювати її.

Головне досягнення Леоніда Макаровича - це зміна політичних еліт, яка для деяких наших сусідів недоступна розкіш.

Новости по теме: