Хтось жує гумку, щоб заспокоїтись. Хтось – щоб освіжити подих. Але, мабуть, кожен бодай раз у житті замислювався над тим, а що ж буде, якщо її випадково проковтнути.
Пробує пролити світло на це 24 канал.
Якщо тобі рідні теж колись казали, що проковтнута жуйка залишиться у твоєму організмі назавжди, то вітаємо у нашому клубі. Насправді це зовсім не так. Експерти розповіли, чому не варто перейматися, якщо ти не встиг виплюнути жуйку вчасно.
Гумка дійсно не перетравлюється
Слід розуміти, що організм може лише розщепити деякі інгредієнти жувальної гумки. Мовиться про підсолоджувачі й ароматизатори.
Гастроентерологиня Ненсі МакГріл зауважила, що гумка не перетравлюється так само як насіння або шкірка від фруктів. Але ти ж не переймаєшся, коли їси ціле яблуко?
Чи прилипне жуйка до шлунка
Отут ми відразу ж тебе заспокоїмо. З твоїм шлунком не відбудеться того, що зазвичай трапляється зі взуттям. Так, жуйка може трохи довше мандрувати твоїм тілом. Але загалом вона спокійно проходить весь шлях від входу і до виходу. МакГріл зауважує, що за весь свій час роботи не бачила, щоб гумка прилипала до кишківника або шлунка.
Коли небезпечно ковтати жуйку
Наприклад, якщо у тебе діагностували хворобу Крона або дивертикуліт, який спричиняє випинання товстої кишки. У таких випадках, за словами Мулліна, може бути небезпечно проковтнути гумку. А все тому, що їй доведеться проходити "звуженою областю". У деяких випадках жуйка може закоркувати кишківник. Це може стати причиною судом, запорів й інших неприємних наслідків.
Усе також залежить від кількості
Ще одна потенційно небезпечна ситуація – якщо ти надто часто ковтаєш гумки. Дослідження 1998 року показало, що діти, які ковтали в середньому від 5 до 7 гумок на день, страждали від запорів. Маємо надію, що тобі не потрібно пояснювати, що навмисно ковтати гумку все ж не варто.
Тож ти можеш сміливо продовжувати жувати гумки. І якщо таки якось проковтнеш одну, то біди не мало б бути. Що стосується самих гумок, то, за словами Муллін, їхнє жування активує слинні залози. Сама ж слина допомагає нейтралізувати кислоту у ротовій порожнині. Як наслідок, ти запобігаєш появі печії та сприяєш гарному травленню.