Якщо є бажання, лаврове дерево за домашніх умов може виростити кожен квітникар, оскільки рослина не дуже вибаглива і не вимагає особливого догляду. Але існує міф, що подібне сусідство є шкідливим для здоров’я людини.
Чому вирощування лавра може нашкодити здоров’ю
Лаврове листя широко використовується у всіляких магічних ритуалах, оскільки відмінно вбирає усю негативну енергетику, яка оточує людину. За допомогою підпалювання лавового листя наші пращури очищали свій будинок від нечистої сили, захищалися від заздрісників і навіть знімали псування з домочадців.
Існує думка, що “очищаючі” функції лавра роблять його шкідливим для здоров’я людини — квітка накопичує весь негатив, який потім, відповідно, залишається у будинку разом з нею.
Багато людей побоюються сусідства з лавровим деревом, яке може нібито залучати у будинок усілякі негаразди. Різкий специфічний запах може стати причиною отруєння або гострих алергічних реакцій, а для домашніх тварин листя і зовсім є отрутою, оскільки містить багато ціаніду калію.
При цьому офіційною наукою шкода від сусідства з лавровим деревом не доведена — усі чутки є народними забобонами. Якщо є непереносимість запаху, тоді вирощувати таку квітку на підвіконні, звичайно ж, не варто. Але якщо аромат рослини приваблює і не викликає роздратування — лавр може стати прикрасою кожного будинку.
Користь від вирощування лаврового листя
Першою причиною, через яку господині прагнуть вирощувати лаврове дерево на підвіконні, є любов до аромату рослини. Він досить специфічний, але багатьом припадає до душі. Ще один плюс — лавр є вічнозеленою рослиною, а тому прикрашає домашню оранжерею цілий рік.
Лавр не вибагливий і не вимагає трепетного догляду, що також є його перевагою перед іншими домашніми квітами. Він виступає не лише прикрасою будинку, але і помічником: різкий запах відлякує комах, а це означає, що у будинку не заведуться мухи, павуки, таргани, міль та інші комашки.
За даними вчених, аромат лаврового листя є антидепресантом. Він допомагає організму впоратися зі стресом, налаштуватися на активну працю і вирішення першорядних проблем. Лавр активізує роботу головного мозку і зміцнює пам’ять, сприяє нормалізації обміну речовин і сну.
Сусідство з лавровим деревом робить людину більш спокійною і врівноваженою. Додатковий плюс: на підвіконні господиня завжди знайде необхідну приправу, використовувану під час приготування багатьох повсякденних і святкових страв.
Як виростити лаврове дерево за домашніх умов
Посадити лавр у горщик не настільки вже й складно. Розмножується рослина живцями, відводками або насінням. Обрати зручний для себе спосіб зможе будь-який квітникар.
За природних умов лаврове дерево може досягати 18 метрів заввишки, але за домашніх умов таких розмірів, звичайно ж, можна не чекати. На підвіконні лавр перетворюється на охайний кущик або карликове дерево, що за наявності бажання у власника має дуже оригінальну форму. Залежить вона від того, як буде підстригатися “крона” протягом життя рослини.
За правильного догляду лавр може прожити понад 15 років. Він не вибагливий до температурного режиму і наявності сонячного світла: його можна ставити і у затемнені ділянки квартири. Середня температура, необхідна дереву для розвитку, є звичайною кімнатною, тобто +18… +25° C.
Взимку можна влаштовувати квітці невеликий струс, ставлячи ненадовго у приміщення з температурою, що не перевищує +10° C. Влітку ж листя необхідно регулярно обприскувати, щоб рятувати рослину від високих температур навколишнього середовища.
Лавр не вимагає частого поливу. Взимку ґрунт зволожують один раз на тиждень, а влітку настільки часто, наскільки він висихає під тиском спеки. Надмірну вологість лавр не полюбляє, а тому варто не перестаратися з цим.