З віком суглоби зношуються, а великі навантаження та погане харчування лише посилюють проблему.
Якщо ж ви включите ці п’ять продуктів до свого раціону, то довше збережете суглоби здоровими.
Желатин
Желатин – це білкова субстанція, частково гідролізований колаген, який одержують шляхом переробки тваринного матеріалу: шкіри, кісток та сполучних тканин тварин.
Згідно дослідженню вчених з лабораторії функціональної молекулярної біології Кіта Бара, желатин містить поживні речовини, які необхідні тілу для виробництва колагену – білка, який підтримує еластичність шкіри, сполучних тканин та кісток.
Дослідники перевірили вплив желатину на організм за допомогою учасників, які отримували желатинові добавки перед тренуванням, та на штучно вирощених у лабораторії зв’язках. В обох випадках желатин збільшив виробництво колагену, завдяки чому сполучні тканини стали міцнішими та еластичнішими.
Желатин можна споживати у складі желе, заливного, супів, цукатів, десертів. Щоб не перевищувати калорійність раціону, можна приймати желатин у вигляді добавки. Добре поєднувати желатин із вітаміном С. Він також необхідний організму для виробництва колагену.
Ягоди
В ході дослідження, проведеного медичним центром університету Бостона, було виявлено, що всього 10 вишень на день захищають людину від нападів подагри – захворювання суглобів і тканин, пов’язаного з порушенням обміну речовин. При споживанні 10 вишень ризик виникнення нападу знижувався на 35%.
Вишня також усуває симптоми остеоартриту – дегенеративного захворювання суглобів, у якому уражається хрящ. Дослідники з медичного центру у Філадельфії
з’ясувал, що пацієнти з остеоартритом, які споживали 453 гр вишневого соку на день протягом шести тижнів, відчували себе набагато краще: зменшилися болі, відновилася функціональність суглоба. Крім того, в учасників знизився рівень С-реактивного білка – індикатора запалення.
Ще одна причина додати ягоди до свого раціону — високий вміст еллагової кислоти, яка має властивості антиоксиданту і знижує запалення, що може мати благотворну дію під час артриту суглобів. Великий відсоток еллаговой кислоти міститься у суниці, малині, ожині, полуниці.
Гранат
Гранатовий сік знижує запалення суглобів при остеоартрозі. У рамках дослідження користі граната для здоров’я людини було доведено, що екстракт гранату, багатий на поліфеноли, пригнічує активацію цитокінів ІЛ-1 і ФНП-α, які відповідальні за виникнення запалення.
Також у ході одного дослідження було доведено, що гранатовий екстракт знижує ризик виникнення артриту у мишей, а в хворих зменшує запалення суглоба і рівень прозапальних цитокінів ІЛ-6.
Жирна риба
За рахунок ненасичених жирних кислот омега-3 сполучні тканини зберігають еластичність, підтримується здоров’я суглобового хряща та якість внутрішньосуглобового мастила.
Дослідження показали, що риб’ячий жир допомагає зменшити біль при артриті та знизити тривалість ранкової закріпаченості суглобів. Вчені зробили висновок, що деякі пацієнти можуть замінити звичайні препарати на добавки риб’ячого жиру і не відчувати болю.
Багато омега-3 жирних кислот міститься в чорній та червоній ікрі, свіжій скумбрії, оселедці , лососі, сардинах, форелі.
Оливкова олія
При захворюваннях суглобів, як правило, порушено обмін речовин хряща. При дегенеративних змінах у хрящі спостерігається підвищений рівень оксиду азоту у хондроцитах – клітинах хряща.
В ході досліджень було виявлено, що олеокантал із оливкової олії високого класу має протизапальний ефект. Він знижує вироблення оксиду азоту в хондроцитах і не впливає на життєздатність клітини.
Крім того, олеокантал запобігає виробленню прозапальних ферментів ЦОГ-1 і ЦОГ-2. Механізм дії олеоканталу збігається з ібупрофеном: зменшує запалення та полегшує біль.
Крім того, дослідження на мишах підтвердило, що оливкова олія у поєднанні з вітаміном D захищає від руйнування кісток.
Оливковою олією рекомендують заправляти салати, оскільки при нагріванні понад 180 градусів воно втрачає свої корисні властивості.
Включивши у свій раціон ці корисні продукти, ви довше збережете еластичність тканин та здоров’я суглобів.