Для того, щоб вдома було тепло, потрібно утеплити вхідні двері, а не лише вікна та балкон. Оскільки вони є одним з джерел тепловтрат.
Є загальні принципи для утеплення металевих та дерев’яних конструкцій, хоч способи утеплення також відрізняються в залежності від типів дверей. Самі виробники зазначають про кілька підходів, зокрема утеплення ззовні та всередині.
Як утеплити дверну коробку
Часом під час встановлення дверей їх підганяють до коробки нещільно, або ж може обсипатися частина тинькування під час монтажу. Тому у таких випадках варто подумати про утеплення, щоб холод не потрапляв у середину житла.
Для утеплення дверної коробки насамперед варто зняти зовнішню лиштву, а вже потім заповнити порожні місця наповнювачем (монтажна піна, підручні матеріали як синтетичний утеплювач).
Утеплювати потрібно не лише боки коробки, але й верх.
Металеві двері мають цілісну коробку, тому їх повинні були заповнити під час монтажу. Перевірте, чи не з'явилися щілини на схилах.
Крім цього, поролонові чи гумові ущільнювачі допоможуть покращити прилягання дверей до одвірка. Вони є різної ширини, тому підбирайте саме під ваші двері.
Як утеплити металеві вхідні двері
Метелеві двері варто заповнити зсередини для того, щоб вони були менш теплопровідними.
Зазвичай це роблять на етапі виготовлення. Проте це можна зробити і після. Для цього розбираються двері, якщо всередині відсутня порожнина, то роблять додатковий каркас.
Усередині таких дверей мають бути ребра жорсткості, як можна зробити власноруч. Простір між ними треба утеплити мінеральною ватою чи іншим утеплювачем. Після двері треба назад зібрати і встановити.
Як утеплити дерев’яні вхідні двері
Дерев'яні двері краще утеплювати оббивкою – щільний матеріал (дермантин) з прошарком утеплювача. Це роблять зовні.
Пам'ятайте, що утеплювач має розпочинатися в 5 см від косяка для вільного відчинення дверей. Якщо дерев’яні двері мають порожнечу всередині, використайте технологію, як для металевих дверей.