Про переваги життя у приватному будинку можна говорити довго, проте всі аргументи на користь нівелюються, якщо на ділянці немає централізованих комунікацій. Адже далеко не кожен відмовиться від елементарних благ цивілізації, наприклад, комфортного санвузлу. Але рішення є – можна викопати септик та облаштувати туалет і ванну кімнату у приміщенні. Як це працює та з чого складається конструкція – коротко про головне.
Що таке септик та яким він буває?
Септик – це резервуар, куди відводяться каналізаційні води з будинку та додаткових приміщень. Встановивши його, ви зможете користуватися туалетом, ванною, прати чи мити посуд з тим же комфортом, як і у міській квартирі, підключеній до централізованої мережі.
Існує три види септиків:
- Накопичувальні – найпримітивніші моделі, які підходять хіба що для дачних будинків, де ви не мешкаєте постійно. Це конструкція, куди зливаються усі стоки, які потім необхідно відкачувати за допомогою асенізатора. Тобто чим активніше ви користуєтеся каналізацією, тим частіше потрібні послуги фахівців. Як правило, такі септики призначені лише для туалету – через невеликий розмір конструкції.
- Фільтраційні – моделі, що здатні фільтрувати відходи, тому тверді частини накопичуються в них не так швидко, чистка потрібна значно рідше. Ці септики можна встановлювати у будинку з постійним проживанням і користуватися усіма комунікаціями без обмежень.
- Біосептики, або локальні очисні споруди – найдорожчий, проте найефективніший спосіб облаштування каналізації. Це системи, де відбувається біологічна очистка стоків за допомогою бактерій, ступінь сягає 99%. Завдяки цьому воду можна використовувати повторно для господарських потреб, наприклад, поливу городу чи саду, миття автомобіля та ін.
Якщо ви тільки будуєте житло, радимо продумати місце для встановлення септика завчасно. Адже для риття ями та монтажу обладнання необхідна вільна територія для проїзду техніки. Якщо будинок на ділянці вже є, встановити септик також можливо, особливо коли роботи виконують справжні фахівці. Наприклад, у компанії Aquamen великий досвід у таких справах. Детальніше – за посиланням https://aquamen.com.ua/septyky.
Яка ціна встановлення септиків?
Усе залежить від типу обраної конструкції, обсягу робіт, використаних матеріалів. Звісно, найдешевшою спорудою є звичайний накопичувальний резервуар, проте зручність його використання не на найвищому рівні. Біосептик найдорожчий, але він вигідний для родин, які постійно проживають у приміщенні.