U-News » Здоров'я » Пиво може покращити роботу кишківника: вчені назвали щоденну дозу
Всі новини

Пиво може покращити роботу кишківника: вчені назвали щоденну дозу

Вважається, що мікробна різноманітність у кишечнику людини є запорукою здоров'я власне кишечника. Нове дослідження передбачає, що помірне вживання пива може позитивно впливати на підтримку цієї різноманітності. І не важливо п'єте ви алкогольне, або безалкогольне пиво.

Португальські вчені оприлюднили нове невелике дослідження, яке свідчить, що помірне споживання пива може збільшити різноманітність кишкових бактерій. Учені провели експеримент, який тривав 1 місяць, під час якого 22 здорових чоловіків випивали щодня 0,33 простого або безалкогольного пива. Під час дослідження учені постійно проводили аналіз крові та калу учасників, щоб дізнатися про стан бактеріального різноманіття у кишечнику чоловіків.

Наприкінці експерименту результати показали, що в чоловіків з'явилася більша мікробна різноманітність у кишечнику, ніж до початку дослідження. Також учені дійшли висновку, що така кількість пива не впливає на збільшення ваги тіла, жирової маси та не збільшує рівень сироваткових маркерів серцево-судинної системи й особливо не впливає на обмін речовин.

Учені вважають, що збільшення біорізноманіття мікробів у кишечнику пов'язане з деякими компонентами в пиві, такими як поліфеноли та бактерії, які полегшують його бродіння. У той же час учені вважають, що найбезпечніше для здоров'я не лише кишечника, а всього організму — це утриматися від вживання пива й іншого алкоголю взагалі. Навіть попри результати нового дослідження.

Вчені вважають, що збільшення біорізноманіття мікробів у кишечнику пов'язане з деякими компонентами в пиві, такими як поліфеноли та бактерії, які полегшують його бродіння. У той же час учені вважають, що найбезпечніше для здоров'я не лише кишечника, а всього організму – це утриматися від вживання пива й іншого алкоголю взагалі. Навіть незважаючи на результати нового дослідження

За словами вчених, все ще існують ризики для появи хвороб печінки і серця. Дослідники підкреслюють, що потенційна користь пива для кишечника не залежить від виду пива, але все ж таки рекомендують, якщо і пити, то безалкогольне пиво.

"Наявність мікробної різноманітності в кишечнику сама собою — це не обов'язково добре чи погано. Це означає, що у вас там багато різних мікробів. Так збільшується ймовірність того, що там є хороші мікроби, які благотворно впливають на кишечник. Але може бути так, що мікроби, навіть за умов великої різноманітності не виконують потрібних організму функцій. Тому важливо навіть кілька їх там, а що вони роблять", — говорить Вінсент Янг з Університету штату Мічиган, США, який не брав участі в дослідженні, пише Healthline.

За словами американських учених, однозначні висновки з нового дослідження зробити дуже складно з маленької вибірки учасників і тому, що ми все ще дуже мало знаємо про мікробні популяції в кишечнику.

"Ми зараз знаємо про ці мікроби рівно стільки, скільки ми могли б дізнатися, якби спостерігали за людьми на Землі в телескоп із Місяця. І при цьому б намагалися зрозуміти, яка роль кожної людини в суспільстві", — говорить гастроентеролог з Каліфорнії Ашкан Фархаді.

Фокус

Читай U-News в Google News
Читають Коментують
Арестович раптово заговорив про Білорусь та мобілізацію
29 252
У Кремлі розпочалася паніка: оточення Путіна хоче припинити війну в Україні
28 018
У Варшаві відкрилася кондитерська з десертами непристойної форми
23 710
Арестович зізнався, скільки заробляє під час війни
21 233
Чому Путін не звільнив Шойгу за провал бліцкригу: знає Генштабу ЗСУ
20 381
103-річна бабуся втекла з дому для людей похилого віку заради тату у вигляді жабки
20 178
"Пустіть командувати фронтом": у мережі сміються над затриманням Гіркіна та його новою зовнішністю
19 300
Стюардеса провернула в літаку кумедний трюк і стала зіркою Мережі
16 080
Вас чекає "біла смуга"! Знаки Зодіаку, життя яких перевернеться у вересні 2022
15 685
Чоловік заявив, що він прийшов з майбутнього, щоб застерегти планету від "найсильнішого шторму в історії"
13 366
В аеропорту наречена втекла від нареченого, прихопивши його речі та гроші
13 224
Жінка виростила помідор нового сорту вагою майже 1 кг
12 692
Гороскоп на тиждень 15-21 серпня: Ракам – гроші, Скорпіонам - щастя в коханні
11 229
Якою водою потрібно поливати кімнатні рослини, щоб вони «пишно» квітли та не хворіли

Кімнатні рослини потребують постійного догляду, тільки в ...

Чому японські жінки не старіють? Ось що вони роблять

Японка Наомі Моріяма (Naomi Moriyama) у співавторстві з ...

Як стерилізувати банки в мікрохвильовій печі: тепер на кухні буде прохолодніше

Домашнє консервування не обходиться без стерилізації банок, ...