U-News » Здоров'я » У 30 разів сильніші. Нові ліки від COVID-19
Всі новини

У 30 разів сильніші. Нові ліки від COVID-19

Препарат плітідепсін, який раніше випробовувався як ліки для онкохворих, за попередніми даними, показав хороші результати в боротьбі з коронавірусом.

Американські вчені в ході досліджень виявили, що протираковий препарат плітідепсін майже в 30 разів ефективніше пригнічує розмноження коронавірусу, ніж ремдесівір, що використовується в деяких країнах, у тому числі і в Україні. Корреспондент розповідає подробиці.

Скорочує термін госпіталізації

 
Американські дослідники виявили, що протираковий препарат плітідепсін при дослідженні на клітинних культурах набагато ефективніше пригнічує розмноження коронавірусу, ніж противірусний ремдесівір.
 
Поки це доклінічні результати досліджень, підкреслюють вчені з Сан-Франциско і Нью-Йорка в авторитетному журналі Science. Результати перших експериментів показали, що препарат плітідепсін має противірусну активність в 27,5 разу сильнішу від ремдесівіру проти SARS-CoV-2 in vitro.
 
Вчені також поставили експеримент на мишах, заражених вірусом, і з'ясували, що при введенні в організм плітідепсіну реплікація вірусу в легенях знижується на два порядки.
 
На відміну від інших препаратів, плітідепсін впливає не на білки самого вірусу, а на білки клітин, які вірус використовує для реплікації.
В Іспанії інша група дослідників протестувала препарат на людях, його ввели 45 пацієнтам з коронавірусом. За попередніми даними компанії, це скоротило термін госпіталізації. Протягом 15 днів був виписаний 81 відсоток пацієнтів.
 
"Наші результати показують, що плітідепсін є багатообіцяючим терапевтичним препаратом від COVID-19", - говорять автори дослідження.
 
Плітідепсін, більш відомий під торговою маркою Аплідін, отримав обмежене поширення в 2000-х роках.
 
Він виробляється з морських тварин асцидій. Вперше його виділили з Aplidium albicans - різновиду асцидій, виявленого в Середземному морі біля узбережжя острова Ібіца, але зараз синтезують штучно. Права на цей препарат належать іспанській компанії PharmaMar.
 
У 2004 році цей препарат був зареєстрований Європейським агентством лікарських засобів в якості препарату, який допомагає під час лікування раку.
 
Однак у 2017 році відомство відмовило плітідепсіну в дозволі на продаж в якості препарату для лікування множинної мієломи через велику кількість побічних ефектів і недоведений лікувальний вплив.
 
У жовтні 2020 року суд анулював це рішення. В Австралії плітідепсін був схвалений у грудні 2018 року, там його використовують в комбінації з дексаметазоном для лікування пацієнтів з деякими видами мієломи.
 
У 2020 році в США, Великобританії та Іспанії почалися дослідження противірусної дії плітідепсіну поряд з іншими експериментальними препаратами. Кілька груп вчених прийшли до висновку, що він, дійсно, може мати лікарське значення в лікуванні COVID-19.
 
Ремдесівір використовується при боротьбі з вірусом Ебола, вірусом Марбурга, респіраторно-синцитіальним вірусом людини, вірусом Джуніна, вірусом лихоманки Ласса і деякими коронавірусами.
 
Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США 1 травня 2020 року видало у спрощеному порядку дозвіл для екстреного використання ремдесівіру для лікування COVID-19 у США.
 
У жовтні минулого року Україна закупила ремдесівір для лікування коронавірусної інфекції.
 
Ремдесівір обманює вірусну РНК-полімерази, "прикидаючись" хазяйським аденозинтрифосфатом (джерело енергії для багатьох біохімічних процесів в організмі). Це заважає реплікації вірусу всередині хазяйської клітини.
 
У повідомленні медзакупівель України повідомляється, що використання Ремдесівіру тимчасово дозволено або затверджено для лікування хворих на COVID-19 у 50 країнах. Наприклад, в США, Британії, Японії, Сінгапурі, країнах Євросоюзу.
 
Однак дослідження Всесвітньої організації охорони здоров'я показало, що ремдесівір не применшує ризик летального результату при COVID-19 і не скорочує число пацієнтів на апаратах ШВЛ. Дослідження засноване на результаті лікування понад 11 тисяч госпіталізованих пацієнтів.
 
16 жовтня глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус повідомив, що єдиним препаратом, який довів свою ефективність у боротьбі з COVID-19, є кортикостероїд дексаметазон.
 
Він знижує напруження боротьби імунної системи. Як відомо, основною причиною смертельного результату при COVID-19 є цитокіновий шторм, коли імунна система атакує власний організм.
 
Ще одним робочим препаратом при коронавірусі вважається японський засіб проти грипу Авіган з діючою речовиною фавілавір (фавіпіравір). Він показав ефективність проти різних РНК-вірусів.
 
У 2014 році його успішно застосовували для лікування вірусу Ебола. У 2016 році японський уряд доставив фавілавір як гуманітарну допомогу для подолання епідемії Ебола у Гвінеї.
 
За наявними даними, медикамент може скоротити тривалість коронавірусної хвороби. Втім, у нього дуже сильні побічні ефекти, наприклад анафілактичний шок або запалення легенів.
Читай U-News в Google News

Читають Коментують
Перераховано продукти для сніданку, які позбавляють від сонливості і цукру в крові
15 212
Дієва біологічна зброя: у Підмосков'ї пернаті громлять машини на парковці
14 313
Найвища жінка на планеті завдяки довгим вухам побила ще один світовий рекорд
11 303
Лікар назвав найгірший варіант сніданку для підшлункової
11 066
Знадобилося 20 хвилин: чоловік придумав креативний спосіб провчити галасливого сусіда
10 905
У популярному серед туристів озері знайшли акулу: як вона туди потрапила
9 101
Дивні оголошення розвішали у маршрутках Львова
8 971
В Мережі - вибухові меми про створення ядерної зброї в Україні: добірка найкращих
8 453
Вчені назвали категорію людей, які все частіше хворіють на рак
8 154
Ви володієте очима справжнього мисливця, якщо здатні помітити собаку за 9 секунд: дуже складна оптична ілюзія
7 623
Прості бутерброди підвищують ризик смертельного раку у чоловіків
7 616
Повністю гола українська співачка влаштувала зйомку з величезним пітоном
7 300
Британець організував фальшиве весілля, приховуючи шлюб від нової дружини
6 555
Названо найпотужніші автомобілі, доступні за ціною до 20 тисяч доларів
0
Як підготувати плодові дерева до зими, щоб у наступному році був добрий урожай
0
Опалювальний сезон: як зараз виглядає Трипільська ТЕС
0
Метод 5 речей: прості підходи допоможуть швидко позбутися безладу в домі
0
Чотири причини висадити озиму цибулю: як правильно це зробити
0
Відома українська акторка заявила про кризу з чоловіком після 9 років шлюбу: "Зараз непросто"
0
Сім електромобілів, купівлі яких варто уникати у 2025 році
0
З яких причин людина може ненавмисно розповідати чужі таємниці
0
Як виростити в горщику кілограм зеленої цибулі за два тижні
0
Улюблений позашляховик американців виявився не таким хорошим, як багато хто думав
0
64-річний Шон Пенн був помічний з новою подругою на прогулянці в Парижі
0
Як зробити освіжувач повітря для кімнати чи шафи за 5 хвилин
0
Три знаки Зодіаку, які зіткнуться з викликами до кінця жовтня 2024 року
0
Чи можна варити картоплю та моркву в одній каструлі

Для багатьох салатів та інших страв використовують моркву ...

Названо найкорисніший спосіб приготування картоплі: все просто й смачно

Картопля багата кремнієм, кобальтом і хромом. Перші два ...

Все, що потрібно знати жінкам про чоловічий розум

Якщо ви перебуваєте в романтичних стосунках з чоловіком, ...