Дзеркало або ж люстерко завжди вважалося магічним предметом та використовувалося при різних обрядах. Тож не дивно, що багато прикмет дійшли до нашого часу та активно використовуються у житті.
Про розповсюджені забобони пов'язані з дзеркалом, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler).
Використані джерела для підготовки матеріалу: книга "100 найвідоміших образів української міфології", Youtube-канал "Історія в деталях".
Дзеркало у багатьох народів вважалося потужним енергетичним об'єктом, відображенням світу та входом до потойбіччя - тому всі забобони пов'язані з цим віруванням. І саме з цієї причини люстерко було неодмінним елементом ворожінь.
Поширені вірування про дзеркала
Ввечері не можна дивитися в дзеркало
Це пояснювалося тим, що людину могла забрати нечиста сила, оскільки вважалося, що люстро - портал в потойбічний світ, а вночі духи мають більше потужності.
Не можна спати навпроти дзеркала
Цей забобон має таке ж пояснення, як і попереднє, але до того ж було повір’я, що душа сплячої людини мандрує - тож вона випадково могла потрапити в потойбіччя.
Якщо покласти люстерко під подушку, насниться майбутній наречений
Це вірування має таке саме підґрунтя - дзеркало вважалося коридором в інший вимір.
Не можна дивитися в дзеркало, якщо в будинку хтось помер
З тої ж причини, що дзеркало вважали порталом, їх завішували - вірили, що на ньому залишається погляд померлого, і той, хто погляне в дзеркало, може захворіти або потрапити в потойбіччя.
Не можна вішати дзеркало навпроти дверей
Вважалося, що, якщо повісити дзеркало навпроти дверей або вікна, з дому буде тікати позитивна енергетика, адже дзеркало, разом із дверима чи вікном, створюють магічний коридор.
Якщо носити люстерко з собою, можна вберегтися від злої сили
Це вірування, ймовірно, пов'язано з тим, що на тильну сторону дзеркала могли наносити срібло - яке начебто відлякувало нечисть.
Не можна користуватися дзеркалом під час грози
Знову ж таки, цей забобон виник через переконання, що люстерко здатне накопичувати як позитивну, так і негативну енергетику - а відтак і притягувати не тільки добробут, а й блискавку під час грози.
Розбите дзеркало приноситиме невдачі сім років
Оскільки дзеркало вважалося потужним енергетичним порталом, зламане дзеркало означало погану енергетику, нещастя та лихо. Але тут була і практична складова - виробництво дзеркал було недешевим процесом, тому воно було й ознакою заможності.
Не можна дивитися в розбите дзеркало
Відповідно до цього забобону, подивитися у розбите дзеркало означало накликати на себе хвороби та горе, адже зламаний енергетичний портал - люстерко - міг транслювати погану енергетику.
Коли повертаєшся або виходиш з дому, необхідно подивитися в дзеркало
Вважалося, що це допоможе вберегти себе й будинок від лихих подій і негараздів.
Не можна підносити дитину до дзеркала
Цей забобон виник через побоювання, що дитина може сильно захворіти або отримати переляк від свого зображення.
Не можна дивитися в дзеркало вагітним
Цей забобон пов'язаний з попереднім: вважалося, що вагітні, як і діти, більш вразливі до негативної енергетики дзеркала.