Щороку у вересні відбувається осіннє рівнодення. Це день, коли день і ніч однакові. Після осіннього рівнодення день різко починає зменшуватися аж до дня зимового сонцестояння.
Що означає рівнодення і коли воно буде 2023 року
Якщо говорити мовою астрономів, то день осіннього рівнодення є днем, коли центр сонячного диску у своєму русі перетинає небесний екватор. Тобто, простіше кажучи, тривалість дня практично дорівнює тривалості ночі.
В році буває два дні, коли день і ніч однакові — весняне та осіннє рівнодення.
Яка тривалість дня 23 вересня 2023 року? Сонце зійде о 05.45 ранку та зайде о 17.55. Тобто день триватиме 12 годин 10 хвилин.
Традиції осіннього рівнодення
В день осіннього рівнодення здавна було прийнято:
- поминати покійних;
- дякувати Богу за блага, які він подарував;
- позбуватися непотрібного чи зіпсованого, щоб залишити погане в минулому;
- зрізати грона горобини, розкладати їх в кутках оселі чи вішати на вікно, щоб вберегтися від лиха.
День осіннього рівнодення: що не можна робити
Чому осіннє рівнодення називають початком природного року
Саме в день осіннього рівнодення наші пращури святкували початок Нового року. Адже в минулому життя будували за природним календарем. День вважався надзвичайно святковим: віддавали шану богам, танцювали, співали хвалебні пісні та накривали великий стіл.
Цікаво, що саме такими днями як осіннє рівнодення відчувається сильна енергетика, яка ніби наповнює все живе навколо. Тому в минулому це використовували в своїх цілях.
Наприклад, було прийнято вранці омивати своє тіло, щоб змити все погане, зле, очиститися від негативу в минулому. Вірили, що саме цього дня вода має особливі чудодійні властивості.
Традиційно в день осіннього рівнодення вшановували новий урожай. Пекли пироги з капустою і яблуками, при чому випічка обов'язково мала круглу форму.