Навчитись образно мислити, розвивати кмітливість та спостережливість можна займаючись з викладачами. Втім, необов’язково. Нестандартне мислення можна прокачати займаючись вдома самостійно. Корисними у процесі навчання стануть цікаві загадки на логіку.
Для чого людям потрібне вміння розгадувати загадки? Річ у тім, що це найлегший спосіб спонукати дорослого чи дитину до співставлення речей, навчитися виділяти головне та знаходити рішення у будь-яких непростих ситуаціях. Загадки можуть допомогти, як у розв’язанні побутових проблем, так і в професійній діяльності. До прикладу:
- Як зістрибнути з 10-метрових сходів та не розбитися?
Відповідь — зістрибнути з першої сходинки.
- Бочка з водою важить 50 кг, що потрібно додати, щоб вона стала важити 15 кг?
Відповідь — дірку.
- Собака була прив’язана до 10-метрової мотузки, а пройшла 300 метрів. Як їй це вдалося?
Відповідь — мотузка не була прив’язана.
Розгадуючи загадки людина розвиває логічне, образне та асоціативне мислення. Вчиться пізнавати навколишній світ, природу речей, якостей та явищ.
- У Франції в Парижі жив літературний працівник, який терпіти не міг Ейфелеву вежу. Не любив її настільки, що аж дивитися на неї не міг. При цьому, коли хотів поїсти, завжди йшов до закладу громадського харчування, що розташовувався на першому поверсі Ейфелевої вежі. Як можна пояснити таку поведінку чоловіка?
Відповідь — тільки в цьому закладі, виглянувши у вікно, чоловік не бачив Ейфелеву вежу.
- Сім сестер знаходяться на дачі, де кожна зайнята якоюсь справою. Перша сестра читає книгу, друга — готує велику вечерю, третя — грає в шахи, четверта — розгадує кросворд, п’ята — займається пранням, шоста — доглядає обрізає та поливає квіти. А чим займається сьома сестра?
Відповідь — грає в шахи з третьої сестрою.
Велику роль грають загадки й у вивченні історії. Чимало цікавих загадок створені на основі стародавніх історичних подій та пов’язані з історичними постатями. Наприклад такі:
- Нову Христову віру дав і срібну гривню карбував, на Бузі місто збудував, один три прізвиська він мав.
Відповідь: Володимир Великий.
- Філософ з народу, всім скривдженим був брат, козацького він роду, а розумом — Сократ. Писав пісні і вірші, по світу мандрував, але ж філософ більше народ свій просвіщав.
Відповідь: Григорій Сковорода.
Загадки є чудовим видом розваг. Вони допомагають згуртувати дітей та весело провести час дорослим.