Буряк. Простий і дешевий овоч відрізняється великою кількістю вітаміну C, вітамінів групи B, фосфору, заліза, міді, кремнію. Головна цінність буряків для сердечників полягає в тому, що вона містить унікальну комбінацію магнію і калію, надає позитивну дію на роботу органів серцево-судинної системи.
Картопля. У її складі присутні калій, магній і вітамін C, що роблять цей овоч одним з найважливіших продуктів для підтримки здоров’я судин і серця. Гіпертонікам рекомендується їсти картоплю запеченою в шкірці і несолоною.
Мигдаль. Регулярне вживання мигдалю допомагає нормалізувати холестериновий баланс і покращує таку якість судин, як еластичність. У мигдалі також містяться калій і магній, а крім них ще й мононенасичені жири, які знижують ризик серцевих захворювань через їх вплив на поліпшення рівня холестерину в крові.
Шпинат. У його складі дуже багато магнію, який сприяє розслабленню кровоносних судин, що знижує тиск і навантаження на серце.
Селера. Її вживання зменшує вироблення гормонів стресу, які звужують судини і ведуть до підвищення тиску.
Броколі. У броколі багато вітаміну С, магнію, кальцію, калію, клітковини. Також в ній міститься глютамінова кислота, яка знижує кров’яний тиск. Медики радять страждають гіпертонією з’їдати близько 200 грамів броколі, більше вже не потрібно.
Апельсин. В принципі всі цитрусові містять підвищений рівень калію, вітамінів та дієтичних волокон, завдяки чому їх споживання забезпечують протизапальний ефект, зменшує рівень холестерину і підвищеного артеріального тиску. На добу з цією метою досить з’їдати всього один апельсин.
Червоний болгарський перець і шипшина. Ці два продукти – чемпіони за вмістом вітаміну C. Цей вітамін підвищує виробництво оксиду азоту, який є потужним вазодилятатором (сприяє розслабленню судин). Під його впливом кровоносні судини і артерії розширюються, що забезпечує плавний кровотік по всьому тілу.
Квасоля. У бобових міститься багато розчинної клітковини, магнію, калію – це ідеальний комплект для зниження тиску.