Не обирайте іграшки лише за принципом "красиві/некрасиві". Насамперед варто звертати увагу на їхню якість і безпечність. Тому не варто купувати їх на стихійних ринках чи у переходах.
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на сайт Національної служби здоров'я.
На що звернути увагу
Купувати ялинкові прикраси варто лише у спеціалізованих мережах чи магазинах, де ви отримаєте гарантію якості та захист прав споживача.
Під час придбання ялинкових прикрас перевіряйте, чи вказаний виробник, склад іграшки та документи, які б засвідчували її якість і безпеку. Пам’ятайте, що у ялинкових прикрасах низької якості можуть міститися токсичні речовини, наприклад, фенол або свинець.
Отруєння свинцем (сатурнізм) - один з найпоширеніших типів інтоксикації важкими металами. Доза свинцю, отримана організмом, вимірюється шляхом визначення концентрації свинцю в крові.
Розрізняють гостру (при короткочасному надходженні клінічно-значущих концентрацій сполук свинцю до організму людини) та хронічну (при тривалому процесі надходження сполук свинцю) форми інтоксикацій (отруєнь).
Також звертайте увагу на фарбу на прикрасі та її запах. Фарба й блискітки не повинні обсипатися від легкого тертя, а запах - не бути різким.
Безпечні електричні прикраси
Під час придбання електричних прикрас та ілюмінації перевіряйте сертифікати, цілісність і склад конструкції. Такі вироби мають бути виготовлені з вогнетривкого матеріалу.
Необхідно перевірити гірлянду, попросивши продавця увімкнути її. Від тепла не має з’являтися різкий запах, лампочки не повинні сильно нагріватися.
Експерти закликають віддавати перевагу прикрасам українських виробників з маркуванням держстандарту.
Найбезпечніший варіант - виготовити новорічний декор своїми руками, без пластику чи інших шкідливих матеріалів.
Варто обирати лише якісні ялинкові прикраси - вони тішитимуть око не один рік.