Київські митники затримали колекцію друкованих видань кінця 20-х - початку 40-х років ХХ століття, яку незаконно намагалися відправити у Китай. Ця періодика має культурну, історичну, художню та наукову цінність. Деякі примірники, ймовірно, належать фондам Національної бібліотеки ім. В. Вернадського.
Про це пише РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію Київської митниці у Facebook.
Що відомо про вилучену періодику
Київські митники запобігли незаконному переміщенню за кордон у міжнародному поштовому відправленні колекції журналів "Советское фото" та довідників фотографа, які, за висновком експертів, мають культурну, історичну, художню та наукову цінність. Надрукована ця періодика у 1929-1941 роках.
Посилка із цією періодикою прямувала з Вінниччини до Китаю. Після вилучення журнали скерували на експертизу до Національного музею історії України для визначення їхньої цінності.
Експертиза підтвердила, що збірка цих матеріалів має ознаки колекції. До неї увійшли підшивка журналів "Советское фото" 1938-1941 років, окремо - 21 журнал "Советское фото" цього ж періоду та два календарі-довідники фотографа на 1929-1931 років.
Ця періодика є цінною для дослідників фотомистецтва
Частина текстового матеріалу та фотоілюстрації в журналах повністю відображали всі ідеологічні засади радянської тоталітарної держави. Тож видання є цінним історичним джерелом для дослідників радянського повсякдення та особливостей радянської тоталітарної пропаганди.
Частина журналів належала бібліотеці Вернадського
Також зазначається, що один з примірників має штамп, який може свідчити про його належність видатному українському вченому, академіку О. Богомольцю, що надає цьому примірнику меморіального значення.
Нагадаємо, що для вивезення культурних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво. Такого документа відправник митникам не надав. Проти нього склали протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України.
Культурні цінності вилучили, а матеріали справи скерують до суду.