Погані новини для любителів чаю з молоком, оскільки, згідно з новим дослідженням, напій має деякі тривожні зв’язки з депресією.
Чай з молоком широко вживають у всьому світі, але останніми роками він став особливо популярним серед молоді в Китаї.
Дослідники з Університету Цінхуа та Центрального університету фінансів та економіки в Китаї досліджували, чи існує залежність від чаю з молоком.
Після опитування 5281 студента пекінського університету в рамках дослідження, опублікованого в Journal of Affective Disorders, вони виявили, що залежність від чаю з молоком існує, а також помітили зв’язок між цією проблемою та тривогою і депресією.
Наші висновки підкреслили, що споживання чаю з молоком може призвести до залежності, і це пов’язано з депресією, тривогою та суїцидальними думками, - пишуть вони в статті.
Майже половина опитаних студентів сказали, що випивали принаймні одну чашку чаю з молоком щотижня, тоді як шкала залежності була використана для розуміння таких симптомів, як тяга, непоміркованість і те, як це впливає на повсякденне життя.
З огляду на те, що чай з молоком містить кофеїн і додатковий цукор, вплив цих інгредієнтів викликає занепокоєння – наприклад, поганий настрій і соціальна ізоляція.
Результати показують, що вживання чаю з молоком може призвести до симптомів залежності, включаючи частоту, залежність, тягу, намір зупинитися, неможливість зупинитися, і почуття провини, йдеться в статті.
Залежність від чаю з молоком порівнюють із соціальними мережами та наркотиками з точки зору того, наскільки вона може бути шкідливою, особливо коли вона використовується для регулювання емоцій.
Однак для подальшого розуміння цього знадобиться велике дослідження протягом більш тривалого періоду часу.
Підсумовуючи, дослідники хочуть подальшого регулювання та захисту від фізичних і психічних симптомів, можливо пов’язаних із вживанням чаю з молоком, наприклад, залежності, депресії та ожиріння.
Поточні результати можуть допомогти у розробці нормативних актів, таких як обмеження реклами, надання психологічної освіти, встановлення стандартів харчової гігієни для такої процвітаючої індустрії споживання, в якій домінує молодь, водночас захищаючи її психічне здоров’я, - заявили вони.