Тарифи на електроенергію для населення зростуть після того, як Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) підвищила тарифи на розподіл електричної енергії для більшості обленерго.
Відповідну постанову було ухвалено на засіданні регулятора 23 травня.
В залежності від класу напруги тарифи для обленерго з червня будуть збільшенні від 7% до 34%. З липня розцінки будуть ще більші в середньому на 23%. Це рішення стане обґрунтування для зміни тарифів для населення, які завершують дію 31 травня.
На скільки можуть зрости тарифи
Варіанти зміни тарифів, які нині обговорюються, є поміркованими: багаторазового подорожчання електрики для громадян не буде. Є пропозиції підвищення тарифів до 2,4 грн та 2,8 грн за 1 кВт-год (замість нинішніх 1,44 грн/кВт-год при споживанні до 250 кВт-год на місяць та 1,68 грн/кВт-год — при перевищенні цього ліміту). Інша пропозиція — до 2 та 2,4 грн за кВт-год відповідно.
Українці з низьким рівнем доходів не відчують значного тиску на сімейний бюджет від підвищення тарифів на електроенергію. Держава підтримає їх за рахунок субсидій та енергоефективних заходів.
«Якщо зміна тарифів буде, то, переконаний, люди з низькими доходами її практично не відчують. У тому числі, й за рахунок субсидій, і завдяки заходам з енергоефективності (останнє — спосіб зекономити і для забезпечених громадян)», — сказав голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.
Нагадаємо, що згідно з розпорядженням уряду старі тарифи на електроенергію для побутових споживачів діють до 31 травня. Є велика ймовірність того, що суми у платіжках за світло зміняться вже у червні-липні 2023 року. В середньому оплата за світло влітку може зрости на 200−300 гривень.