"Розбитий посуд – на щастя", – стверджує одна з найпопулярніших прикмет. Однак, як виявилося це не завжди так – забобон має різні трактування.
У народі кажуть, що розбитий посуд найчастіше віщує зміни: щасливі чи ні – залежить від ситуації. У чому суть та історія прикмети, розбирався OBOZREVATEL.
Позитивне значення прикмети
За легендою, традиція пов’язувати битий посуд із прийдешнім щастям, мала психологічну основу. Посуд здавна був рідкістю: коштував він дорого, а дістати його було важко. Навіть звичайні глиняні тарілки берегли як зіницю ока, а рідкісні порцелянові – й поготів. Але в побуті трапляється всяке, а порцеляна – матеріал крихкий, тож, щоб не надто розчаровуватися від розбитої тарілки, наші пращури примовляли: "на щастя". Звідси і пішло повір’я. Одне з трактувань звучить наступним чином: того, хто випадково розбив тарілку, найближчим часом неодмінно чекає щось хороше.
До речі, у кінематографістів є традиція розбивати тарілку з підписами – на удачу. Кажуть, якщо тарілка не розбилася – фільм виявиться провальним.
Негативне значення
Існує і протилежне значення, згідно з яким розбиті тарілки попереджають про нещастя. За повір’ям, посуд накопичує енергетику дому, і якщо вона стала надто негативною – тарілки і чашки почнуть буквально розколюватися на частини.
Ще одне значення
Вважається, що розбитий посуд зазвичай символізує зміни – значить життя родини скоро кардинально зміниться і до цього слід бути готовими. Ймовірні переїзди, важливі події – радісні і не дуже, успіхи і випробування. Забобонні люди кажуть, що розбитий посуд сигналізує про те, що щось в житті йде не так, і це треба змінювати.