Діабет ІІ типу — це хронічне захворювання, при якому організм неефективно використовує інсулін, створюючи проблеми з обробкою цукру (глюкози) у крові. Якщо його не контролювати, то це може розвиток ускладнень.
Ускладнення діабету ІІ типу
- Серцево-судинні ускладнення, такі як ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарда та інсульту, мікроангіопатія та нейропатія;
- діабетична нефропатія може призвести до хронічної хвороби нирок;
- ушкодження сітківки очей;
- пошкодження судин кінцівок, що може призвести до виразок та інфекцій;
- підвищений ризик розвитку інфекцій:
- ослаблення імунітету;
- ожиріння;
- синдром полікістозних яєчників у жінок.
Згідно з дослідженням, опублікованим у Journal of Diabetes and Its Complications («Журнал про діабет та його ускладнення»), хворі з цукровим діабетом ІІ типу найчастіше схильні до депресії.
Вчені проаналізували медичні дані 115 807 пацієнтів із цукровим діабетом ІІ типу у віці від 40 років і старше, які були зареєстровані у Данському національному реєстрі діабету з 2000 по 2012 рік. І порівняли їх із медичними даними 116 682 здорових респондентів контрольної групи.
Як виявилося
- У 26% пацієнтів під час спостереження була депресія;
- 32,1% приймали щонайменше один антидепресант;
- 15,3% отримували щонайменше двох депресантів;
- у 1% було діагностовано розлад сну.
Дослідники виявили, що хворі на діабет частіше були схильні до розладів сну, ніж учасники контрольної групи. При цьому фахівці відзначають, що пацієнти віком до 60 років, які страждають на діабет і порушення сну, були схильніші до депресії, ніж люди старше 60 років.
Контроль рівня цукру в крові допоможе запобігти розвитку цього ускладнення. Також важливо вести здоровий спосіб життя, який передбачає збалансоване харчування та фізичну активність, а також дотримуватися рекомендацій лікарів.