Серед критеріїв, що висувають до претендентів на посаду помічника, - досвід роботи з людьми, мотивація та комунікативні здібності і, головне, - усвідомлення свого соціального призначення
У Києві тестують нову реформу зі створення інституту помічників ветеранів, які будуть допомагати захисникам переходити від військової служби до цивільного життя у столиці. Новацією опікується Департамент соціальної та ветеранської політики КМДА, а днями Київрада утворила й спеціальну комісію, що буде проводити співбесіди з кандидатами на посаду помічника. Слід зазначити, що реформу проводять у відповідності до рекомендацій Міністерства у справах ветеранів, розказує Інформатор.
Про створення Київрадою комісій для проведення співбесід на посаду помічника ветерана повідомив днями директор Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА Руслан Світлий. За його словами, основною задачею таких киян буде допомагати колишнім бійцям у переході від військового життя до цивільного.
"Наші Захисники і Захисниці під час бойових дій переживають надзвичайно травматичний досвід. Тому наше завдання сьогодні – підтримати ветеранів і створити всі умови, аби вони могли краще адаптуватися до цивільного життя, допомогти їм не втратити віру в себе, не стати новим "втраченим поколінням". І запровадження інституту помічника ветерана має стати одним із засобів такої підтримки", - зазначив Світлий.
Днями депутати Київради затвердили Положення про комісію, відповідно до якого компетенції кандидата в помічники ветерана оцінюватимуть за низкою критеріїв. Серед них - досвід роботи з людьми, мотивація кандидата, його комунікативні та організаційні навички, а також особисті якості, усвідомлення власного соціального призначення на посаді (помічник повинен мати достатній рівень емпатії, стресостійкості, готовності до суспільного служіння).
Додамо, що у Києві інститут створюється відповідно до постанови Кабміну ще від червня 2023 року. Вона полягає у розробці ефективного механізму, який допомагатиме колишнім військовослужбовцям переходити до цивільного життя. Щоправда, у постанові йшлося про розробку лише експериментального проєкту - як бачимо, у столиці його вже втілюють, як робочий інструмент.
Центри ветеранського розвитку та інклюзивні таксі: як столиця підтримує захисників
Нагадаємо, у Києві є чимало ініціатив з підтримки ветеранів. До прикладу, у листопаді 2023-го на базі Національного університету фізичного виховання і спорту України відкрито Центр ветеранського розвитку. Це вже другий заклад у столиці та одинадцятий у країні.
Також наприкінці 2023 року у столиці запустили безкоштовне інклюзивне таксі для інвалідів з тяжкими травмами. Автомобілі обладнано спецпідйомником або пандусом, у просторому салоні достатньо місця для подорожі, є також спецкрісла та системи фіксації для комфорту пасажирів. Транспорт вже курсує Києвом і доступний для замовлення.
CNN повідомляє про масове концентрування російських військ в районі Запорізької області, де зібрано близько 50 000 військових. Росія також розпочала наступальні дії в Роботино, одному з напрямків контрнаступу України. Ми запитаємо ветерана війни Юрія Гудименка про можливі наслідки цих дій та наміри Росії. Приєднуйтеся до перегляду, щоб дізнатися більше.