З наближенням осені, коли світловий день стає коротшим, а погода псується, багато людей відчувають занепад сил.
Щоб покращити самопочуття, багато хто починає пити більше кави. Але улюблений напій може принести не лише користь, а й шкоду.
"Кава популярна не тільки через смак, але і свою виражену тонізуючу дію.
Напій допомагає насичувати наш мозок киснем, покращує пам'ять і увагу, підвищує розумову та фізичну працездатність. Після чашки кави, навіть якщо ми відчували стомлення, з'являється бадьорість.
Кава допомагає впоратися із сонливістю", - пояснила Інга Давтян.
Склад кави добре вивчений, і сьогодні вчені не мають сумнівів, що цей напій корисний для здоров'я. У кавових зернах є антиоксиданти, які перешкоджають старінню організму.
Кофеїн стимулює центральну нервову систему, посилює серцеву діяльність, прискорює пульс, спричиняє розширення кровоносних судин, прискорює сечовиділення. Крім того, він покращує перетравлення їжі, стимулюючи вироблення шлункового соку.
Але все-таки, попереджає лікар Давтян, є і мінуси, якщо пити каву в необмежених кількостях, не дотримуючись певних правил.
Потрібно врахувати таке:
- Кофеїн викликає звикання, і якщо прицільно пити каву для того, щоб підбадьоритися, може сформуватися залежність: щоб почуватися добре, людині будуть потрібні все більші дози напою.
- Негативний вплив на нервову систему: кава збиває біоритми, стає причиною дратівливості та знервованості.
- Порушення травлення: уповільнює всмоктування поживних речовин, особливо шкідливо пити каву на голодний шлунок.
- Вимивання корисних речовин з організму: кава має сечогінний ефект, і при надмірному його вживанні організм втрачає важливі мікроелементи – кальцій, магній, фосфор.
- Зневоднення організму шляхом сечогінної дії кави призводить до підвищеного навантаження на нирки, подразнення сечового міхура. Якщо не заповнювати нестачу вологи, зневоднення призводить до погіршення роботи всіх органів.