Через війну багатьом українцям довелося покинути свої міста та села. У зв'язку з дією режиму військового стану проблеми виникли як у пенсіонерів за віком, так і у тих, хто отримує пенсію за інвалідністю.
Що робити, якщо українцю потрібно підтвердити інвалідність чи продовжити її, роз'яснює ресурс «На пенсії», пишуть «ФАКТИ».
Так, відповідно до постанови уряду від 08 березня 2022 р. № 225 «Деякі питання порядку проведення медико-соціальної експертизи на період дії воєнного стану на території України» у разі, якщо людина не може прибути на огляд до медико-соціальної експертної комісії, така комісія може приймати рішення щодо встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії (ЛКК). При цьому медико-соціальні експертні комісії виконують свої функції незалежно від місця реєстрації, проживання або перебування людини, яка звертається для встановлення інвалідності.
У разі неможливості направлення осіб з тимчасовою непрацездатністю на медико-соціальну експертизу у передбачені законодавством терміни, рішення про продовження тимчасової непрацездатності за її наявності приймається без направлення на медико-соціальну експертизу лікарем, що лікує, або лікарсько-консультативною комісією.
Направлення особи з інвалідністю лікарем або лікувально-консультативною комісією на медико-соціальну експертизу здійснюється не пізніше ніж через місяць після припинення або скасування воєнного стану.