Споживання солодкого загалом краще обмежити.
Деякі прості напої, як чашка чаю або склянка латте насправді не такі безневинні, як це може здаватися на перший погляд. Вчені виявили п'ять прихованих «шкідників» для здоров'я, які можуть посилювати запальні процеси в організмі, що загрожує поганими наслідками для організму.
Лате з цукром
Хоча кава сама по собі може сприяти здоров'ю завдяки своїм рослинним сполукам і вмісту поліфенолів, те, що ви додаєте в каву, може нівелювати цю користь.
«Багато напоїв з кавою та імітацією кави багаті цукром із сиропів. Якщо ви щодня п'єте велику латте, можливо, ви вживаєте більше цукру, ніж ви думаєте!» - Упевнена дієтолог Емі Гудсон.
Медики радять відмовитися чи максимально обмежити доданий цукор у кавових напоях.
Вівсяне молоко
Ви можете думати, що вибір немолочного молока автоматично для вас здоровіший, але це не завжди так.
«Коли мова заходить про немолочне молоко, не всі бренди та різновиди однакові. Коли вівсяне молоко виробляється з ароматизаторами та додаванням цукру, воно стає шкідливим. Навіть варіанти без смаку можуть містити близько 7 г цукру на порцію», – каже експерт Тріста Бест.
Якщо ви хочете вибрати найкраще вівсяне молоко, переконайтеся, що до його складу не входить додатковий цукор.
Солодкий чай
«Потрібно максимально обмежити споживання підсолоджених напоїв, таких як солодкий чай. Згодом надмірне споживання доданого цукру може сприяти хронічному запаленню, і багато підсолоджених напоїв майже не мають поживної цінності, тобто вони просто забезпечують вас цукром і калоріями», – переконана Емі Гудсон.
Спробуйте замінити підсолоджені напої водою, водою з легким смаком або навіть водою зі свіжими фруктами як добрим джерелом гідратації з низьким вмістом цукру або без цукру взагалі.
Магазинні смузі
Хоча смузі може бути відмінним варіантом для заміни їжі або відновлення після тренування, багато хто з тих, які ви купуєте в магазинах, насправді мають доданий цукор.
Зокрема додавання фруктових соків для посилення смаку смузі може дуже швидко збільшити вміст цукру в напої.
Якщо у вас є час та можливості, краще приготуйте смузі вдома
Газовані солодкі напої
«Хронічне запалення може розвинутись згодом через регулярне вживання напоїв з великою кількістю доданого цукру, і солодке газування є основним фактором ризику», – каже нутриціолог Ліза Янг.
Натомість оберіть звичайну воду або газовану воду без цукру. А споживання солодкого загалом краще обмежити.