Український інститут національної пам'яті дійшов висновку, що письменник Михайло Булгаков — символ російської імперської політики, тому перебування у публічному просторі об'єктів на його честь — це пропаганда імперської політики рф.
У висновку комісії УІНП йдеться, що хоча Булгаков і народився у Києві, він був імперцем за світоглядом та затятим українофобом.
Письменник, не зважаючи на роки життя у Києві, зневажав українців та їхню культуру, ненавидів українське прагнення до незалежності, негативно відгукувався про становлення Української держави та щодо її очільників, — зазначили у висновку комісії.
Там додали, що, з-поміж усіх російських письменників того часу, Булгаков був найближчим до нинішніх ідеологем путінізму і кремлівського виправдання етноциду в Україні. Зокрема, він був відданим монархізму та Російській імперії, а його "легка критика радянської влади" не завадила симпатіям до більшовиків. Зазначається, що письменник оспівував захоплення ними Києва і нищення борців за Україну – "мерзенних петлюрівців". Також схилявся перед Йосипом Сталіним.
Він у творах не подає жодного позитивного персонажа-українця, пародіює чи глузливо перекручує українську мову, глузує з української автокефальної церкви, заперечує саме існування української нації, — зазначили в УІНП.
Там наводять приклад твору письменника "Біла гвардія", де прототипом одного з персонажів є українець, власник будинку на Андріївському узвозі, де жили Булгакови. У творі він зображений як "буржуй, пристосуванець, жадібний боягуз".
Отже, йдеться у висновку комісії, присвоєння імені Михайла Булгакова географічним об'єктам, назвам юридичних осіб, топонімам, а також встановлення на його честь пам'ятників та пам'ятних знаків в Україні — це втілення російської імперської політики та містять її символіку. Тобто, подальше використання імені та образу письменника у публічному просторі вважатиметься пропагандою російської імперської політики.