Росія з початку війни заробила на експорті енергоносіїв понад 90 млрд євро

Доходи РФ від експорту нафти та газу становили за перші 100 днів війни проти України понад 90 мільярдів євро.

Найбільші покупці - КНР і Німеччина, а найважливішою статтею доходу експерти називають продаж сирої нафти.

За перші сто днів війни проти України Росія отримала від експорту викопних енергоносіїв дохід у розмірі 93 мільярди євро.

Такий висновок містить оприлюднена в понеділок, 13 червня, публікація зареєстрованого у Фінляндії Центру досліджень енергетики та чистого повітря (CREA).

Доповідь вийшла під назвою "Фінансування війни Путіна: імпорт викопного палива з Росії за перші 100 днів вторгнення".

За даними дослідження, ЄС залишається найбільшим покупцем російського газу та нафти - на його частку в період з 24 лютого по 3 червня припадав 61 відсоток російського експорту викопного палива, що відповідає 57 мільярдам євро в перерахунку.

Якщо говорити про окремі держави, то найважливішим імпортером був Китай (12,6 мільярда євро), на другому місці - Німеччина (12,1 мільярда євро), на третьому - Італія (7,8 мільярда євро).

Головна стаття доходів - сира нафта

Більшість доходів Росії забезпечує продаж сирої нафти (46 мільярдів євро), майже вдвічі менше надходжень від реалізації газу, що експортується трубопроводами (24 мільярди євро), а решта доходів надходить від продажу нафтопродуктів (13 мільярди), скрапленого природного газу (5,1 мільярда) та вугілля (4,8 мільярда).

У той час, як деякі держави (такі як Польща, Фінляндія та країни Балтії) скоротили свій імпорт після початку війни, інші навпаки збільшили закупівлі - до них належать Китай, Індія і Франція, що входить до Євросоюзу, зазначив аналітик CREA Лаурі Мюллювірта. "Поки ЄС розглядає можливість посилення санкцій проти Росії, Франція збільшила свій імпорт, ставши найбільшим у світі покупцем російського СПГ", - заявив фінський експерт. На його думку, заяви Парижа мають збігатися із його діями.

На початку червня Європейський Союз ухвалив рішення про часткове ембарго на імпорт нафти з Росії через розв'язану Росією війну проти України. Проте санкції поки що не поширюються на російський газ, від постачання якого ЄС украй сильно залежить.

Джерело: Українська служба DW

Новости по теме: