U-News » Hi-Tech » Технологія рою, штучний інтелект і Skyranger R70 - про особливості дронів від західних партерів розповів експерт
Всі новини

Технологія рою, штучний інтелект і Skyranger R70 - про особливості дронів від західних партерів розповів експерт

Завдяки допомозі західних партнерів Україна значно посилила напрямок бойових дронів. Низка новітніх технологій частково вже застосовуються на полі бою. Україні потрібно створювати спільні виробництва з партнерами, оскільки цей ринок у країні активно розвинений.

Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт у сфері авіації, заступник генерального директора компанії з виробництва засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський.

“Зовсім нещодавно “Форбс” писав, описував ситуацію використання FPV нашими військовослужбовцями, і звернули увагу, що практично жоден засіб, який стоїть на танках противника, не протидіє нашим дронам. Що стосується технологій, про які британці говорять щодо ройового використання, є дуже важливий елемент. У США є система, яка називається “Золота орда”. Це коли безпосередньо ракети, керовані бомби випускаються з літака, і вже штучний інтелект визначає і обирає ціль, як краще здолати ворога. І ця технологія, найімовірніше, буде використана вже в дронах”, — сказав він.

Експерт пояснив на прикладі:

“У цьому випадку буде один пілот, який контролюватиме або малою мірою впливатиме на дії цього рою дронів. Уявімо, наприклад, випускається ескадрилья дронів — 18 дронів, з них один дрон займається розвідкою, три дрони якось впливають на радіолокаційну систему ворога, виводять, засліплюють його засобами тієї ж радіоелектронної боротьби. А інша частина знищує бойові позиції, з розрахунку розуміючи, скільки дронів потрібно спрямувати на важке озброєння, це якщо броня, і скільки дронів потрібно відправити в окоп, де перебуває особовий склад. Ці технології вже розвідані, вже є і частково застосовуються у нас. Але завдяки допомозі партнерів ми можемо говорити про значне посилення цього напряму”.

Храпчинський прокоментував повідомлення заступника головнокомандувача ЗСУ Вадима Сухаревського, що українські військові вже випробовують дрони-камікадзе зі штучним інтелектом. Необхідна система вже є, проте процес їхнього впровадження на фронт складний. Важливо навчитися відрізняти реальне зображення від того, що створив штучний інтелект.

“Тут ідеться про алгоритми оброблення зображення, яке вводиться заздалегідь у штучний інтелект, у саму програмну машину, який визначає, що є ціллю, що є пріоритетнішою ціллю, і що треба знищити першим. Припустимо, для прориву якоїсь позиції спочатку потрібно знищити засоби протиповітряної оборони противника. Або ж там артилерія, яка може займатися ударами у відповідь, захищаючи позиції, тощо. І сама стратегія написання стратегії, як боротися з цим усім, вона зараз відбувається безпосередньо на полі бою. Зараз відбувається написання як підручників з нового виду бойових дій з урахуванням високотехнологічних пристроїв, так і надалі вписуватиметься в підручники з історії, як це було насправді”, — пояснив експерт.

Також він прокоментував інформацію, що Канада надасть Україні дрони Skyranger R70. Акцентується на тому, що це багатоцільовий дрон. Він може виконувати розвідувальні та логістичні функції, а також оснащений системою вертикального зльоту, посадки та автономною навігаційною системою, а бортовий комп’ютер володіє штучним інтелектом, що працює в реальному часі. Він здатний автоматично захоплювати цілі на відстані до 5 км та ідентифікувати до 10 рухомих об’єктів одночасно. Однак найважливішою його здатністю є можливість розпізнавати транспортні засоби, людей та інші джерела тепла з великої відстані в будь-яку погоду і навіть у темряві.

“Є необхідність, як і в багатоцільових винищувачах, так і в окремих видах бомбардувальників або штурмовиків вузькоцільових. Усе залежить від завдання, яке ми маємо виконати на полі бою. Якщо ми говоримо не про бойові дії, а стан, коли, грубо кажучи, відбувається утримання, захист якихось бойових позицій, то такі дрони більш активно можуть використовуватися. Якщо ми говоримо про наступальні операції, то тут потрібно більше дронів, які знищуватимуть і підсвічуватимуть цілі для артилерії або інших видів озброєння. Тому є різні типи БпЛА. Як багатофункціональних, так і чітко заточених під певні цілі. І саме зараз ми стаємо свідками створення цих підвидів і видів озброєння, нових технологічних у вигляді БпЛА, які надалі використовуватимуться вже на відточених бойових діях в Україні”, — розповів Анатолій Храпчинський.


Читають Коментують
Знайдений овоч, який очищає організм від токсинів, цукру і холестерину
34 673
Маленький хлопчик прославився завдяки кумедній промові на весіллі мами
23 155
Чи то підбори, чи то ходулі: дивне взуття Путіна насмішило мережу
22 110
"Треба повний курс". Тарас Тополя оголосив збір на психіатра для Безуглої: нардепка відповіла
13 539
Ось справжня Юлія Володимирівна: в мережі завірусилося смішне відео з Тимошенко
13 495
Шість ранніх ознак того, що печінку вже пошкоджено через алкоголь
13 327
Вчені назвали ягоди та овочі, які захищають організм від раку
11 014
Фахівці з’ясували, людям із якою групою крові не можна вживати алкоголь
10 140
Україномовний курйоз трапився з британкою в Києві: це запам'ятає не лише вона
9 687
Лікарі порадили вживати три продукти, щоб прибрати жир на животі
9 684
Родич Путіна зробив запаморочливу кар'єру в Росії: в мережі вже з'являються меми
8 973
Стрінгер чи трусепка: в Одесі помітили жінку в "гарячому" головному уборі
8 869
Пєсков заснув під час виступу Путіна та потрапив на відео
8 842
Куди поїхати на море без візи: 5 доступних напрямків для українців
0
Три види морепродуктів, від яких варто відмовитися
0
Скільки води потрібно пити щодня, щоб почати худнути
0
Бояться, що українки "відіб'ють" чоловіків: посол про те, як змінилося ставлення поляків
0
Томати повільно достигають: як пришвидшити почервоніння плодів
0
"Мій брат - інвалід через халатність лікарки": український співак розповів про трагедію в сім'ї
0
Зірка "Миколиної погоди" пригадав, як із Віктором Андрієнком опинився у в'язниці: їх звинувачували у зв'язках з іноземцями
0
На концерті Ірини Білик на сцену вискочив закоханий у неї чоловік: співачка здивувала реакцією
0
Мішель Андраде через пів року після розставання зізналася, чи вільне її серце: "Мені кайфово"
0
Підвʼязувати чи ні: переваги і недоліки двох способів вирощування огірків
0
Як бор впливає на врожайність і якість томатів: ознаки дефіциту та правила підживлення
0
4 головні причини скручування листя томатів: садівник дав поради для боротьби з напастю
0
Дивіться уважно: що повинне бути у візерунку на справді солодкому кавуні
0
Секс не головне? Чи може пара бути щасливою без інтимною близькості

Близькість у парі асоціюється передусім із сексом, але не ...

Чим жінка відрізняється від тітки: 7 сумних ознак шкідливого синдрому

Все перераховане — зовнішні прояви симптомів, а причина ...

Сім продуктів для жінок, які посилюють відчуття щастя

Жінкам у будь-якому віці важливо приділяти увагу ...