Перелив — найчастіша причина загибелі домашніх квітів. Необхідно уважно стежити за станом кімнатних рослин і знати, як часто потрібно зволожувати ґрунт.
Бегонія
Всі бегонії не терплять надмірного зволоження ґрунту. Поливати їх слід тільки після висихання верхнього шару субстрату.
Не можна лити воду на опушене листя: може загнити.
При переливі листя втрачає тургор, на ньому з’являються жовті і коричневі плями. Стебла теж можуть потемніти. Потрібно видалити пошкоджену зелень і коріння, пересадити в нову землю.
Товстянка
Перелив може погубити товстянку за 2-3 дні. Стебла і листя стануть водянистими, можуть потемніти, квітка стане розвалюватися буквально на очах.
Будучи сукулентом, товстянка накопичує багато вологи в соковитих листках. Тому зволожувати її потрібно тільки після ґрунтовного просихання ґрунту.
Якщо трапився перелив і доросла рослину вже не врятувати, Візьміть від неї кілька живців. Їх ще можна спробувати укоренити.
Лимонне дерево
Здорова рослина регулярно цвіте і плодоносить. Систематичний надлишок вологи призводить до загнивання коренів.
Зовні це видно по листю: воно починає сохнути, скручуватися, опадати. Можуть навіть відсихати гілочки.
Після стандартної процедури реанімації рослини зволожувати ґрунт потрібно тільки після його ґрунтовного просихання. Надлишки води з піддона потрібно зливати.
Пеларгонія
Ця популярна рослина родом з Африки. Любить багато світла і сонця. Навіть влітку її варто зволожувати з обережністю. Головне — з хорошим просушуванням ґрунту між поливами.
Ознаки переливу пеларгонії: поява жовтих і коричневих плям, поганий ріст, можлива відсутність цвітіння.
- горщик за розміром кореневої системи;
- правильний полив по краю горщика без попадання води на стебло і листя.
Фікус
Всі види фікуса не люблять надлишок вологи. Між поливами субстрат повинен підсихати влітку на третину, а взимку — на половину горщика. Вода в піддоні не повинна застоюватися.
Про проблеми сигналізує листя: воно покривається жовтими і коричневими плямами, сохне і опадає. Слід видалити пошкоджене коріння, пересадити в свіжий ґрунт і відрегулювати полив.
Орхідея
Заведено вважати, що орхідея любить рясний полив. Почасти це так. Але зволожувати квітку слід тільки після висихання субстрату.
Це легко визначити в прозорому горщику: якщо корінці ще зелені — поливати рано, стали білими і сухими — саме час.
Поливають орхідею різними способами: поверхневим, в піддон або методом занурення. У будь-якому випадку, довго перебувати у воді коріння орхідеї не можуть: уражається гниллям. Це призводить до загибелі рослини.
Епісція
Квітка потребує рівномірного поливу. Хоча епісція не любить пересушування земляної грудки, але надлишок вологи для неї ще більш згубний.
Перезволожений субстрат і застій води в піддоні швидко призводить до поширення гнилі на коренях і пагонах квітки, що веде до її загибелі.
Зволожувати епісцію потрібно після просихання верхнього шару ґрунту. Найкраще використовувати для цього лійку з тонким довгим носиком, щоб уникнути попадання вологи на опушені листочки. Також підійде нижній полив через піддон.
Фіалка
Ніжна квітка, яка може загинути від переливу протягом всього декількох днів. Листя почне жухнути, покриватися білими, жовтими плямами.
Якщо проблема незначна і тільки на початковій стадії, досить просто нормалізувати полив. У більш запущеному випадку можна спробувати перекоренити розетку.