Занадто високий рівень глюкози в крові вранці часто говорить про те, що людина хвора на діабет 2 типу.
При діабеті 2 типу підвищений рівень цукру в крові стає хронічним станом, подібне порушення стає результатом дисфункції процесу обробки організмом гормону інсуліну, що регулює викиди глюкози в кров.
Для людей, хворих на діабет, стає особливо важливим підтримувати рівень цукру в крові в цільовому діапазоні, наскільки це можливо: саме цей принцип допомагає запобігти або відстрочити довгострокові серйозні проблеми зі здоров’ям, такі як хвороби серця, втрата зору, захворювання нирок, мозку.
Проблема в тому, що страждає діабетом людина може не знати, як його рівень цукру в крові може змінюватися протягом дня. Тим часом його підвищення може відбуватися в ранні ранкові години.
Вранці спостерігається зсув рівня цукру в крові через гормональні зміни в організмі, повідомляє Medical News Today. Під впливом природних біоритмів в ньому пригнічується вироблення гормону інсуліну і ростуть рівні інших гормонів, які підвищують глюкозу (гормон росту, глюкагон, кортизол).
Експерти перерахували ранкові ознаки, що вказують на занадто високий цукор в крові і можливий діабет.
- Слабкість.
- Нудота.
- Нечіткий зір.
- Стан дезорієнтації.
- Сильна спрага.
Медики нагадують, що подібний «феномен світанку» може бути вельми проблематичним, тому що організм не може природним чином скорегувати зміни інсуліну, що призводять до стабільно високого рівня глюкози в крові вранці. За їх словами, ранкове підвищення цукру в крові виникає приблизно у кожного другого хворого на діабет 2 типу.
Як впоратися з ранковим стрибком рівня глюкози в крові? В першу чергу необхідно проконсультуватися з лікарем про дозування прийнятих ліків, а також про найбільш підходящому часу для їх прийому.
- Слід вечеряти рано ввечері, а після вечері виходити на пішу прогулянку.
- Уникати закусок, що містять вуглеводи, перед сном.
- Проконсультуватися з лікарем про коригування раціону, інших особливостей способу життя.
- Пийте достатньо рідини, щоб підтримувати гідратацію організму.
- Снідати, вживаючи білок і складні вуглеводи.