Згідно з результатами нового дослідження, опублікованими в Current Biology, частота серцевих скорочень може спотворити сприйняття людиною часу. І як це відбувається.
Напевно, ви помічали, що в певні моменти час ніби летить зі швидкістю світла, а іноді воно нестерпно тягнеться. Це означає, що часто спотворено сприймаємо час.
У ході недавнього дослідження експерти провели два експерименти. Перший полягав у тому, що учасникам представляли події або під час серцебиття (систолічна фаза серцевого циклу, коли серце посилає сигнали в мозок) або між ударами серця (діастолічна фаза, коли серце не посилає інформацію в мозок). Після цього експерти оцінили сприйняття часу учасниками: вони мали сказати, коротшими для них чи довшими були якісь події за тривалістю.
З’ясувалося, що під час діастолічної фази людям здавалося, що час тече повільніше. У період систолічної фази все було навпаки: одна й та сама подія сприймалася як більш коротка.
Все це означає, що сприйняття часу залежить від внутрішніх фізіологічних станів людини.
Під час другого експерименту учасники оцінювали своє сприйняття часу при погляді зображення осіб з різними емоціями. І знову час уповільнювався в діастолі і прискорювався в систолу.