Учені переконані, що створений ними контрацептив відкриє шлях до розробки чоловічих протизаплідних засобів, які не втручаються в гормональний баланс. Наразі метод уже пройшов тестування на мишах.
Дослідники уже готуються до клінічних випробувань на людях, розказує 24 канал.
Як працює контрацептив
Основою нового методу став білковий комплекс, який регулює процес виробництва сперми. Учені вирішили використати інгібітори HDAC (гістондеацетилази). У ході експериментів на гризунах, завдяки цим інгібіторам вони тимчасово блокували фертильність мишей-самців.
При цьому вчені відзначили, що статевий потяг мишей залишився незмінним, рівень тестостерону не впав, а фертильність відновилася після припинення прийому препарату.
"Більшість експериментальних чоловічих протизаплідних препаратів блокують вироблення сперми "методом молотка", але наш метод комфортний і має оборотний ефект. Це відкриває перспективи для розробки ефективних і безпечних контрацептивів", – вважає один із авторів дослідження професор Рональд Еванс.
Перспектива застосування методу
Учені пояснюють дію препарату наступним чином: стовбурові клітини тимчасово втрачають свою координацію з імпульсами ретиноєвої кислоти, і виробництво сперми припиняється. Та після припинення прийому препарату, стовбурові клітини відновлюють активність, і відповідно – виробництво сперми поновлюється.
І попри те, що чоловічий контрацептив ще має пройти низку регуляторних процедур, його потенційні переваги в галузі чоловічої контрацепції очевидні.
Чому це важливо і потрібно
Згідно з опитуванням YouGov 2019 року, кожен третій сексуально активний чоловік у Британії був би радий розглянути можливість прийому чоловічої версії контрацептивних засобів. Тобто, попит та інтерес до цих засобів серед чоловіків – є.