Війна може затягнутися на місяці й навіть роки, Україну треба підтримувати до перемоги - Рінкевичс

Заходу необхідно регулярно постачати Україну сучасною зброєю до повної перемоги над Росією, адже війна може затягтися на місяці й навіть роки.

Про це заявив міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс в інтерв'ю The Telegraph.

За його словами, Захід повинен поставити себе на "військові рейки", щоб постачати Україні сучасну зброю "стільки, скільки потрібно" для перемоги над РФ. Він закликав країни Західної Європи виявити "стратегічну стійкість" та заявив, що війна в Україні може затягтися на місяці й навіть роки.

Дипломат зазначив, що Європі та НАТО слід посилювати власну оборону та модернізувати армії, щоб утримати Росію від ескалації конфлікту, зокрема, продовжуючи постачати Україні зброю.

"Я думаю, що ми приходимо до деякого розуміння того, що нашій військовій промисловості необхідно нарощувати виробництво. На жаль, подобається нам це чи ні, але через Росію ми знову опинилися в ситуації, коли військова оборона є пріоритетом для Європи та для НАТО", — сказав Рінкевичс.

Він також заявив, що деякі країни почали постачати Україні сучасну зброю, але попередив, що зробити потрібно набагато більше.

12 червня міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Україна не збирається капітулювати перед Росією, і поскаржився на те, що західна зброя надходить недостатньо швидко.

За словами радника голови ОП Михайла Подоляка, у деяких європейських країнах військово-політичні еліти "панічно" бояться армію РФ. Він запропонував дати Україні паритетний обсяг далекобійної артилерії/РСЗВ та переконатися, що для цього страху немає підстав.

Ліга

Новости по теме: