Кожна п'ята людина має хорошу генеку, яка дозволяє не переживати похмілля.
Напевно, у кожного з нас є друг, якого інші вважають щасливчиком, тому що він ніколи не зіштовхується з жахливим похміллям. Ймовірно, він повинен дякувати за це своїм генам. Багато хто чув, що вживання одного і того ж напою протягом вечірки, повільне вживання алкоголю або змішування напоїв із водою може запобігти симптомам похмілля. Але п'ята частина людей біологічно запрограмована на те, щоб не страждати від цих симптомів.
До класичних симптомів похмілля належать головний біль, нудота та блювота. Дослідження показують, що саме мутації в генах визначають, наскільки погано почувається людина після вживання надмірної дози алкоголю. У людей може бути від однієї до трьох мутацій, і всі вони впливають на рівень важкості симптомів похмілля, які людина відчуває після загулу.
Перша мутація відповідає за визначення того, як організм розщеплює сполуки алкоголю, адже навіть незначні зміни здатні прискорити процес виведення цієї отрути з організму. Зміни у гені можуть підвищити швидкість метаболізму алкоголю в тілі. В результаті прискорюється процес подолання впливу алкоголю на організм. В іншій мутації ген регулює перетворення алкоголю на речовину під назвою ацетальдегід.