Маленький “Слоник”, якого туристичні гіди показують киянам та гостям міста у торговому центрі “Глобус” на Хрещатику має неймовірну історію – він переїхав з Мосту Киличка під пильний нагляд відеокамер та зберігає неймовірну історію старого міста.
Маленького слоника створили у пам’ять про старий київський фонтан “Слон”, який колись був розташований неподалік метро Арсенальної та поруч із сучасним Київським Палацом дітей та юнацтва. Він був справжньою родзинкою міста та залишився на багатьох фоторгафіях, знятих на плівку, передає Великий Київ.
Ось як він виглядав у 1930 році:
Поруч було створено кілька інших водограїв, що у своїй композиції мали спільну тему щасливого дитинства. Слон був головним великим фонтаном ансамблю.
Між іншим, дитячий слон зайняв місце Аполлона, що стояв тут з царських часів. З хобота київського Слона бив майже шестиметровий струмінь води, доповнювали ефект зустрічні потоки вздовж бортика. Конструкція виявилася досить стійкою, фонтан один з небагатьох пережив військові бомбардування і після війни став чимось на зразок символу міста, що вижив, символом відродження. Слоник простояв до 1980-го року.
Фонтан Слон потрапив у стрічку “Гомони, містечко” (“Шуми, городок”), 1939 рік.
Виготовити міні-скульптуру “Слоник”, що нагадує про Київ початку минулого століття, вирішили в ході проекту “Шукай!”.
Спочатку маленького слоника встановили поруч з Мостом Кличка – щоб споглядав на Дніпро. Проте невідомі його викрали. Після цього виготовили нову міні-скульптуру та помістили у Глобусі на Хрещатику.