U-News » Політика » Росія визнає незалежність самопроголошених "ЛДНР". Путін висунув ультиматум Києву
Всі новини

Росія визнає незалежність самопроголошених "ЛДНР". Путін висунув ультиматум Києву

Президент РФ Володимир Путін визнав правосуб'єктність самопроголошених "ЛНР" і "ДНР" і підписав відповідний указ. Рішення було ухвалене після засідання Ради безпеки РФ 21 лютого.

Про це очільник Кремля оголосив майже у годинному зверненні до громадян, яке супроводжувалося довгим екскурсом в історію і погрозами на адресу України, НАТО і США.

Про що заявив Путін

Про підписання указу Путін повідомив у екстреному відеозверненні до своїх громадян. Він зробив майже 30-хвилинний екскурс в історію, нагадавши вчергове, що "сучасна Україна цілком створена Росією за рахунок відторгнення частини її історичних територій, у жителів ніхто нічого не питав".

"Україну і в наші дні можна з повною підставою назвати "Україна імені Володимира Ілліча Леніна". Він її автор і архітектор", — заявив Путін.

Водночас він додав, що Україна для Росії не просто сусідня країна, а "частина історії, наші товариші, родичі і близькі". Путін також заявив, що Хрущов подарував Крим Україні.

"Навіщо треба було тоді робити такі щедрі подарунки, про які націоналісти навіть і не мріяли?", – наголосив Путін.

Він згадав про розпад СРСР та пояснив, що "до розпаду нашої єдиної держави привела низка помилок вищого керівництва в економічній і національній політиці". Очільник Кремля вчергове розкритикував Революцію Гідності, повторив пропагандистський наратив про те, що "Майдан не наблизив Україну до демократії й прогресу".

Путін переконаний, що "нова військова стратегія України — це ні що інше, як підготовка до бойових дій проти Росії".

"У березні 2021 року Україна ухвалила нову військову стратегію. Цей документ фактично цілком присвячений протистоянню з Росією. Ціль - втягування іноземних держав у конфлікт з нашою країною. Стратегія передбачає організацію у російському Криму і на території Донбасу терористичного підпілля. У ній прописані і контури передбачуваної війни, і закінчення вона має, цитую "за сприяння міжнародної спільноти на вигідних для України умовах”, — заявив Путін.

Він зазначив, нещодавно президент Зеленський заявив про можливу відмову України від без'ядерного статусу: "Обзавестися тактичною ядерною зброєю Україні буде набагато простіше, особливо при технологічній підтримці з-за кордону. З появою в України зброї масового ураження ситуація в питанні безпеки в світі і для Росії зміниться докорінно, ми не можемо не реагувати на ці загрози".

На думку Путіна, вступ України до НАТО і розміщення на її території озброєння — питання вирішене, а головна мета Заходу — стримати розвиток Росії.

"Вступ України до НАТО — це пряма загроза безпеці Росії. Це ніж до горла: балістичні ракети можуть долетіти з Харкова до Москви за 7-8 хвилин. Україна, США, НАТО повністю ігнорували прохання, протести, попередження Росії. Плювали на них. Припускаю, що вони будуть поводити себе так само, за відомою приказкою "собака гавкає, а караван іде", — переконаний Путін.

У зв'язку з цим, підкреслив російський президент, "Росія має повне право вживати відповідних заходів". Після чого оголосив про визнання незалежності "ЛДНР": "Прошу Федеральні Збори РФ підтримати це рішення, а потім ратифікувати договір про дружбу і взаємодопомогу з обома республіками. Два цих документи будуть підготовлені і підписані найближчим часом".

Наостанок Путін погрозив Києву: "Тих хто захопив та утримує владу в Києві ми вимагаємо негайно припинити бойові дії. У протилежному випадку вся відповідальність за можливе продовження кровопролиття буде цілком та повністю на совісті правлячого у Києві режиму".

Як відбувалося обговорення на Радбезі РФ

Під час виступів усі без виключення члени Радбезу озвучили майже однакові тези про те, що Київ "не збирається виконувати Мінські угоди", НАТО планує "небезпечне розширення" на Схід, а території Донбасу "не потрібні українській владі". Тому, визнання правосуб'єктності "ЛДНР" називалося, як єдиний вихід. На початку засідання Путін вчергове повторив, що якщо Україна буде прийнята в НАТО, загрози для Росії багаторазово зростуть.

"Мета сьогоднішнього засідання Радбезу — визначити кроки по Донбасу, маючи на увазі і звернення "ДНР" і "ЛНР" з проханням визнати їх суверенітет. Питання визнання "ДНР" і "ЛНР" тісно пов'язані з глобальними проблемами забезпечення безпеки у світі і Європі", — зазначив Путін.

Він попросив очільника МЗС РФ Сергія Лаврова і представника РФ в Тристоронній контактній групі, заступника керівника Адміністрації президента РФ Дмитра Козака доповісти про свої оцінки ситуації по Донбасу та перемовин з офіційним Києвом.

Лавров наголосив, що Росія готова обговорювати питання деескалації, але "добиваючись відповідей на питання щодо припинення розширення НАТО на схід і розгляд конфігурації присутності НАТО в Європі".

Своєю чергою Козак заявив, що процес перемовин не рухається, а знаходиться на "нульовій" відмітці на рівні 2015 року. Він додав, що, вочевидь, "Україна не бачить можливості особливого статусу для Донбасу".

"На Донбасі ми бачимо зростання безробіття. Очевидно, що Україні та західним партнерам Донбас не потрібен, їм треба заморозити конфлікт", — наголосив Козак.

Заступник голови Радбезу Дмитро Медведєв заявив, що території "ЛДНР" "Україні не потрібні": "Мешканці цих території не отримують підтримки від київської влади, навпаки стикаються з порушеннями прав людини. Вочевидь, Мінські домовленості не будуть виконуватися, тому що це не потрібно чинному президенту України, бо це заважатиме його переобранню на другий термін".

Він додав, що на території "ЛДНР" проживають близько 800 тис. російськомовних громадян: "Це наші люди. Якщо ситуація буде розвиватися таким шляхом, то єдиний вихід — визнання правосуб'єктності цих територій".

Голова Ради Федерації Валентина Матвієнко, своєю чергою заявила, що конфлікт на Донбасі потрібен Україні, щоб "виправдовувати економічну ситуацію", а Заходу — для "антиросійського проєкту", тому вони й "не виконують Мінські угоди".

Вона повторила традиційні тези роспропаганди про "розстріл неозброєних поліцейських на Майдані", "ешелони з бандерівцями", "спалювання людей": "Ми повинні піти на цей крок (визнати "ДНР" і "ЛНР" - ред). Санкції, звичайно, це боляче, звичайно, неприємно, але час прийшов, відкладати не можна".

Секретар Радбезу Микола Патрушев наголосив, що доцільно відгукнутися на пропозицію Байдена про переговори й заявити йому: "Якщо ви здатні у 2-3 дні припинити криваву бійню, ми будемо вести з вами діалог, і нехай народ розвивається і нехай домовляються і реалізують не дорожню карту Мінських угод, а план з термінами по кожному пункту, але переконаний, що Байден не піде на це, тому єдиний шлях-визнання ДНР і ЛНР".

У відповідь Путін промовчав і не підтвердив свою готовність до перемовин. Утім, він окремо наголосив, що напередодні засідання не обговорював питання визнання незалежності "ЛДНР" з жодним із членів Радбезу, тому їх думки "неупереджені".

Що відомо

Державна дума Росії 15 лютого ухвалила проєкт звернення до президента РФ щодо визнання самопроголошених Донецької та Луганської "народних республік" самостійними, суверенними і незалежними державами. За результатами рейтингового голосування депутати вирішили – винести це питання на пленарне засідання та одразу направити його Володимиру Путіну.

У документі йдеться про "якнайшвидше проведення переговорів з керівництвом Донецької Народної Республіки та Луганської народної Республіки з метою створення правової основи міждержавних відносин, що забезпечує регулювання всіх аспектів співробітництва та взаємодопомоги, включаючи питання безпеки".

21 лютого ватажки самопроголошених "Донецької та Луганської народних республік" Денис Пушилін та Леонід Пасєчнік синхронно звернулися до Володимира Путіна з проханням визнати "Л/ДНР".

Суспільне

Читай U-News в Google News
1 комментарий
Анна
Так что там про ульянова тявкнуло это из-под чеченцев и китайцев?!
Факт: Мирный Договор между Германией, Австро-Венгрией, Болгарией и Турцией с одной стороны и Россией с другой
Статья VI

Россия обязывается немедленно заключить мир с GlossarУкраинской Народной Республикой и признать мирный договор между этим государством и державами четверного союза. Территория Украины незамедлительно очищается от русских войск и русской красной гвардии. Россия прекращает всякую агитацию или пропаганду против правительства или общественных учреждений Украинской народной Республики.

Эстляндия и GlossarЛифляндия также незамедлительно очищаются от русских войск и русской красной гвардии. Восточная граница Эстляндии проходит в общем по реке Нарве. Восточная граница Лифляндии проходит в общем через озеро Чудское и Псковское озеро до его юго-западного угла, потом через Любанское озеро в направлении к Ливенгофу на Западной Двине. Эстляндия и Лифляндия будут заняты германской полицейской властью до тех пор, пока общественная безопасность не будет там обеспечена собственными учреждениями страны и пока не будет там государственный порядок восстановлен. Россия немедленно освободит всех арестованных или уведенных жителей Эстляндии и Лифляндии и обеспечит безопасное возвращение всех уведенных эстляндцев и лифляндцев.

Финляндия и Аландские острова также будут немедленно очищены от русских войск и русской красной гвардии а финские порты от русского флота и русских военно-морских сил. Пока лед делает невозможным перевод военных судов в русские порты, на них должны быть оставлены лишь незначительные команды. Россия прекращает всякую агитацию или пропаганду против правительства или общественных учреждений Финляндии.

Воздвигнутые на Аландских островах укрепления должны быть снесены при первой возможности. Что касается запрещения впредь воздвигать на этих островах укрепления, а также вообще их положения в отношении военном и техники мореплавания, то относительно них должно быть заключено особое соглашение между Германией, Финляндией, Россией и Швецией; стороны согласны, что к этому соглашению по желанию Германии могут быть привлечены и другие государства, прилегающие к Балтийскому морю.
И чья там подпись - вовы ульянова.
Говорите вова ульянов создал Украину?! Ну-ну.
Читають Коментують
103-летняя бабушка сбежала из дома престарелых ради тату в виде лягушки
16 687
Перемога України на «Євробаченні»: соцмережі відреагували мемами
16 514
Фото Бориса Джонсона с коллегой в лодке посреди озера стало вирусным
15 058
Арестович заявил со шваброй в руках: Меня выгнали из Офиса президента
15 020
Ведет россию вслед за кораблем: песков насмешил людей словами о путине
14 402
Зірка "95 кварталу" висміяв Лаврова під сміх павичів
13 638
Роспропаганда перегнула с образом нового "героя" и вызвала насмешки в соцсетях (видео)
12 713
Данилко высмеял генеральскую одежду Шойгу: ощущение, что берут в аренду театральные костюмы
10 441
Дядя Жора показав Лукашенку "откуда на Беларусь готовилось нападение"
9 465
"Спецоперація іде по плану, хоча і не по нашому", - пародія Юрія Великого на зведення Міноборони рф
9 297
Скандал на Евровидение 2022: украинцы не понимают, что произошло с жюри
7 926
Що кухарі додають у воду, щоб покращити смак вареної картоплі
6 949
Кардиолог рассказал, как влияет секс на организм пожилого человека
6 578
Європарламент схвалив скасування мит для України
0
Росія не така слабка, як би нам хотілося - Данілов
0
Как приготовить вкусный печеночный торт: проверенный рецепт от Евгения Клопотенко
0
Италия предложила четырехэтапный план мирного урегулирования в Украине – Repubblica
0
На яких ділянках тіла виникають найнебезпечніші родимки: пояснює онколог
0
"Надо внука Владимира!": сеть смеется над Зеленским-зятем путина
0
Ирина Федишин расставила все точки над "і" в скандале с ЛГБТ-сообществами - стало только хуже
0
Закуска из вафельных коржей и фарша
0
Кардиолог назвала самый вредный продукт в будничном рационе
0
Кума Дзідзьо Цибульська розповіла, що з нею зробив стрес через війну
0
Врач рассказала, какие напитки разрушают кости
0
Вениславский объяснил, почему военное положение продлевают сразу на 3 месяца
0
Травесті-діва Монро відреагувала на слова Ірини Федишин щодо ЛГБТ
0
Астрологи назвали три пари заклятих ворогів за знаком Зодіаку

Встановити контакт, налагодити відносини можна з будь-ким, ...

Лікар розповіла, які овочі шкідливі для здоров’я жінок

Лікар-дієтолог Олена Соломатіна пояснила, які продукти є ...

Злагода та любов: шість ідеальних пар за знаком Зодіаку

Якщо у вас не ладнаються стосунки з другою половинкою, ...